ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כריזמה דרמטית 

כריזמה דרמטית

 
 
ריקי  כהן

האינטרנט שוב הוכיחה כי בסיקור אירועי חדשות בינלאומיים - במקרה זה, פרשת התרסקות מטוסו של ג'ון קנדי ג'וניור - היא עומדת כתף אל כתף עם המדיה הוותיקה. במיידיות הדיווח, עושר התכנים וגיוונם כמו גם במתן אפשרות לציבור להתבטא, לא השאירו אתרי החדשות סיבה לחפש את המידע במקום אחר. ומתי בישראל?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עלו מהר לאוויר

במה שנראה כמו נוהל פעולה חדשותי רגיל במדיום החדש, הזדרזו אמש כל אתרי החדשות החשובים, כמו למשל איי.בי.סי ניוז, יאהו!, ו-AOL, להעלות לרשת שירותי חדשות מיוחדים לנושא טרגדיית התרסקות המטוס. עניין של מיומנות מקצועית וסטנדרטים שאיש אינו מערער עליהם עוד. אלא שלצד החדשות על החיפושים הנרחבים אחרי הנעדרים ומציאת המזוודה של לורן באסט, קישור אחד אחר כך, הופיעו אתרי זיכרון עם תמונות לג`ון קנדי ג`וניור. AOL ,CNN ,YAHOO, כולם העלו לרשת אתרי זיכרון בצורת אלבומי תמונות מתקופת חיוו של בן למשפחה מהחשובות בהיסטוריה האמריקנית, לצד מאמרים המסכמים את חייו, וזאת עוד בטרם ניתנה הודעה רשמית על מציאת הגופות (שלא ניתנה גם בשעת העלאת כתבה זו לרשת).

 

החיפושים אחר הנשים

ג`ון קנדי, נסיך אמריקני (רויטרס)
 ג`ון קנדי, נסיך אמריקני (רויטרס)   
1. מותן של נסיכות: מגזין "Slate" מטפל בסיקור התקשורתי של העיתונים האמריקנים ומוצא השוואות מטרידות לסיקור מות הנסיכה דיאנה, בהדגשת תכונותיהם של הקורבנות: מלכותיות, אטרקטיביות חיצונית, והדרך בה נהגו בתקשורת, חיבוק ורתיעה.

2. האחיות באסט - פרופיל ב-ABCNEWS על נסיכות ניו יורקיות: "קרוליין באסט סובבה ראשים עוד בטרם התחתנה עם ג`ון קנדי ג`וניור".

3. פרופיל של קרוליין באסט, כנערה שגם היא, כמו בעלה, גדלה גם היא בתנאים לא רעים, מסוכנויות ידיעות
 

ג'ון קנדי ג'וניור העורך: מגזין ג'ורג'

בשנים האחרונות ערך ג`ון קנדי ג`וניור מגזין פוליטי נוצץ בשם ג`ורג`. למרות שבעבר ניתן היה למצוא את גו`רג` על הרשת, דף הכניסה של מגזין ג`ורג`, אותו ערך קנדי, הוא כיום פרסומת אינטרנטית נטולת תוכן, והודעה שאת המגזין ניתן למצוא אקסלוסיבית ב-AOL. עד לכתיבת שורות אלו לא פורסמה בדף הזה שום הודעת אבל על העורך. התקווה למצוא שיתוף פעולה תוכני בין הפורטל והמגזין מתבדית מהר: מדובר בקיוסק למכירת אלקטרונית של מנוי למגזין. דבר מאותה פובליציסטיקה פוליטית בסגנון שונה, כפי שמבטיחה הסיסמה, לא מופיע שם.
 
 

מולטימדיה

1. יומן אירועים טלוויזיוניים גדולים מחיי נסיך האומה האמריקנית (דרושה גרסה חדשה של Real Player)

2. ראיון של לארי קינג עם ג`ון ג`וניור, ספטמבר 95

3. המשפחות: קודרות אך מביעות תקווה, התכנסו משפחות קנדי ובאסט באחוזת הקנדים.
 

בקבוצות הדיון

1. "אני לא יכול שלא להיזכר בג`ון הקטן, פוסע על פני ארון המתים של אביו ומצדיע לו. כן, אימו ודאי אמרה לו לעשות כך, אבל הוא היה תינוק שמעולם לא קיבל הזדמנות להכיר את אביו"
קבוצת דיון מיוחדת שפתח ה"ניו יורק טיימס" על משפחת קנדי, ובה מתנהלים ויכוחים לוהטים על אופיים של הקנדים

2. "אני מוחה על בזבוז כספי המדינה. אם מישהו אחר היה מעורב בתאונת מטוס פרטית מעל האוקיינוס האם גם אז היו נשלחים למשימה משמר החופים האמריקני, משטרת מסצ`וסטס, והרשויות הימיות והאוויריות"?
פורום Jfk`s missing plain ב-CNN

3. "אני זוכרת איך זה לגדול כילדה ב"קייפ" לצידם של משפחת קנדי. אני זוכרת את ג`קי בהריון עם ג`ון ג`וניור, גוררת את קרוליין הקטנה למטוס קטן בשדה התעופה. תמיד קינאתי בקרוליין בגלל הפוני שלה (מקרוני), כשהוריי לא הרשו לי לגדל אחד. אני מרגישה צער גדול בשבילה היום".
ניו יורק טיימס

4. "מדוע אף אחד לא מדבר על אפשרות של חבלה? התאונה מכה במשפחת קנדי, וההסתברות למקריות במקרה, כמו ברצח קנדי, נמוכה מאוד. האם לא יכול להיות שמישהו חיבל במיכל הדלק או הכניס פנימה פצצה קטנה? הממצאים מאגם דבריס מראים שהמטוס נקרע לגזרים, לא יתכן שצלל למטה ופגע בים".
ניו יורק טיימס
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by