ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט וסאן עושות שלום 
 
 באלמר ומקינלי בעיצומה של הסתחבקות (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

הסכסוך הארוך בין החברות יגיע לסיומו כשמיקרוסופט תשלם 1.6 מיליארד דולר לסאן ליישוב תביעות הפטנטים וההגבלים העסקיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסכסוך ארוך השנים בין ענקית התוכנה מרדמונד, ליצרנית המחשבים מקליפורניה הגיע לסיומו (הזמני?) ביום שישי, עת הסכימו החברות על הסכם פשרה, במסגרתו תשלם מיקרוסופט 1.6 מיליארד דולר ליישוב תביעת הפטנטים וההגבלים העסקיים שהגישה נגד סאן.

רויטרס מדווחים כי סטיב באלמר וסקוט מקנילי, מנהל סאן, ניצפו מריצים דאחקות בידידותיות בכנס מדיה בסאן פרנסיסקו, כאילו לא היה מקינלי הנמסיס של ביל גייטס מעולם. סאן האשימה את מיקרוסופט בניצול המונופול שלה בשוק מערכות ההפעלה כדי להדיר תוכנות המבוססות על שפת Java, ועל כך ישלם לה התאגיד 700 מיליון דולר. 900 המיליון הנותרים ישולמו ליישוב תביעת פטנטים.
 
 
בנוסף, ישלמו החברות דמי רישוי על שימוש בטכנולוגיות של המתחרה, כשמיקרוסופט תגיש את הצ'ק הראשון במסגרת זאת, בסך 350 מיליון דולר.

"ההסכם מהווה תחילת מערכת יחסים חדשה בין סאן ומיקרוסופט – צעד משמעותי שיאפשר שיתוף פעולה תוך שמירה על חופש הבחירה של הצרכן", אמר מקנילי על ההסכם. באלמר אף הבטיח כי "החברות שלנו ימשיכו להתחרות, אולם ההסכם מהווה בסיס חדש לשיתוף פעולה ויטיב הן עם הצרכנים, והן עם החברות".

במקביל, הודיעה סאן כי תפטר כ-3,300 מעובדיה – המהווים 10% מכלל העובדים בחברה – במסגרת צמצומים הנעשים בעקבות אזהרות רווח של החברה, כך דווח ה-BBC.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by