ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סלולרי סולארי  
 
 מה? אני לא שומע. אין לי שמש!   
 
מערכת חיים ברשת

תאים סלולרים שיותקנו על תיקים יאפשרו להטעין מכשירים ניידים באמצעות אנרגית השמש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נרתיקים ותיקים שמותקנים עליהם תאים סולארים יאפשרו להטעין טלפונים סלולריים ושאר מכשירים ניידים בכח השמש, כך דיווח לן מקלבי, מנכ"ל Air Water Australia , בכנס טכנולוגיה שנערך בשבוע שעבר בסידני, אוסטרליה.

בעזרת הטכנולוגיה ניתן יהיה להטעין מכשירים ניידים תוך כדי תנועה, במהלך טיול, ברכב, או אפילו כשהתיק מונח ליד החלון. בין הלקוחות הפוטנציאליים ניתן למנות טיילים אשר לא נמצאים ליד מקור חשמל זמן רב, תושבים הגרים במקומות שכוחי אל, עסקים אשר רוצים לגבות את מקור האנרגיה שלהם וכמובן גיקים ששמחים לבדוק כל דבר חדש.

התאים הגמישים שיותקנו על תיקים ונרתיקים רגילים ימירו את אנרגית האור לחשמל, וזה יועבר להתקנים כמו טלפונים סלולריים, מחשבי כף יד ומחשבים ניידים. למרות ששמש היא מקור האור המועדף, גם מנורת שולחן קטנה יכולה לעשות את העבודה.
 
 
מה שעדיין טעון שיפור הוא זמן הטעינה של המכשירים: נכון להיום, טעינה סולארית תמשך פי חמישה מאשר טעינה באמצעות חשמל. עם זאת, פרופסור מרטין גרין מאוניברסיטת UNSW בווילס טוען כי המטענים הסולאריים יעשו נפוצים בעתיד הקרוב. בהמשך, הוא חוזה, אפשר יהיה אפילו לייצר תאים בצורת סיבים שישולבו בבגדים ויטעינו פריטים אישיים שונים.

הטכנולוגיה, שהיתה עד כה בשימוש בצה"ל, תצא לשוק בהמשך השנה, כמה מדווח ב- ABC. המחירים יעמדו סביב $23-113 .
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by