ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מותק, הילדים השתלטו על האינטרנט 

מותק, הילדים השתלטו על האינטרנט

 
 
נגה רויך

בעוד כמה ימים יתחיל החופש הגדול, ואיתו יפלשו לחדרי הצ'ט והפורומים מאות אלפי ילדים משועממים וחורשי רע. רגע לפני שחלקת האינטרנט החביבה עליכם מושחתת ללא הכר, מביאה לכם נענע מדריך זיהוי והתגוננות נגד ילדי החופש הגדול. להדפיס ולשמור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פלישת הסרטנים הגדולה. נשמע לכם מוכר?
 פלישת הסרטנים הגדולה. נשמע לכם מוכר?   
עם תחילת עונת הגשמים באיי חג המולד הטרופיים והרחוקים, מתרחשת אחת מתופעות הטבע הפוטוגניות ביותר שידעו צלמי הנאשיונל ג`יאוגרפיק אי פעם. מאות מיליוני סרטנים אדומים מגיחים בבת אחת אל חופי האי כדי לממש את יצריהם הסרטניים הקמאיים. במשך שבועיים מוצפת כל חלקה טובה באי ביצורים המוזרים, שדואגים לחדור לכל חור אפשרי בבית, לבצבץ מהכיורים ולהשתולל בשמחה כשהם מכסים את האדמה בשטיח אדום, אינסופי וצבטני.

תושבי האי הסבלנים מקבלים את התופעה בשלוה מעוררת התפעלות, וממשיכים כמנהגם לשחק כדורגל על הדשא, בעוד הם מזיזים בעדינות כמה סרטנים שהתבייתו להם על הגב, כשטרקטורים צהובים מתקדמים בעצלנות על השבילים ומפנים ערמות של גופות סרטנים שנקטלו בטרם עת. בתום שבועיים חוזר המצב לקדמותו, האי האדום הגועש הופך ירוק ושליו - וכולם מרוצים.

נשמע מוכר מאיפשהו? ובכן, במעבר חד אני נאלצת להטיס אתכם חזרה לשמש הים תיכונית הקופחת, אל תחילת עונת הקיץ שלנו, למעשה לרגעים אלו ממש. לא אשקר אם אומר שרעד אוחז באצבעותי כשאני חוזה בעיני רוחי את העתיד הקרוב. כמו אותם סרטנים שנפלטים מהים, נפלטים אלפי תלמידים הלומי שמש משערי בתי הספר לחופש ארוך מנשוא, כשהם שמים להם למטרה לטפס על הגב של הגולש הרגוע שהתרגל לשלוות עשרת החודשים האחרונים בחדרי הצ`ט ובפורומים, מעוז האבטלה הסמויה והממוזגת.
 
החבלן הקטן. מטרתו העיקרית היא השתלטות טריטוריאלית (איורים: נגה רויך)
 החבלן הקטן. מטרתו העיקרית היא השתלטות טריטוריאלית (איורים: נגה רויך)   
נכון שלא התברכנו בתנאים טרופיים קסומים שמאפשרים את אותה שלוות נפש של תושבי האי, ויסכימו כל מנהל פורום ואופ ב-irc - הקושי בלהוריד בייבי-האקר נודניק מהגב לא משתווה ולו במעט להתמודדות עם סרטן עיקש. והפיוז קצר, הו כמה שהוא קצר.

"כולה ילדים קטנים", אתם בטח אומרים לעצמכם, "ילדים תמימים שמשחקים באינטרנט במקום בגוגואים". אה, כן? ספרו על זה לרשת ה-irc dalnet שהרחיקה את כל היוזרים מישראל לפני כמה חודשים בעקבות המעללים וההרפתקאות של מיטב בנינו ברשת הגדולה. ואולי מספיק להעיף מבט בגירסה העברית של תוכנת ה-irc "היברו-מירק" שמכילה בתוכה אינספור אופציות להצפות ערוצים בסקריפטים וניוקים כברירת מחדל משעשעת בשם "מלחמה!".

פרופיל ילדי החופש הגדול מתחלק לחמישה סוגים עיקריים, ולהלן, כשירות לעם, מאפייניו של הילד הישראלי המשועמם ברשת. לגזור, לזכור ולהישמר על נפשותיכם:

הפואטי
בעקרון, זהו הטיפוס הכי פחות מזיק מבין הרביעיה. מדובר בנפש ספרותית עמוקה שמנסה לשלוח ידה בכתיבה ועורכת את הניסוי הזה בכל פורום אפשרי. לא משנה אם הדיון שנערך בפורום מתעסק במהות האקזיסטנציאליזם על סף המהפכה הפמיניסטית, אותו טיפוס פואטי לעולם ידע איך לתבל את הויכוח באמירות כנף כגון "כולחם אותו זבל!!! סתםםםםםםםםםם!!!" וכהנה וכהנה מטעמים.

