ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
על ציר כפ"ס-איסטנבול-שטוקהולם 

על ציר כפ"ס-איסטנבול-שטוקהולם

 
 
צביקה בשור

השופטים כבר התחילו לטעות, ההולנדים כבר התחילו לגמגם, החל פרויקט 'כדורגל לכל דילברט' והאנגלים נותנים לנו לראות להם את הציצים. יורו 2000 משתולל והעם בציון נהנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אשר אנוכי מצווך היום

צודק, לא היה פנדל. אוקאן הטורקי זועם (רויטרס)
 צודק, לא היה פנדל. אוקאן הטורקי זועם (רויטרס)   
לא עוברים להם יותר מיומיים תמימים ביורו, וכבר מוצאים השופטים את עצמם במרכזן של מספר החלטות שנויות במחלוקת, מהסוג שמטבע הדברים קובע גורלות של קבוצות. הראשונה להתלונן היא שוודיה, שרועשת כולה על השער השני שספגה מול בלגיה. לטענת השוודים, אמפנזה הבלגי נגע בידו בכדור לפני שבעט אותו לשערו של הדמן. בדיקה חלקית למדי (תחנות הטלוויזיה בחרו להתעלם מהעניין משום מה, כנראה בגלל סולידריות עם המארגנים) מראה שהשוודים צודקים.

השניה לזעוק היא טורקיה, שהפסידה את המשחק מול איטליה גם (לא רק, כי איטליה היתה טובה בהרבה ממילא) בגלל פנדל שלא יכול להיות שהיה. פיליפו אינזאגי נתן נפילה נאה, קיבל את השריקה והביא שלוש נקודות לכחולים. השריקה שלא היתה התחילה גם תגרה המונית בין אוהדים טורקים ואיטלקים בבריסל הרחוקה.

מי שזוכר את הטבלה שפורסמה ב"ידיעות אחרונות, בסיום העונה והראתה שאילו לא היו טעויות שיפוט היתה בני יהודה יורדת והפועל כפ"ס היתה נשארת, יכול רק לתהות מי ממנהלי הנבחרות ישיר את זמרת הקיפוח של אלי טביב מכפ"ס בדרכו הביתה.
 

בשיבתך בביתך

עוד יחליפו מקומות בטבלה. דווידס ונדבד (רויטרס)
 עוד יחליפו מקומות בטבלה. דווידס ונדבד (רויטרס)   
נבחרת נוספת שמצאה את עצמה זועקת חמס בתום משחק היא צ`כיה, שמשום מה חשבה שהפנדל שקולינה שרק נגדה לא היה צריך להישרק. העובדה שהצ`כים טועים לגמרי בנקודה הזאת רק מחדדת את אשמתם הבלעדית בהפסד שלהם להולנד.

כדורגל, כך מספרים, צריך לשחק 90 דקות. ואם כבר מחליטים לשחק רק 45 דקות, כדאי שיהיה אלו 45 דקות מלאות וחסרות מנוחה. צ`כיה ויתרה למעשה על המחצית הראשונה, כדי להתיש את הקהל ההולנדי המפונק והנבחרת רבת הכשרון אך חסרת הגיבוש שלו, ולעלות במחצית השניה רעננה יותר מיריבתה. הכל נראה כאילו הולך למישרין, עד שפתאום הפסיקה צ`כיה את הלחץ, שנראה כאילו הוא עומד להיות אפקטיבי, על ואן דר סאר, וחזרה להתגונן. ומרגע שויתרה צ`כיה על השליטה בגורלה, הרי שהשער שספגה היה בהחלט אחד התסריטים הסבירים.

אבל אם בתסריטים אפשריים עסקינן, הרי שלאור היכולות שהציגו היום שלוש הנבחרות המובילות של בית המוות והכדורגל המצוין, הרי הולנד היא זו הצריכה לחשוש שמא הביתיות שלה לא תספיק לה אם תמשיך ככה. הולנד נראית כרגע המועמדת המובילה לתת לדנמרק את נקודת הכבוד אותה היא צריכה, ונדבד נראה כמו האיש הראשון שינצח את צרפת בטורניר הזה (לצערי הוא גם עלול להיות האחרון).
 
