ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: ערבים עם מקלדת על הידיים 
 
 לראשונה במזה``ת: מנהיג עם חזון (התמונות מאתרו של המלך)   
 
מערכת חיים ברשת

מלך ירדן יזם רפורמה במערכת החינוך, שתקדם את הלימודי הטכנולוגיה במדינה במטרה להפוך את ירדן למעצמת היי טק אזורית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מלך ירדן, עבדאללה, מתכנן להציב את מדינתו על מפת ההיי טק העולמית, ויצר לשם כך קשרים עם גורמים עסקיים שיסייעו לקדם את החינוך הטכנולוגי בירדן.

בראיון ל-BBC אמר המלך כי תוכנה מיוחדת הוכנה לבתי ספר ומוסדות חינוך במדינה, במסגרת רפורמה בתוכנית הלימודים שאמורה להפוך מחשבים ואינטרנט לנגישים כבר מילדות. הרפורמה בתוכנית הלימודים היא רק אחת בשורה של רפורמות שיוזם המלך בתחומי הפוליטיקה, זכויות האדם והכלכלה.
 
 
הרפורמות בחינוך מהוות צעד כנגד השמרנים במדינה. "אם ניכשל", אמר עבדאללה, "אז (השמרנים) ישתמשו בכישלון של מלך ירדן כתירוץ להימנע מהקדמה". בנוסף לביקורת השמרנית, זכתה התוכנית לביקורת על כך שהוכנסה מהר מדי לתוכנית הלימודים, מבלי שהמורים זכו לעבור הכשרה מתאימה.

בכוונתו להכשיר דור חדש של ירדנים צעירים בעלי ידע במדעי המחשב, שיוכלו להצעיד קדימה את המדינה, מבחינה טכנולוגית וכלכלית. ענקיות הטכנולוגיה מארצות הברית תומכות בתוכנית, לצד יזמים ירדנים.

חברות טכנולוגיה במערב כבר שנים זוממות על אוכלוסייה משכילה ומיומנת במדינות עניות, מתוך כוונה להמשיך במגמת ה-offshoring – העברת משרות צווארון-לבן מעובדים משכילים ויקרים במערב, לעובדים משכילים אך זולים בהרבה במדינות כמו הודו וסין. אם תצליח הרפורמה בירדן, עשוייה המדינה לתת מענה לתוכניות הקיצוץ של התאגידים העשירים מהמערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by