החבלן הקטן
המסוכן מכולם, מצוי בדרך כלל בערוצי הצ`ט בכמה רשתות במקביל, שולט באנגלית ברמה אוקספורדית והספיק להסתבך עם כל צמרות ההנהגה. הוא מכיר את כל הפונקציות שמסתתרות בנבכי הצ`אנסרב ככריש חמקמק, ומגיע חמוש במיליציות של אינספור כתובות וזהויות. את החבלן ניתן לזהות בדרך כלל כשהוא עטוי בניק יצירתי ומעוצב כגון ^CriMiNaL666^ , ומטרתו העיקרית בשלב זה של חייו היא השתלטות טריטוריאלית. טיפוסים כאלה מצליחים להפוך את העשיה שלהם לסוג של אמנות וקשה להתעלם מהעובדה המרה שעוד ארבע-חמש שנים הם גם ירוויחו פי שש ממך. מצד שני אפשר להתנחם בזה שהם מקבלים הרבה מאוד מכות בבית הספר.
 
המחשב תקוע? צאו מהבית, תעשו משהו
 המחשב תקוע? צאו מהבית, תעשו משהו   
ההרפתקן
חברו הפחות מוצלח של החבלן. הטיפוס שנתקע בשלב הטטריס וזכה להתקנת חסד של איזה סקריפט מעצבן ומאז הוא מרחף ברחבי ברשת ומציף חדרי צ`ט בלי לדעת מה הוא עושה. בניגוד לחבלן, שאיתו אפשר לשוחח על דא והא, או יותר נכון - להתמקח, הרפתקן הוא בדרך כלל עילג ממש וגם ככה לא תמיד שולט בשובל ההרס שהוא משאיר אחריו. בשיחה שערכתי מחוץ לכתלי הרשת עם מלצר בן 17 גיליתי שאכן כמו שחשבתי, הקיק שלו בחיים הוא יצירת כאוס בערוצים והתחזות לנקבה. אמר ולא יסף. וברזלי שיניו נצצו לעברי.

האמביוולנטי-מינית
זו אכן משימה לא פשוטה לפצח את קוד המחשבה של הטיפוס זה, לפזר את הערפל המחשבתי המסתורי שאופף אותו, ולנסות להבין למה לעזאזל הוא ממשיך לחפש את הישועה המינית המיוחלת בהצפות חוזרות ונשנות של משפטים בנוסח "חייל גולני חתיך מחכה לנסיכה רטובה - נא לפנות אלי לפרטי דחוף!!!!" או לחילופין, "כל הבנות באינטרנט מכוערות - רק כוסיות אלי לפרטי לסייבר עכשיו!!!".

הפרחה
לא במקרה השתמשתי בגוף זכר בארבעת הפסקאות האחרונות. מקומה של הילדה ברשת הוא מקום מיוחד במינו ששווה איזכור נפרד. לעומת הבנים שהצליחו להמציא את עצמם מחדש באינטרנט, הבנות מעדיפות לשמור על אותן תכונות מלבבות של חצר בית הספר - הן מלאות בתככים ומזימות, אוהבות לדפוק שבילים ארוכים של סימני קריאה ולשכפל שורות מינימום שלוש פעמים בכדי להדגיש את הנקודה. הן בעיקר מעיפות אחת את רעותה בחדווה מהערוץ החוצה ובחזרה. כיף חיים.

רוב רובן של אותן בנות לא מוכן למחול על הכבוד אם הערוץ בוחר לוותר על נוכחותן, ולכן הן דואגות שיהיה להן גב חזק אצל חבריהן החבלנים, שיוכלו לזרוע הרס במחשבו של מפעיל הערוץ שהעז להעיף אותן.

 
 

ובכן, כפי שודאי השכלתם להבין, הגיע הזמן לאוורר את הנפטלין מה-firewall הביתי, כנגד ניוקים ושאר מרעין בישין ואם אתם גם מנהלים ערוץ irc, מומלץ לתדלק את הבוט הערוצי שלכם, כשרצוי לאפיין אותו בתכונות של מחסל מהק.ג.ב - שקט שקט, אבל את העבודה השחורה יודע לעשות.

סביר להניח שלא תצליחו להישאר סטרילים לגמרי ומדי פעם תרשם התקלות לשונית עם ילד עצבני כזה או אחר (ודוגמא היישר מהפנתיאון - "אמא שלך כל כך שמנה שמים אותה ליד האוזן שומעים את הים", וכן - אני עדיין מייחלת לפרשנות). או במקרה אחר, מסך כחול פתאומי שיזכיר לכם שבחוץ קיץ, והשמיים כחולים גם, אז קדימה, לארוז צידנית ולחמוק החוצה אל האויר והשמש. עד ספטמבר. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by