ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך אפשר לאכול את זה? 

איך אפשר לאכול את זה?

 
 
הילה בקמן

כהכנה למה שעתיד לעבור עלינו בפסח, מביאה הילה בקמן את הדברים שהכי לא הייתם רוצים לאכול (אפילו יותר ממצות)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אז לא הספיק הבצק להחמיץ לפני שנגלה אלוהים לאבותינו. האם זאת סיבה מוצדקת לגזור עלינו שבוע תמים של אכילת דיקט עבש? האם העם היהודי לא סבל מספיק? ובכל זאת, אם מתעקשים, אפשר למצוא ערך בשעבוד הקיבה הזמני לשררת התפל ושוחק השיניים – עם ישראל מתלכד סביב סבל ועוגמת בטן, מקץ שבוע יוצא אל החופש המגולם באכילת לחם מנחם, וחווה קתרזיס נפלא.

הכל שאלה של גישה. מה זה שבוע לעומת 40 שנה? ומהן מצות לעומת מאכלי ביזאר ותרבויות אוכל משונות שמסתובבות שם בחוץ? השבוע, לכבוד חג הפסח וגזרותיו, נצא למסע קולינרי ברחבי הרשת, שירביץ בנו יחסיות ויספק נחמה לכל המתבכיינים.
 
 
חרקים מעוררים בנו לרוב רצון למעוך אותם או לנוס בבעתה, לא לאכול אותם. אבל במטבח האסיאתי, ובעיקר התילאנדי, היו מאז ומעולם מקור לצריכת חלבונים, קלוריות וויטמינים, ונחשבים למעדן.

עורר בכם חשק? בא לכם על איזה אורז מוקפץ עם תולעים, לטבול קרקרים בדיפ גבינה וצרצרים, לקנח בחגבים מצופים בשוקולד? הנה המתכונים. בעצם, למי יש כוח ללקט חרקים ולבשל אותם כשאפשר פשוט לפתוח קופסה?

רק טבעי שמי שמתענג על חיפושיות במיונז, יוריד אותן עם מיץ גרגרי סויה, לא? זוועות נוזליות כגון זו, ואחרות, מחרידות אפילו יותר, מחליקות בגרונם של המזרח-אסיאתים, מבחירה. זו הייתה גם בחירתם של שלושה אמריקנים להקריב את גופם על מזבח רווחת המערב ולספק לנו את מה שרצוי שנדע על המשקאות האלה.

 
 
בעצם, זאת לא חוכמה להביט במבט מערבי זחוח על מאכלים אקזוטיים ולהביע גועל. אבל כשמדובר במאכלים שרקחה התרבות המערבית, יש לנו את הלגיטימציה לנצל את מלוא מרחב ההבעה. שנות ה-70 באמריקה לא היטיבו עם אוכלוסיית שומרי המשקל. דומה שמי שיזם את המתכונים השטניים האלה, חשב שמקדם בחילה, היא הדרך היעילה ביותר לדכא תיאבון

מיזם תמוה נוסף שתפס חזק בימים פחות מיטיבים עם הקיבה, היה אופנת מאכלי הג'לי. הרעיון שהג'לטין משמר את אורך חיי המנה, הוליד ערב רב של מתכוני מאכלים ג'ליים מזעזעים. אכן, תמונות קשות.
 
 
שיעור אחרון בהחלט בפורפורציה: אם יש אנשים שיכולים (תמורת שוחד אמנם), לאכול צנצנת של חזרת, לשתות בקבוק טבסקו, ללחך כפית קינמון ולנשנש צרצר חי, אני חושבת שאכילת מצות מדי פעם במשך שבוע, היא משימה לא לגמרי בלתי אפשרית. חג שמח!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by