ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קנדה ידידותית למשתמש 
 
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט בקנדה: הורדת קבצים אינה מהווה הפרת זכויות יוצרים; השופט השווה את ה-P2P להצבת מכונת צילום בספריה ציבורית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות התקליטים חטפו אתמול מכה ניצחת בקנדה, שם פסק בית המשפט הפדראלי כנגד עתירה, שאם הייתה מתקבלת, הייתה מאפשרת לתעשיית המוזיקה להתחיל להגיש תביעות על ימין ועל שמאל כנגד אנשים פרטיים שמחזיקים אוסף מוזיקה אונליין.

אתר Canada.com מדווח כי השופט קונארד פון פינקנשטיין פסק ביום רביעי כי הארגון הקנדי של תעשיית ההקלטות (CRIA, אחותה הקטנה של RIAA) לא הצליח להוכיח הפרת זכויות יוצרים מצידם של 29 אנשים שכביכול העלו קבצים לרשת.
 
 
לדברי השופט הורדת שיר מהרשת או פתיחת ספריה משותפת בה ישנם קבצי מוזיקה (השיטה בה עובדות תוכנות שיתוף הקבצים) אינה מהווה הפרה של זכויות היוצרים על פי החוק הקנדי הנוכחי. "לא הוצגו כל ראיות המוכיחות כי מפירי הזכויות לכאורה אכן הפיצו או הרשו שעתוק של הקלטות מוזיקה", כתב השופט בפסק הדין.

"הנתבעים בסה"כ מיקמו עותקים אישיים בתוך ספריות משותפות שהיו נגישות למחשבים אחרים דרך שירותי ה-P2P". השופט השווה את פעולה זו להצבת מכונת צילום בתוך ספריה ציבורית. "אני לא יכול לראות הבדל אמיתי בין ספריה שמציבה מכונת צילום מסמכים בחדר מלא בחומר שמוגן על ידי זכויות יוצרים ובין משתמש מחשב ששם עותק אישי בספריה משותפת המקושרת לשירות P2P".

פסיקה זו בעצם מהווה חיזוק משמעותי נוסף למחליפי הקבצים הקנדיים, לאחר שפסיקה קודמת קבעה כי הורדת שירים מהרשת אינה מהווה הפרה של החוק, אולם העלאת שירים אכן מהווה הפרת זכויות. הפסיקה הנוכחית בעצם אינה מבטלת את הפסיקה הקודמת, אולם היא מנתקת בין המושג העלאת שירים לרשת (שמהווה הפרה של החוק) לבין פתיחת ספריה משותפת על המחשב הביתי, שאליה יכול כל אחד ממשתמשי ה-P2P לגשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by