ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המתוק היום עדין מאוד 

המתוק היום עדין מאוד

 
 
צביקה בשור


אין כמו יום של משחק אחד להישען אחורה וליהנות, אין כמו תחילת מחזור משחקים שני להימורי חסרי שחר, ואין הילוכים חוזרים של מהלכים קריטיים בטלוויזיה ההולנדית. יורו 2000 יצא לטיול קליל באחו, ככה להירגע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

למה עכשיו?

what`s my mothafuckin name  .פיורה לוקח קרדיט על שער גאוני (רויטרס)
 what`s my mothafuckin name .פיורה לוקח קרדיט על שער גאוני (רויטרס)   
אחרי המאסה הקריטית שרבצה על ראשינו הלומי האושר בארבעת הימים האחרונים, כשכל יום נשבר לו שיא של מתח, או איכות, או זחוביץ`, הגיע היום הזה בעיקר כדי לתת לעננה המבשמת לשקוע את האדמה עליה אנחנו עומדים, כדי שנוכל לעכל את ריחה אל קירבנו.

רק משחק אחד, ועוד כזה שהתוצאה בו היתה ברורה מאליה או לא לגמרי חשובה לתשעים אחוזים מאוכלוסיית הצופים, הוא אפשרות מצוינת לבהות במסך הטלוויזיה וליהנות מחוסר הדרמה שמועבר מהקופסא הגדולה. יום שכזה ומשחק שכזה הם אפשרות מצוינת ליהנות מהצד העדין יותר של המתוק-המתוק הזה, בלי לנקוש בשיניים חוששות, בלי לקבל בראש הפתעות סלובניות וקאמבקים פורטוגזים.

ובלי להשתעמם, תודה לאל. הבלגים, שממחישים באופן יפהפה את הגדולה של הטורניר הנוכחי בו כמעט כל קבוצה רואה את עצמה מועמדת לתואר, לחצו על האיטלקים לפני ואחרי השער של טוטי כאילו מדובר בשער מפתיע של בית שאן, והאיטלקים הבטיחו להם את המשחק. אבל האיטלקים, עם של גנבים חסרי בושה, הפנו עורף לוואלונים ולפלנדרים, סגרו את ההגנה כמו מוצב חודר ברצועת הביטחון ז"ל, ויצאו לפעילות חודרת בעורף האויב רק כשהם יכלו להרשות לעצמם להוציא מארב ועדיין להשאיר חצי מהפלוגה עמוק בתוך המוצב/רחבה שלהם.

איטליה נראית טוב, וכהרגלה היא עושה את זה במובן הרע של המילה. נסטה נועל את השער, ומהרגע שנכנס דל פיירו הנבחרת גם נראתה על סף המבריקה, ולמרות ששערים לא יצאו מזה, לא נראה כרגע שאחת הנבחרות שמועמדות למקום שני בבית ב` (גרמניה, רומניה או אנגליה) תצליח לעצור את הסקואדרה אזורה בדרך לחצי הגמר.

 

דווקא כשטוב לי

כל קשר בין התמונה למציאות תמוה ביותר. אנגלים חוגגים עליה לרבע גמר? (רויטרס)
 כל קשר בין התמונה למציאות תמוה ביותר. אנגלים חוגגים עליה לרבע גמר? (רויטרס)   

תחילת סיבוב שני הוא זמן טוב להסתכל טיפה קדימה, לתפוס טיפה תחת ולהמר על העולות מהבתים. מניסיון הדבר הטוב היחיד שיוצא מהצהרות הימוריות כאלו היא השפלתו של המהמר תוך תפיסה עיקשת שלו במלותיו, אבל למה לא לנצל יום כזה ריק, עם משחק כל כך רגוע כדי לנסות ולקנות לעצמי עולם באיזה ניחוש חצי מושכל? שום סיבה האמת, אז קדימה:

בית א` - פורטוגל נראית הכי טוב, והניצחון על אנגליה אמור להספיק לה בכל מקרה. מהמקום השני תעלה כנראה אנגליה, לא בגלל היכולת חס ושלום, אלא בגלל שהלב לא יסבול אפשרות אחרת.

