ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הרשת 
זה הזמן לבקש סליחה: מי ברשת צריך לבקש השנה מחילה? 

זה הזמן לבקש סליחה: מי ברשת צריך לבקש השנה מחילה?

 
חדשות הרשת |
 

מי ברשת צריך לבקש השנה מחילה? ריכזנו כמה תופעות, אנשים וחברות שבהחלט יש להם על מה לבקש סליחה השנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום כיפור. הזמן לבקש סליחה
 יום כיפור. הזמן לבקש סליחה   צילום: Getty Images/אימאג'בנק 
 
 

שערי שמיים פתוחים ואין זמן טוב יותר מתחילתה של שנה עברית חדשה כדי להביט לאחור ולערוך חשבון נפש אמיתי. לטובת אלו שטרם הבינו שגם להם יש על מה לבקש סליחה השנה, ריכזנו מספר תופעות וחברות שבהחלט יש להן על מה לכפר:

 

רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

 

5. שולחי בקשות המשחקים

 

קשה להאמין שאנחנו ב-2015 ועדיין מקבלים בקשות מאשנים לעזור להם בפאקינג "קאנדי קראש"!  מה נסגר? ככה אתם מבזבזים את זמנכם הפנוי? ואם זו בחירה מודעת שלכם, למה אתם עדיין חברים שלנו בפייסבוק? לא אני לא רוצה לעזור לך להשיג יהלום באיזה משחק פיראטים "שקר כלשהו" ולא אני לא יבוא לעזור לך במלחמה עם האוייב שתוקף את הכפר שלך- די, עזבו אותנו עם זה! אז נכון, ניתן להשתיק את הודעות המשחקים, אבל מהצד השני- אתם גם יכולים לחסוך מאיתנו את השטויות האלו ולהטריד את מנוחתינו באחת בלילה עם בקשת חברות לשטות כזו או אחרת. ביום כיפור נאחל לכם צום קל ודי באלאק אם תשלחו לנו הודעת בקשה לעזרה או לקבלת חיים למשחק שלכם במהלך הצום!

 

 
קנדי קראש
 קנדי קראש   צילום: צילום מסך 
 
 

4. גנבי הסטטוסים

 

מקוריות היא דבר מאוד מוערך אך גם קשה מאוד לתיחזוק לאורך זמן, לכן אחת התופעות המכוערות ומגעילות שראינו השנה ברשת היא תופעת "גנבי הסטאטוסים". אתם יודעים מי אתם: מי החבר שהיה איתכם החדר בצבא ועד לזאת במשרד שכולם לא סובלים, וזה לא נעצר שם. חנוך דאום, הדר לוי, ועוד עשרות מפורסמים, חצאי מפורסמים ועוד כל מיני אנשים שאינם מפורסמים ועדיין מתחזקים עמודי פייסבוק עם עשרות אלפי עוקבים - די! תפסיקו עם זה! אתם לא עובדים על אף אחד. קחו אויר, שבו רגע ותבינו שכשאתם מעלים סטאטוס/תמונה או וידאו של מישהו אחר עם המילה "הגיע אלי", "תראו" או "רץ ברשת" - זה לא מוסיף לכם בדיוק יוקרה מקצועית. כאנשים שפרנסתם מושתת על כתיבה- חלק מאלו שעושים זאת פשוט חוטאים לעצמם (ולמען האמת? פשוט מעצבנים) לא כל עמוד פייסבוק צריך להיות "הצינור", וגם אל תשכחו- הצינור זו תוכנית טלויזה שעוסקת (או לפחות עסקה) בעיקר בתופעות רשת ולכן שזה לגיטימי- מה התירוץ שלכם? ביום כיפור הזה נאחל לכם שתנקו את הפתחים,תטהרו את מעיינות היצירה ויאללה לעבודה. וכן, אנחנו סולחים לכם כי בסופו של דבר אנחנו באמת, באמת אוהבים אתכם.

