ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 15 6 

חדשות הייטק 15 6

 
 
יוני שדמי

פלייסטישן במכונית, שרית חדד בדפדפן, והתנ"ך בmp3

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש בו אהבה, והיא תנצח. גייטס
 יש בו אהבה, והיא תנצח. גייטס   
והשבוע, כרומטיס לעניים - הסטארט-אפ הישראלי 2^CTI, שעוסק באספקת שירותי משרד ווירטואלים, מנהל מגעים ראשונים למכירתו לחברה זרה גדולה בסכום של יותר ממיליארד דולר. החברה, שיוסי ורדי (ממשקיעי ICQ) נמנה על משקיעיה, מחזיקה מרכז פיתוח בארץ וחטיבה ניהולית-שיווקית בארה"ב, כמקובל בסטארט-אפים ישראלים.

מחקר אמריקאי חדש טוען כי הגורם העיקרי שעומד מאחורי הגידול העצום באוכלוסיית משתמשי האינטרנט הוא ילדים. מספר הילדים שהתחברו לרשת, לפי המחקר, שולש מאז - 97 מ8 מיליון גולשים בגילאי 2-17 ל25 מיליון כיום. על פי התחזיות, מספר הילדים המחוברים יעלה ב70 אחוז נוספים עד 2005.

אחרי המפלה הצפויה של השבוע שעבר, נרשם סוף סוף ניצחון משמעותי לעורכי הדין של מיקרוסופט - כפי הנראה, בית הדין לערעורים ידון בעניינה, ומשפט המונופול הגדול בהיסטוריה לא יקפוץ ישירות לבית המשפט העליון. אם זאת, משרד המשפטים האמריקני לא יוותר על ניסיון ההקפצה, שלטענתו יקצר הליכים. בתוך כך הפגין גייטס קשישא שוב את ביטחונו העצמי האגדי, ואמר כי תוך שנה כל "פרשיית המשפט המיותר" תיגמר.
 
 
הנאפסטר האלה, שיתביישו להם. mp3.com
 הנאפסטר האלה, שיתביישו להם. mp3.com   
חברת RealNetworks, שעומדת מאחורי נגן המדיה הפופולארי RealPlayer, חתמה על הסכם עם חברת אפל, לפיו פורמט QuickTime ייתמך בגרסאות עתידיות של RealPlayer. המשמעות: רנסנס אפשרי לפורמט הוותיק של חברת אפל, שלמרות יתרונותיו הטכנולוגיים, כמעט כמו תמיד במוצרי אפל, לא הצליח להגיע לתפוצה מספקת והובס חלקית בידי סטנדרטים מתחרים.

היקף הסחר האלקטרוני בישראל השנה הגיע לכ55 מיליון דולר, וצפוי להגיע ל450 מיליון דולר בעוד שלוש שנים, טוען סקר חדש של ביזנס דאטה. עוד נתונים העולים מהסקר 15 - אחוז מהחברות מוכרות מוצרים ברשת, ו73 אחוז מבתי העסק בישראל מחוברים לרשת, לעומת 84 אחוזים באיטליה ו88 אחוז בהולנד.

אתר המוסיקה mp3.com הגיע להסדר עם חברות התקליטים וורנר וBMG, במסגרת תביעת הפרת זכויות היוצרים שהגישו החברות נגד מפעילי האתר. לפי הפשרה, שנחשבת לניצחון של חברות התקליטים, תשלם mp3.com סכום של קרוב למאה מיליון דולר בתמורה לזכות לאפשר למשתמשים לאחסן בשרתי החברה שירים שונים (שבעצם כבר יש להם על דיסקים). זה נשמע סבוך ולא ממש הוגן, וזה אכן כך, ומייקל רוברטסון, מנכ"ל mp3.com והאיש שנחשב פעם לאחד מנביאי הפורמט, איכזב את מעריציו הרבים כשהודיע באותה הזדמנות שהתוכנה נאפסטר אינה חוקית ויש להפסיק את פעולתה.
 
