ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נבחרת דנמרק מבינה בתדהמה 

נבחרת דנמרק מבינה בתדהמה

 
 
צביקה בשור


דנמרק עשתה טובה לישראל ועלתה לקבל בראש בשמנו, צרפת עשתה כמעשה נוח ובנתה תיבה לתפארה, ושתי היריבות הזקנות של אירופה עולות מחר כדי להפגין טוטאל אנטי כדורגל. יורו 2000 מתבהר, דווקא כשהוא נהיה שחור יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תודה

על הרצפה, על הפנים, מה שתרצו. פטר שמייכל שוקל הצטרפות לנבחרת פורטוגל (רויטרס)
 על הרצפה, על הפנים, מה שתרצו. פטר שמייכל שוקל הצטרפות לנבחרת פורטוגל (רויטרס)   

נבחרת ישראל מודה בזאת לנבחרת דנמרק, שהשכילה להפגין כדורגל הגדול עליה בכמה מידות ולשלוח אותה אל חמוקיו של מסך הטלוויזיה וחיקה של עונת המלפפונים הרגילה והמיוזעת של מדינתנו המזרח תיכונית. אותה דנמרק, שבתחכום עילאי הסוותה את אקט ההקרבה המופלא שלה בתבוסה למראית עין, עומדת בימים אלו כזקיף העומד בפרץ החומה וסופגת את חצי המלחמה שהיו מיועדים לגופם של האחים ברקוביץ` את רביבו בע"מ ולשאר הפועלים השחונים של המפעל ההסתדרותי הכושל של גברי לוי.

פטר שמייכל, שזכה בכל תואר אפשרי מלבד אלוף העולם, זוכה עכשיו לטעום קצת ממה שאמור להרגיש שוערה של נבחרת הבאה ממדינה בת 6 מיליון תושבים, כשהיא באה לשחק אצל הילדים הגדולים של היבשת. כלומר, הוא מרגיש מה שאמור להרגיש שוער של נבחרת שכזו, כשהיא באה בלי איזה גאון אחד לרפואה, שיתן את הלב לשלד היציב שמדינות כאלה מספקות לעיתים (דגש כבד על "לעיתים").

דנמרק השכילה סוף סוף ליישר קו עם אחיותיה הסקנדינביות, ולשעמם לכל בית ישראל את הישבן. מה שהיא טרם הצליחה להפנים, זאת העובדה שאחרי הפרישה המוקדמת של בריאן לאודרופ היא לא יכולה לשחק מתוך תחושה שהיא אימפריה, אלא להתעקש על סגירה הגנתית צרופה והגבהות מתפללות לרחבה, מה שאולי היה מצליח לספק לה נקודה היום, מול נבחרת הולנדית שרחוקה מלהבריק. אבל מה שנתן לדנמרק את ה-6:1 מול סקוטלנד גם הביא לה את ה-5:1 מול ספרד. ומה שהביא לה את אפס הנקודות וששת שערי החובה מול צרפת והולנד, גם הביא לה את התואר האירופי. איקארוס לא היה מתרסק לתוך הים, אם הוא לא היה מנסה להתקרב כל כך לשמש, מצד שני, לדדאלוס היו חיים די משעממים, לא?
 

על כל

הוא כחול, הוא אדום, הוא לבן. טיירי הנרי מככב ב`אוהל הדוד זיזו` (רויטרס)
 הוא כחול, הוא אדום, הוא לבן. טיירי הנרי מככב ב`אוהל הדוד זיזו` (רויטרס)   

הבינוניות של הולנד, שמצליחה איכשהו להשיג את אותן התוצאות שצרפת משיגה, תוך השמעת קולות צורמים של חריקה, רק מדגישה את מה שעובר עכשיו על כל המדינות האשכנזיות של אירופה, קרי האירופא"יניקיות, שהופכות מעון פורה לכדורגל ההוא שכולנו אוהבים לקרוא לו שבלוני.

שימו לב מי היו הנבחרות שנתנו עד עכשיו הצגות כאלו שהיה בהן ברק כלשהו, גם אם לא בהכרח תכליתיות מרשימה: פורטוגל, צ`כיה, צרפת, סלובניה ויוגוסלביה שייכות כולן לאחת הקבוצות הבאות - או מדינות ששוכנות על חופיו של הים התיכון, על אדיו המהבילים ומונעי הסדר המוחלט, או מדינות שהיו שייכות לברית וורשה הישנה והמתה. במדינות השבעות של אירופה כבר מזמן חדלו להעריך יופי טהור וחופשי, והדבר היחיד שזורק בהן ברק הם ה"זרים שבפנים", כמו מהמט שול (טורקי) בגרמניה, ודווידס, סיידורף וקלייברט (סורינאמים).

צרפת משלבת בין מדינה ים תיכונית, מדינה שבעה ומקלט זרים מרשים, מה שהופך אותה לדבר הכי יפה ותכליתי באליפות הזאת, ולא בכדי כולם עכשיו שרים במקהלת הימורים אחת, שמצביעה על הצפרדעים כמועמדים הבכירים לתואר היבשתי. מה שיפה בצרפת היא חלוקת התפקידים הכמו מוכתבת מראש בין ה"גזעים" השונים, עם הקישור ההגנתי הלבן של דשאן ופטי, האגפים השחורים של תוראם וויירה, המרכז המגרבי של זידאן ודז`ורקף, ושוב ההתקפה השחורה של הנרי, אנלקה, וילטורד וטרזגה. כל צבעי הקשת מסתובבים בסגל הצרפתי, ומחסלים כל סיכוי להדברות ודו-קיום בינם לבין שחקני שאר הנבחרות. ויו לה פראנס, ראבק.
 
 

מה שנתת

 

אנגליה מחר מול גרמניה, שוב פעם הקרב הישן והמתיש על לונדון, ונראה שהפעם גם הרויאל פוטבול פורס וגם הלופטוואפה באים עייפים, זקנים וחסרי כל כוח גברא. קיגן עדיין לא הודיע על שינויים כלשהם שהוא מבצע בהרכב, מלבד העובדה שברור שמאקה וטוני אדאמס הפצועים לא יראו דשא. מאידך מר ריבק השמרני משוכנע שהנבחרת שלו שיחקה מצויין מול רומניה, ושרק במקרה היא לא צליחה להביס את יוצאי הקרפטים בתוצאה אסטרונומית, למרות כמות מצבים ששאפה לאפס.

אז לא להרים ציפיות שם, בבית. ורק התקווה בת שנת 66, להרים כבר איזה גביע בימינו, ימי פתיחת מילניום מייאש. אני משנה את ההימור הישן שלי דווקא לכיוון הגרמני, ולו בגלל שצ`כיה וטורקיה, שעליהן הימרתי בבתים האחרים, הוכיחו כבר כמה אני באמת יודע, וכמה משאלות הלב לפעמים מסמאות לך את האישון.
 
תצטרף לאקשן בפורום הכדורגל של נענע

תצטרף למגיבים באימייל

תצטרף למי שכבר קרא ביומן המלא של יורו 2000

ותצטרף לצנחנים, יא בן תוראם!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by