ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
באג 2000 

באג 2000

 
 
מיכל יפה

הקיץ הגיע, למקרה שלא שמתם לב, ועמו נפתחה גם עונת הג'וקים הרשמית. בחומר ריסוס הצטיידתם? הנעליים מוכנות לשיגור? ובכן, להלן מדריך רשת ממצה - כל מה שרציתם לדעת על ג'וקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קיץ בא ושוב זה חם

(איורים: נגה רויך)
 (איורים: נגה רויך)   
אני שונאת להיות זאת שמבשרת לכם את זה, אבל הסיבה לכך שאתם מזיעים עכשיו הרבה יותר מלפני חודשיים היא שהקיץ כבר כאן. תופעות לוואי רבות, מגוונות ומטרידות יש לקיץ, אבל הנוראה ביותר, יסכימו גם זקני מסחה שלא זוכרים חום כזה מאז הקיץ שבו ברל כצנלסון הוריד את החולצה בחדר האוכל - היא העובדה שבכל שנה בקיץ הג`וקים מחליטים לשפר את מעמדם התוך-דירתי ונודדים ממחשכי ארונות המטבח אל מרכז הסלון.

כותבת שורות אלה סובלת מפוביית מקקים איומה שמתבטאת בדופק מואץ בכל פעם שהחום החום הזה מתקרב אליה, במילוי החדר באדי K-300 כשמתרחשת אינטראקציה כזאת ובנטישת הבית מפחד קרובי המשפחה של המנוח שיבואו להלוויה.

אתמול הופיע בדירתי הג`וק הראשון של הקיץ הנוכחי, אבל הפעם החלטתי לנקוט בגישה הביהביוריסטית ולהתעמת עם הפוביה שלי. זה לא מנע ממני מלהטביע אותו בחומרי לחימה כימיים משובחים ואחר-כך לצאת מהבית שלא על מנת לשוב אליו בשעות הקרובות. ובכן, לכבוד אותם יצורים שביחד עם שממון טלוויזיוני והשאלה איפה ישחק אבי נמני בעונה הבאה מבשרים את בוא הקיץ, הרי לכם: כל מה שרציתם לדעת על הג`וקים - מדריך הרשת הרשמי.
 

דע את האויב

ממש כמו הורה מודאג שבתו באה הביתה יום אחד ואומרת "תכירו, זה יהיה בעלי", הלכתי לברר את שושלת היוחסין של הג`וק ואת תכונותיו הגנטיות, הפיזיולוגיות וההתנהגותיות. באותו מקום מצאתי גם שפע של מאמרים מדעיים שנכתבו ע"י טובי הביולוגים, ביניהם מאמרים על חיי המין של הגו`קים, שגרמו לי לזעזוע גדול יותר מזעזועו של אב שמגלה שלבתו בת ה-15 יש חיי מין.

אומרים שטוב מראה עיניים, ולכן טרחתי גם להביט בגלריית התמונות של סוגי הג`וקים השונים. נו, בדיוק כמו אצל ההולכים על שתיים: האמריקנים עושים הכל הרבה יותר גדול והג`וק האמריקני יכול להגיע עד גודל של כחמישה ס"מ (ברררר). הג`וק הגרמני, מצד שני, הוא יותר קטן מאחיו האמריקני, אבל הרבה יותר מטריד (כמו בחיים, כבר אמרנו?).

עד כאן בעניין עובדות מדעיות, וזה הזמן למיתוסים נפוצים על ג`וקים והאמת שמאחוריהם. למשל, הידעתם שגם אם תקפידו על נקיון המטבח ולא תשאירו שאריות אוכל גלויות, זה לא ימנע מג`וקים לבקר אתכם מכיוון שהם מחשיבים כמזון גם דברים שבכלל לא חשבתם עליהם ככאלה?
 

גם טעים וגם מזין

 
מכיוון שחלק גדול מהגו`קים מבלה את רוב ימיו במטבח שלנו, יש מי שחושב שזה נחמד להתייחס אליהם כאל אחד מחומרי הגלם של ארוחות הערב שלנו. לא מאמינים? ובכן, קחו לכם רבע שעה של הורדה וצפו בסרט המראה אנשים אוכלים ג`וקים בהנאה.

בגו`ק מצוי יש לא מעט חלבונים והוא פריך ומהווה חטיף מושלם לנשנוש מול הטלוויזיה. אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בתחום קולינריית המקקים, תוכלו למצוא באתר הבא מתכון פשוט לג`וק צלוי (נו בטח שצלוי. מה, חשבתם שאוכלים אותם חיים? מגעילים שכמותכם).
 
 

כולכם שחקו נא איתי

מי אמר שאי אפשר למצוא בג`וקים מקור לשעשוע? אפשר לארגן מרוצי גו`קים, תחרות ג`וקים הרתומים למרכבות ועוד ועוד, אבל מכיוון שברשת עסקינן, הרי לכם אתר שמספק שפע של שעשועי ג`וקים וירטואלים:

יש שם את יומנו של ראלף הג`וק, כמה עובדות מאוד מעניינות על ג`וקים (הידעתם שגו`ק יכול לעצור את נשימתו למשך 40 דקות תמימות?) ואפילו מספר משחקים, ביניהם משחק "תפוס את הג`וק" בו המשתתף צריך להרוג כמה שיותר ג`וקים בדקה.

למי שלא השתכנע בנחיצותן של החיות החביבות האלה, והתחנה האחרונה בסיורי הוירטואלי היה האתר של סנו, שם ניתן למצוא את כל הדרכים הכימיות להשמדתם של הג`וקים ושאר חרקי הקיץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by