יותר כיף מלחטט בריפוד של הרכב. הפלייסטישן החדש, בקרוב באוטו שלך
 יותר כיף מלחטט בריפוד של הרכב. הפלייסטישן החדש, בקרוב באוטו שלך   
באחת הדוגמאות הראשונות להאקינג פוליטי בקנה מידה לאומי, פרצו האקרים מאות אתרי ממשל מלזיים, הן של הקואליציה והן של האופזיציה, והותירו אחריהם אתרים לא מתפקדים, תמונות גסות וטקסטים אנרכיסטיים. "הפסיקו את מעורבות הממשלה בתקשורת, צדק לכולם", קרא אחד ההאקרים, שתקף 21 אתרים שונים. יש לציין כי זירת האינטרנט הפוליטי במלזיה פעילה ביותר, עם מאות אתרים פוליטיים שונים, וזאת בעיקר בגלל חופש העיתונות המוגבל במדינה.

אינטל ומיקרוסופט הודיעו כי ישתפו פעולה בפיתוח התקנים לטכנולוגיה האלחוטית Bluetooth ("שן כחולה"), שמאפשרת תקשורת מבוססת רדיו בגלים קצרים בין מכשירים שונים. יתרונה הגדול על טכנולוגיות אחרות מסוגה הוא שכמעט כל החברות הגדולות תומכות בה, החל מנוקיה ואריקסון וכלה, כאמור, באינטל ומיקרוסופט.

השמועות בחוגים המקצועיים ניבאו שהוא יגיע כבר בשנה שעברה, אבל בסוני לא מיהרו. השבוע הודיעה סוף סוף החברה כי היא מתכוונת להוציא לשוק גירסה ניידת של מכונת המשחק הפופולארית פלייסטיישן. הקונסולה, שתקרא Psone, תתחבר לטלפון הסלולארי בכדי לאפשר למשתמש להוריד קבצי משחק מהאינטרנט. הPsone יעלה 140 דולר בארה"ב ולא יהיה נייד לגמרי, משום שלא יפעל על בטריות אלא יחייב חיבור לשקע חשמלי או למצת של הרכב.
 
ועוד מיקרוסופט: החברה הודיעה כי היא וסמסונג תעסוקנה בתיכנון, ייצור ושיווק של טלפונים סלולאריים. הפלאפונים יתאימו גם לרשתות מבוססות GSM וגם לרשתות מבוססות CDMA, ויתבססו על הדפדפן הנייד של מיקרוסופט. הדד-ליין: חצי שנה מהיום. אשרי המאמין.
 
בא מאהבה. דה-גוזמן
 בא מאהבה. דה-גוזמן   
וויליאם בולדיין, מפעיל מערכות מידע בבתי הזיקוק בווירג`יניה, העלה השבוע לרשת את הברית החדשה - בפורמט .MP3 בקרוב, מבטיח בולדיין, אפשר יהיה לשמוע גם את התנ"ך מוקרא בקול הבס המדוד שלו. בולדיין, נוצרי אדוק, השתמש במחשבו האישי הצנוע ובתוכנות GoldWave השיתופית בכדי להקליט את הפסוקים ברשת. "חיפשתי ברשת תסכית של התנ"ך ולא מצאתי כלום", הוא מספר, "חשבתי שזה מגוחך שאתה יכול למצוא כל דבר בעולם ברשת, אך לא את התנ"ך".

המשטרה הפיליפינית מתחילה להראות תוצאות: אונל דה-גוזמן, צעיר בן 22 משכונת עוני שנשר מבית ספר למחשבים, הוא כנראה מפיץ "ILOVEYOU", הווירוס שגרם לנזקים בשווי 7 מיליארד דולר לחברות רבות ברחבי העולם. עורך דינו של דה-גוזמן, לא בדיוק האקר אופייני, ינסה להיעזר בעובדה שבזמן הפצת הווירוס לא היה בפיליפינים חוק נגד הפצת ווירוסים, ולכן יואשם דה-גוזמן בהונאת אשראי.
 
לא סנובית, נשמה. חדד
 לא סנובית, נשמה. חדד   
סקר שפורסם השבוע מגלה כי מספר הגולשים הפונים לרשת בכדי לקבל עדכוני חדשות הולך וגדל. לפי הסקר, שליש מהציבור האמריקאי פונה לרשת לפחות פעם בשבוע בכדי לקבל מידע חדשותי , ו15 אחוז מהאמריקאים משתמשים ברשת לקריאת חדשות באופן יומיומי.

