ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשים שמנים מזיזים את הכלכלה האמריקאית 
 
 עוד מקרה של שוטר שמן נכנס לסטטיסטיקה   
 
מערכת חיים ברשת

ה-FDA האמריקאי מאיים בסנקציות על אתרים וספאמרים המשווקים מוצרים להרזייה קלה ומהירה: "המוצרים האלה נותנים תקוות שווא לאנשים המנסים להוריד משקל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית הדיאטות, הקוסמטיקה והניתוחים הפלסטים מגלגלת מיליארדים בארצות הברית. ספאמרים ומשווקים עם שיק מפוקפק לא עיוורים לשוק השבע הזה, ועל כן משווקים כל מיני מוצרים המבטיחים "אכול ככל יכולתך" ו"צפה במשמניך נעלמים" למיניהם. בדומה למוצרי הגדלת פין ומתגברי זקפה למיניהם – גם במקרה דנן יעילותם של המוצרים מוטלת בספק.

מנהל המזון האמריקאי (Food and Drug Administration ולהלן FDA) סבור כי מוצרי הרזיה שכאלה עשויים להטעות את הציבור, ובכך לגרום להרעה במצבם הבריאותי של השמנים הנוטלים את מוצרי ההרזייה האלו. לכן הורה אתמול (חמישי) ה-FDA להסיר את הפרסומות המטעות מהאתרים המשווקים את המוצרים.
 
 
מה-FDA נמסר כי נשלחו מכתבי אזהרה ל-16 אתרים המקדמים מוצרים המתיימרים לשרוף שומנים ללא כל התעמלות או שינוי תזונתי. לאתרים יש 15 ימים לענות ל-FDA ולהסיר את ההכרזות המטעות. אם לא יעשו כן, מנהל המזון יכול להטיל קנסות, להחרים לספקים ציוד, וכן להטיל סנקציות נוספות, כך דווח ברויטרס.

"המוצרים האלה נותנים תקוות שווא לאנשים המנסים להוריד משקל", אמר מנהל ה-FDA, לסטר קרופורד. "להכרזות שקריות ומטעות יש השפעה בריאותית על אנשים, שייתכן ויעלו במשקל משום שמוצרי ההרזייה לא יספקו את התוצאות הרצויות".

לדבריו, "ה-FDA ימשיכו לאכוף את החוק ולרדוף אחרי מוצרים שמפתים לקוחות עם הכרזות לא מוכחות לגבי הפחתת משקל". ה-FDA קיבל עותקים ממכתבי תלונה רבים שהופנו לספקיות אונליין של מוצרי הרזייה.

"השמנת יתר באמריקה הגיע לממדי מגפה" אמר שר הבריאות טומי G תומפסון, "אנחנו לא נסבול חברות שיוצאות בפרסומות מטעות המבטיחות פתרונות קלים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by