בית ב` - איטליה ראשונה כבר, ודווקא טורקיה תצטרף אליה. לא יודע למה, אבל מהטורקים יש ריח של ווינריות, מה גם שסוקור הוא אחד החלוצים הכי טובים באירופה כרגע, מה שאי אפשר להגיד על אף שחקן באף תפקיד בשבדיה או בבלגיה.

בית ג` - נורווגיה ויוגוסלביה. למה? כובע.

בית ד` - לכאורה יהיה חכם ללכת על המנצחות של הסיבוב הראשון, אבל הצ`כים כל כך הרבה יותר טובים מהאפרוריות ההולנדית (זהו, סוף סוף אמרתי את זה. ההולנדים אפורים) שאיכשהו הם יצליחו לנצח גם את צרפת, בזמן שהדנים תוקעים את דווידס והכתומים.
 
 

את כל כך משונה

 
אחד הדברים הכי קשים לשפיטה ערכית בטורניר הזה היא דווקא הטלוויזיה. לא, אני לא מדבר כאן על הלהקה הבלתי נודדת בעליל של אורי לוי והאין שפם, עם החבר בוני-מה-שאנחנו-רואים-כאן-זה-למעשה-גול-גינזבורג, המאמן של היורדת החדשה לליגה הלאומית והוטרינרית של נבחרת הבנות שנראית יותר ויותר כמו שרה אנג`ל ככל שהזמן עובר, אלא דווקא על הצוות ההולנדי שמצלם ומעביר את המשחקים עצמם.

דבר אחד חייבים להגיד על החברים שם בהולנד - הם מקצוענים. בניגוד לאמריקנים שהביאו במאי כדורסל להעביר את המשחקים של המונדיאל ההוא, האנגלים שחסרו אנשים ונאלצו לבנות צוותים לא אורגניים ולא מחוברים, והצרפתים שסמכו יתר על המידה על מערכות אוטומטיות ושפספסו את ההכשלה של פלו, מה שגרם לשחיטה לא מוצדקת של שופט אמריקני הגון וחרוץ, ההולנדים באו עם צוותים מאורגנים ובמאים שמבינים כדורגל וסומכים בעיקר על עצמם, ולא על שיקול דעת של איזו מכונה יודעת כל. מצד שני, אתם יודעים איך זה, אתה נותן לבני אדם להחליט, והנה מתחילות הבעיות.

ההחלטה האסטרטגית של חברת ההפקה ההולנדית היא למעט ככל שאפשר בהילוכים חוזרים. אם האמריקנים נתנו לנו קלוז-אפים ארוכים ויפהפיים של מיטב בנינו באוויר, ביבשה ובגול, הרי שהמינימליזם החסכני של הבנלוקסים גורס שרק מה שנחוץ להבנת המשחק ייראה שוב ושוב. ומה נחוץ להבנת המשחק? או, הנה שאלה טובה.

מסתבר שהספק יד של אמפנזה הבלגי במשחק הראשון נגד שוודיה היא מידע לא נחוץ לצופה הממוצע כדי להבין את הגול. מסתבר גם שנגיעת יד של שוער גרמניה, אוליבר קאהן, מחוץ לרחבתו גם היא איננה מסוג במצרכים ההכרחיים לנו. בקיצור, או שמדובר כאן בחיתוך עצבני לתוך הבשר החי של השידור החי, או שמדובר בלויאליות חשודה של ההולנדים עם איגוד השופטים האירופי.

לא סתם מתרחשות מתחת לאפינו טעויות שיפוט מזעזעות, והעולם שותק. במאי הטלוויזיה של היום הוא עורך העיתון של מחר. מה שיקבל כאן ועכשיו יותר הילוכים חוזרים, הוא מה שיופיע מחר בשער מוסף הספורט של העיתון, ובתוכניות סיכום היום בתחנות מסביב לעולם. בין אם מדובר במינימליזם מוגזם או רחיצת ידיים משותפת, כדאי שההולנדים יתחילו להראות לנו לא רק את מה שטוב במשחק, אלא את מה שלקוי בו.

 
מדברים על זה (בנימוס) בפורום כדורגל של נענע

מגיבים על זה (ובנוקשות) באימייל

קוראים את זה (ברגש) ביומן המלא של "הגביע הקדוש"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by