 

 

 
גנב סטטוסים חוזר מעוד עבודה מוצלחת
 גנב סטטוסים חוזר מעוד עבודה מוצלחת   צילום: צילום מסך 
 

3. מחריבי קבוצות הוואטסאפ


אתם יודעים מי אתם, אל תסתכלו לצדדים, כן, כן- אנחנו מדברים עליכם. אם הייתי רוצה לראות מופע סטאנדאפ הייתי הולך לערב עם אדיר מילר, שחר חסון ועוד כל מיני חיילים בצבא שיושבים בקהל ולא מבינים על מה הם צוחקים. אנחנו מדברים עליכם: אלו ששולחים תמונות מטומטמות בקבוצת הוואטסאפ של העבודה, האמא הזו שחייבת לשלוח סרטון משעשע שכרגע ראתה לקבוצת הוואטסאפ של הורי הגן, אלו שמשתפים ידיעות צבאיות כוזבות (שמקורן אולי בחמאס. תזכירו לי למה אתם חברים שלי?) וסרטונים מלפי עשור וחצי- די! בשביל זה יש את הפייסבוק, צאו לנו מהוואטאספ עם החרא הזה, ותפסיקו להפגיש עם הודעות מיותרות שגורמות לטלפונים של כולנו לצלצל באמצע הלילה ברצף צפצופים שמזכיר (וסליחה מראש על השפה) שלשול. לא נשכח ולא נסלח! חפרתם, צאו לנו מהוריד.

 

 
איזה כיף! אין הודעות
 איזה כיף! אין הודעות   צילום: Getty Images 
 

2. אשלי מדיסון


אשלי מדיסון, מה עוללת לנו? נכון, את לא אישה אמיתית וגם אין לך לב! לפי דיווחי החברה, יותר מ- 170,000 ישראלים השתמשו בפלטפורמת אתר הבוגדים/בוגדות, "אשלי מדיסון", כדי לבגוד בבנות ובני הזוג שלהם, לכן יש משהו מאוד אירוני כשהפלטפורמה עצמה- בגדה בבוגדים חזרה. אז נכון, נואל בירדמן, מייסד האתר התפטר ועדיין- מליונים ברחבי העולם נותרו חשופים כשתמונות העירום שלהם (ה"דיק פיק" שהרגע שלחו) פרטי האשראי והמיילים שלהם חשופים לכל סחטן פישר  וזב חוטם שהניח ידיו על הרשומות שהודלפו. לאן הגענו שגם לבגוד  ברשת הופך להיות סיפור מסוכן? ביום כיפור הזה הבוגדים מריכים לבקש סליחה ממי שבגדו בהם ולגבי חברת אשלי מדיסון? להם לעולם לא תבוא המחילה.

 

 

 

 
אשלי מדיסון: יאללה עופי, עשית את הפאדיחות שלך
 אשלי מדיסון: יאללה עופי, עשית את הפאדיחות שלך   צילום: אשלי מדיסון 
 

1. השיימינג ברשת


השנה האחרונה הייתה קשה במיוחד ברשת: פוסט מקרי שהאשים אדם בשם אריאל רוניס ז"ל, מנהל רשות האוכלוסין בתל אביב, בגזענות  הפך מגה ויראלי כשעשרות אלפים שיתפו אותו וכל ערוצי הטלויזה נתנו לו במה - מבלי לתת לאיש אפשרות להגיב. בעקבות קמפיין השיימינג הקשה, רוניס שם קץ לחייו, והותיר מדינה שלמה המומה כשהסתבר כי פועלו של האיש הראה שהמציאות שונה לחלוטין ממה שתואר ברשת. ושלא תבינו אותנו נכון, רצוי להתלונן, וזה בסדר להתלונן ברשת- ההאשמה כאן אינה באישה שהתלוננה עליו, כי אם בכל אחד ואחת ששיתפו את הפוסט מבלי לטרוח לבדוק את העובדות. אם זר ברחוב יגיע ויאמר לכם שהשמיים ורודים, לא תביטו מעלה כדי לבדוק האם זה נכון? מדוע אתם משתפים פוסטים שאינכם יודעים את מהימנותם? מדוע אתם ממהרים לחרוץ גורלות של אנשים בכוחו של קליק אחד?  ובאופן כללי, כשהבחירות מאחורינו, ניתן בוודאות לקבוע שהשנה הזאת הייתה מהקשות והאלימות שחווינו ברשת. נדמה שהוסרו כל המחסומים על השפה וכי יש מי שחושב שלקלל, לגדף ולהסתי לשנאה ורצח ברשת, זה לגיטמי. אנחנו כאן כדי לומר עד כאן! ביום כיפור הזה כולנו צריכים לבקש סליחה ממשפחתו של אריאל רוניס ז"ל, מחברים, פוליטיקאים, אישי ציבור ולמעשה בכל מי ששלחנו אליו חיצי רעל קטלניים בלחיצת כפתור קטנה- מבלי להיות באמת מודעים להשלכות.

 

תזכורת: מסע השיימינג שהוביל להתאבדותו של אריאל רוניס ז"ל

 

 

 

 
הפוסט האחרון של אריאל רוניס
 הפוסט האחרון של אריאל רוניס   צילום: פייסבוק 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by