ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא משהו 

לא משהו

 
 
צביקה בשור


בזמן שאנחנו מתענגים על הסיבוב הראשון, בא הסיבוב השני ומרדים אותנו לאט לאט. בזמן שאנחנו קוראים את עמודי הספורט, מסתבר שעולם כמנהגו נוהג. יורו 2000 מתקרב למשחקי ההכרעה הראשונים שלו, ומרשה לעצמו לנוח קצת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שקט שקט

והוא שעומד לסרבים בכל חור וחור. בום-בום מילוסביץ` עושה את זה גם לנורווגים (רויטרס)
 והוא שעומד לסרבים בכל חור וחור. בום-בום מילוסביץ` עושה את זה גם לנורווגים (רויטרס)   

קשה קצת להודות בזה, אבל כנראה שהאירופיות השתלטה על הטורניר המלבב שהיה לנו עד עכשיו, והיא מנפקת לנו משחקים משעממים עד אימה בזה אחר זה, כמעט בלי התעלות אחת לרפואה. אז אתמול היתה אנגליה, אבל אם זה לא היה משחק שיקבע בשבילי אם יש לי בכלל מה לחפש בטורניר הזה, אז ספק רב אם הייתי מקטלג אותו במחלקת המשחקים המרהיבים של השנה.

האכזבה הגדולה באה דווקא מהקבוצות הוכיחו בסיבוב הראשון שהן יכולות לעשות דברים נפלאים כשהן רוצות. יוגוסלביה למשל, היא מקרה ידוע ומוכר של אחד שקיבל אגוזים, יש לו שיניים, אבל כרגע הוא לא יכול לטפל בהם, כי הוא לא ממש רעב. החבורה המבריקה על הנייר (ולשבע דקות תמימות גם על הירוק) שהביא איתו בושקוב עסוקה ברגעים אלו ממש בהתכנסות החשובה, זו בה ייקבע השחקן הבא שיורחק, לתפארת האומה הסרבית. חוץ מלהלום בשחקני היריבות ולעשות את המינימום הנדרש כדי לעבור הלאה, היוגוסלבים הם אכזבה גדולה, למרות שבניגוד לספרדים, ובניגוד מוחלט למה שראינו מהם במונדיאל, נראה שהם יכולים לצאת מזה בכל רגע.
 

אגד אגד

``חברים, אם לא ננצח, מעריב יפוצצו את הסיפור עם הבחורות`. מנדיאטה מתדרך ומזהיר (רויטרס)
 ``חברים, אם לא ננצח, מעריב יפוצצו את הסיפור עם הבחורות`. מנדיאטה מתדרך ומזהיר (רויטרס)   

מי שלא נראית כאילו היא יוצאת ממשהו, חוץ מהיורו, היא ספרד של קמאצ`ו. הניצחון היום על סלובניה היה כל כך כמעט, כל כך בקושי, שקשה לראות מישהו בספרד חוגג אותו מעבר לחמש הדקות שאחריו. לא ממש ברור מה קורה למסירות של גוארדיולה, ולמה הן לא מגיעות למקומות שהן אמרות להגיע. לא ברור למה המגינים לא עולים כמו פעם. לא ברור למה ראול צריך להתייבש שעות בשמש כדי לקבל כדור אחד מחורבן, ועוד מול הגנה פריכה כמו זאת של הסלובנים.

ביום רביעי שתי המאכזבות נפגשות למשחק על החיים ועל המוות. נורווגיה תיפגש באותה השעה עם סלובניה, ותהא אשר תהא התוצאה בארנהיים, ספרד ויוגוסלביה תצאנה מנקודת הנחה שהנורווגים ינצחו (מה שסביר שיקרה ממילא), מה שאומר שרק אחת משתיהן תעלה לרבע הגמר.

היוגוסלבים יכולים להסתפק בתיקו, מה שאומר שהם יסתפקו באחד כזה. מי שצריך לבוא ולהביא איתו משהו נוסף, משהו שלא היה במשחק שלו עד עכשיו, היא דווקא ספרד, שחייבת לנצח כדי לעלות. אם החישוב של קמאצ`ו מתבסס על משהו מלבד סגירה יוגוסלבית משועממת בהגנה, מתוך ציפייה לראות אם הנבחרת שלו הביאה איתה את המשהו הנוסף הזה, אז הוא טועה. מה שלא יהיה, לקמאצ`ו יש שלושה ימים תמימים להחזיר את הנבחרת שלו לכושר המנטלי שהביא אותה לאליפות הזאת כמועמדת כל כך מדוברת. אם הוא לא יעשה את זה, יוגוסלביה ונורווגיה ישעממו אותנו גם ברבע הגמר.
 
 

לצאת מכאן

 

היורו, כמו כל אירוע גדול, גורר אליו גם שברים מהעולם האמיתי, זה שבו ברק וש"ס מכריעים את עתיד אומתנו הקדושה לשבט או לחסד. וכמו שלאלן שירר משמש הטורניר הזה כזירה להפגין אצילות נפש וגדלות רוח, כך יש כאלה המשתמשים בו כדי לנגח את כל אוהדי הכדורגל באשר הם שם, ועושים זאת בחן אין קץ, בזמן שאחרים מוצאים בטורניר תירוץ טוב להוצאת המפלצתיות המחרידה שבהם.

מה רצינו להגיד פה בעצם? אה כן, מסתבר שהעובדה שאני קורא רק את הספורט לא ביטלה את כל העיתון, עצוב ומשמח יהא הדבר ככל שיהא.
 
לתגובות - tzvikabe@netvision.net.il

ליומן האליפות המלא של ``הגביע הקדוש``
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by