ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת המצלמות הגדולה: סוני נגד קודאק וההיפך 
 
 
מערכת חיים ברשת

לאחר כשלון שיחות השלום בין החברות תובעת קודאק את סוני על הפרת פטנטים וסוני לא מתרגשת ועושה בדיוק את אותו דבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית האלקטרוניקה סוני הגישה תביעה משפטית כנגד ענקית הצילום האמריקאית איסטמן קודאק, בה היא מאשימה את קודאק בהפרת זכויות של עשרה פטנטים שונים מתחום הצילום הדיגיטלי. בכך מחריפה המתיחות בין החברות, לאחר שלפני שלושה שבועות הגישה קודאק תביעה דומה כנגד סוני.

על-פי דיווח אתר ה-BBC, מכחישה סוני כי מדובר בתביעה שהיא בחזקת מידה כנגד מידה, וטוענת כי מדובר בפטנטים שונים. החלפת המהלומות המשפטיות בין החברות החלה לאחר שלב ארוך למדי של ניסיונות לשיחות גישור.
 
 
עשרת הפטנטים שעומדים בלב התביעה שהגישה סוני "אחראים לניהול קל יותר של תמונות דיגיטליות, וגם למערכת שליטה קלה יותר לתפעול עבור הטיפול בתמונות", מסר דובר מטעם החברה היפנית.

בתשעה במרץ הגישה קודאק תביעה על הפרת פטנט נגד סוני, וציינה עשרה פטנטים ששימשו לפיתוח טכנולוגיית הצילום הדיגיטלי. קודאק טוענת כי הפטנטים הללו קשורים "לאופן בו המצלמה האלקטרונית דוחסת ביעילות תמונות ובאכסון דיגיטלי".

דובר קודאק, ג'רארד מושנר, סירב להגיב לכתב ה-BBC, ואמר כי הוא עדיין אינו מכיר את פרטי התביעה שהגישה סוני. בעת הגשת התביעה של קודאק, מסר מר מושנר כי שתי החברות היו במו"מ לגבי הסכם רישוי במשך למעלה משלוש שנים, אולם לא הצליחו להגיע להסכמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by