המגזין הטכנולוגי הנחשב Wired דירג החודש את מרכזי ההיי-טק החשובים בעולם, ולפי העיתון, ישראל היא מרכז הטכנולוגיה הרביעי בחשיבותו בעולם, אחרי עמק הסיליקון הקליפורני, תעשיית הון הסיכון בבוסטון וחממות ההיי-טק העצומות בשטוקהולם, שוודיה. הקריטריונים: יכולת האוניברסיטאות ומרכזי הפיתוח להכשיר עובדי טכנולוגיה מיומנים, נוכחותן של חברות טכנולוגיה גדולות מהעולם, הימצאותו של הון סיכון, ויכולתה של האוכלוסייה המקומית לפתח רעיונות ומיזמים טכנולוגיים חדשים.

יותר טוב מיאהו: האתר הרשמי של שרית חדד סוף סוף עלה לאוויר. האתר כולל תמונות של הדיווה, מילות שירים, ביוגרפיה, ראיונות, דיסקוגרפיה ושאר מידע חיוני. "האתר נבנה במטרה לשמש כקשר ביני וביניכם, המעריצים שאני כל כך אוהבת", אמרה חדד, והקימה דף קשר נאה.
 
תראה איזה תירס, צוקר. מצלמת התירס בפעולה
 תראה איזה תירס, צוקר. מצלמת התירס בפעולה   
כתבי הבוסטון גלוב מנסים להוציא צו מניעה נגד העיתון, שמכריח אותם לחתום על הסכם לפיו כתבותיהם יפורסמו באתר האינטרנט של העיתון ללא כל תשלום נוסף. בתוך כך, איגוד הסופרים של אמריקה הכריז על חוזה סטנדרטי חדש, שמבטיח את תנאי העסקתם של כותבים באתרי אינטרנט.

כ13 מיליון אמריקאים מורידים מוסיקה מהרשת, אך פחות משני מיליון אמריקאים גם שילמו תמורת ההורדה, חושף סקר חדש. "מיליוני אמריקאים נהנו ממהפכת המוסיקה המקוונת בחודשים האחרונים משום שזה פשוט, זה בחינם ובינתיים אף אחד לא עוצר אותם", מגלה לנו את אמריקה לי רייני, עורכת הסקר.

ובמסגרת פינתנו "יותר טוב מאתרי סקס": אתר חדש מתעד בזמן אמיתי את תהליך צמיחת שתילי תירס (וזוכה לאלפי כניסות ביום, ומתכנן לתעד גם גידול חזירים ובקר), ואתר אחר העביר, בפעם הראשונה בהיסטוריה, בצבע מלא ובשידור חי, את התהליך הדוחה של לידת פילפילון במשקל סוסיתא.
 
שמונה צרפתים נעצרו בידי המשטרה הצרפתית בחשד שהחליפו תמונות פורנוגרפיות פדופיליות דרך האינטרנט. החשודים, שגילם נע מ15 ל50, נעצרו ביום רביעי ושניים מהם כבר הובאו בפני שופט בעיר ורסאי. המעצרים התבצעו בעקבות מידע שמסר שומר-לילה צרפתי שנעצר בידי המשטרה, לאחר שהמזכירה במקום עבודתו גילתה במדפסתה הדפסים פורנוגרפיים המערבים ילדים. השומר לא ידע כי המחשב שלו מחובר למדפסת של המזכירה.

מוזיאון האמנות הניו-יורקי הנחשב גוגנהיים עומד לפתוח בקרוב אתר אינטרנט. המוזיאון הווירטואלי, שבנייתו נמשכה יותר משלוש שנים, יציג תערוכות אמנות ואדריכלות דיגיטלית בתלת-מימד, כמו גם חלק מהתצוגות המוצגות במוזיאון עצמו.

העיתונאי הוותיק יואב יצחק, שחשף בין השאר את פרשת וייצמן-סרוסי, יפתח בקרוב אתר, שיכלול כתבות ותחקירים בלעדיים לאתר, וכן מידע על אלפי אישים וחברות בישראל. קהל היעד של האתר: עיתונאים, תחקירנים, משפטנים, אנשי עסקים, שמאים, סטודנטים ומשתמשים מקצועיים אחרים.
 
לפני כמה חודשים סחף את הרשת מאהיר קרגי, הזמיר הטורקי. קרגי בנה אתר קטן וטיפשי מאוד שהכיל את תמונותיו וכיתובי תמונה בנוסח "אני אוהב סקס", והאתר הפך ללהיט ענק שזכה למיליוני ביקורים ללא סיבה של ממש. ועכשיו, היישר מחניון קרוואנים בוויט רוק, אריזונה, מגיע הדבר הגדול הבא: עמוד הבית של גרג, הדבר הכי מצחיק שקורה עכשיו באינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by