ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כך תבנו מחשב על באולם התעמלות 
 
 
מערכת חיים ברשת

מאות גיקים התכנסו באולם של אוניברסיטת סן פרנסיסקו וחיברו ברשת את מחשביהם, במסגרת ניסוי ליצור מחשב על תוך שימוש בקונספט "אספסוף הבזק"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסן פרנסיסקו, המקום שבו קורים כל הדברים הטובים, התקבצו מאות חנונים ביום שבת, על מחשביהם האישיים, במטרה לרשת אותם וליצור כך מחשב על. וכל זאת, בשדרוג של קונספט ה-Flashmob, לפיו אנשים מקבלים דרך האינטרנט מקום ושעה להתייצבות, והם פשוט מופיעים. אחרי זמן לא רב, הם מסתלקים ללא אומר.

הניסוי, שאורגן בידי אוניברסיטת סן פרנסיסקו, נועד לבדוק האם אולם התעמלות המלא במחשבים אישיים רגילים וניידים, המרושתים זה לזה, יכול לתפקד כמחשב על המסוגל להתמודד עם חישובים מורכבים.
 
 
המארגנים רצו להתברג לרשימת 500 המחשבים החזקים בעולם, באמצעות הרשת הזמנית שיצרו בין המחשבים הרגילים. "אספסוף בזק הוא דמוקרטיזציה של מיחשוב העל", אמר לסוכנויות הידיעות ג'ון וויטצ'ל, סטודנט באוניברסיטה שסייע לפתח את הקונספט.

בסופו של דבר התחברו לרשת האינסטנט 669 מחשבים. אולם מהירות החישובים הגבוהה ביותר שהושגה באותו ניסוי הושגה כאשר היו מחוברים רק 256 מחשבים, לפי ה-SFGate.

מהירות החישוב המקסימלית שהושגה היתה 180 ג'יגה-פלופס , כשג'יגה-פלופ היא יחידה למדידת מהירות עיבוד נתונים, השווה לכמיליארד פעולות חישוב בשניה. זו אומנם מהירות מרשימה, אך היא עדיין לא מספיקה כדי להכניס את הרשת שנוצרה לרשימת 500 מחשבי העל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by