 

ובלכתך בדרך

העיקר שדה בור שיחק אותה. דילברט מפגין אהדת הולנד מה היא (רויטרס)
 העיקר שדה בור שיחק אותה. דילברט מפגין אהדת הולנד מה היא (רויטרס)   
ונגיד שקרה הנורא מכל ואתה נמצא בעבודה, רחמנא לצלן, בדיוק כשאי שם בהולנד או אי שם בבלגיה מתקיים לו משחק, ועוד כזה שאתה לא יכול להרשות לעצמך לדעת את התוצאה שלו רק בדיעבד. בעבודה אין טלוויזיה, והבוס לא יראה בעין יפה אם תכנס עכשיו לאחת מרשתות הרדיו שמשדרות ברשת ותקשיב למשחק באנגלית. בקיצור, איך תגיב?

מועמד מס 1, המכונה "הפזיז", פשוט יזרוק לאוויר כל שבב של זהירות, ישליך את הקריירה לכל הרוחות וילך לו הביתה, שם מחכה לו מאיר איינשטיין על צעקותיו, נהמותיו ובדיחותיו הרמות. שם הזהב מרצף את המדרכות, שם מחכה גם לשכת האבטלה.

מועמד מספר 2, להלן "האפס", פשוט יוותר, ירתום עצמו למשימה שהוטלה עליו על ידי בעל ההון המעיק, בתקווה לראות יום אחד את עצמו מופיע שם בעיתון, תחת סעיף "עובדים", בידיעה על המרוויחים הגדולים מהמכירה הגדולה עוד יותר של החברה שלו, וישאל "כמה-כמה" בסוף יום העבודה, אי שם בשלוש לפנות בוקר.

מועמד מספר 3, הוא-הוא הזוכה המאושר, פשוט ילך לאתר הרשמי של האליפות, יבחר באופציית השידור החי (match tracker) של המשחק המתקיים כעת, ויקבל במסך אחד, בעזרתן האדיבה של כמה אפלטים של ג`אווה, את התוצאה, את הסטטיסטיקה הבסיסית וחשוב מכל, טקסט המתעדכן כל דקה, ומעביר לא רק את התרחשות העניינים, אלא גם מגמות עיקריות ושאר תיאורי רקע. כמי שניסה את הפלא היום במשחק בין איטליה וטורקיה, אני חייב לציין שלדעת שיש פנדל ולחכות כסוס ציפורניים לרקע שבו תופיע תוצאת הבעיטה, רק כדי להתאכזב מהרגע שבו מופיע הכיתוב "אינזאגי, 69" בעמודת השערים האיטלקית, זו בהחלט חוויה שכדאי לעבור, אם כבר אין ברירה ואין טלוויזיה.

 

ובשכבך

בינתיים באנגליה: כיאה למדינה שהמסורת היא אחד מעמודי השדרה של קיומה הגאה, האנגלים לא מקדישים יותר מדי זמן למשחק הקרוב מול פורטוגל, קשה ככל שיהיה, ומתרכזים בהו-הא תקשורתי ענף סביב מפגש הדינוזאורים מול גרמניה. אחרי הכל בפעם האחרונה שנפגשנו עם האיברים, אאוסביו עוד היה בהרכב הראשון ואנחנו היינו כמעט אלופי עולם, ועם הגרמנים יש לנו כמה חשבונות לא סגורים.

הגדיל לעשות ה"סאן" הצהוב, שהלביש שתיים מנערות עמוד שלוש שלו במדי שתי הנבחרות, מדים הנראים פחות ופחות מדי יום, כדי לחשוף יותר ויותר בשר. עד התנגשות הטיטאנים עצמה, ככה מבטיחים לנו החברים מלונדון, התוצאה בין הבנות תהיה 2:2, ודי לחכימא.
 
-------------------------------------------------

בואו לדבר על זה בפורום הכדורגל של נענע.

בואו להגיב על זה באימייל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by