ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה הילד? 

איפה הילד?

 
 
צביקה בשור

הכדורים הגבוהים של השוודים, הכדורים הגבוהים של הלייקרס, הכדור הגבוה של הבלגים והאלוהים האחד של אנגליה. התחיל היורו, למי שלא שם לב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הוא קטנה

שאקיל זה הבלונדי באמצע. שבדיה בתמונת מחזור (רויטרס)
 שאקיל זה הבלונדי באמצע. שבדיה בתמונת מחזור (רויטרס)   
ילד קטן על כדור גדול עלו למעלה, לשמיים האפרוריים של בריסל, כדי לסמל את הפתיחה של המשובח שבטורנירי הכדורגל. ככה עלו, הילד הקטן והכדור האדום, עלו ועלו ועלו, וכמה שלא עלו, תמיד איכשהו הצליח להגיע אליהם אחד מהכדורים הגבוהים האלה שהשוודים שלחו לכיוון קנט אנדרסון שלהם.

ואחרי זה, כשאני בודק, מסתבר שפיל ג`קסון בכלל לא מאמן את שוודיה. כן, כן, מסתבר שמנהיגי הנבחרת השוודים הם בכלל שני אדונים מנומסים ורגועים, ילידי המקום, בשם סודברג ולגרבק. ובכל זאת, מבט נוסף אל הדרך שבה משחקת הנבחרת הצהובה מצהוב הזו, לא יכול שלא להזכיר את הכנסת הכדור האובססיבית של הלייקרס, צהובים גם הם, לשאקיל אוניל, הוא הוא המקבילה השחורה של אנדרסון.

ובמחשבה שניה, יכול להיות שזה באמת לא ג`קסון, כי כרגע 2:0 לטובת הלייקרס, לעומת 2:1 לרעת הסקנדינבים. ועוד מילה אחת, או בעצם שתיים: פר זטרברג, ודי לחכימא.
 

הוא חלשה

 
הקונספציה הרווחת בקרב מארגני טקסי הפתיחה של טורנירי הכדורגל שמתקיימים במערב אירופה, היא שישנה חפיפה מושלמת בין הקהל שמאכלס את האצטדיונים ובין קהל מבקרי המוזיאונים. כן, הם שוב עשו את זה, המערב אירופא"יניקים, במיצג מזעזע של אמנות מודרנית, עם מבחר דמויות לא מזוהות, שאמורות לייצג אלמנטים אמורפיים במשחק, בובות ענק שמייצגות את היכולת של המארחים הנוכחיים לבנות בובות גדולות יותר מאלו של המארחים הקודמים, וילד אחד קטן-קטן, שכולנו ראינו עולה לשמיים על הכדור שלו, אבל אף אחד לא ממש ראה יורד.

וברגעים כאלה של אנמיה אירופית משמימה, אני יוצא לאחד מהמסעות הקטנים שלי אל נבכיה של אמא רוסיה, שידעה איך לפתוח אירוע, עם אלפי אנשים ששטפו את האצטדיון המרכזי במוסקבה בצבעים מצבעים שונים, בעשרות האלפים שהיו ביחד לגל הגדול היותר בתולדות האנושות, אי אז בשלהי 1986 במקסיקו, ובכלל, לחגיגות המוניות, צבעוניות וכוחניות, כמו שספורט של המונים צריך לתת.
 
 

הוא קדושה

אלן שירר החלים מהפציעה הטורדנית שלו, ודומה שההרכב האנגלי סגור כמעט לגמרי. מאידך, הפורטוגלים עדיין מנסים לראות מה עולה בגורל הרגליים הרעועות של סה פינטו וריקרדו סוסה. כמו שהבטיח האלוהים למיליוני האנגליקנים האדוקים, הוא את ים הסוף האיברי הזה יקרע עבור האבירים של קיגן, הם רק צריכים ללכת בעקבות עמוד האש אל עבר הגביע ולא לשכוח לשלוח יד תאוותנית קדימה, כדי שזה האחרון לא יחמוק לו פתאום באיזה פנדל נבוב של סאות`גייט (והשבח לאל, הפעם אין באטי בסגל).

יום של כדורגל עוד לפנינו, ומפגש רומני-גרמני אחריו, ואז הם יעלו, לבנים, מרהיבים ונגועי שכינה. העם פה איתם, או לפחות אני. ואפילו הכדור האדום יוריד את הילד הקטן בזמן, כדי לראות את הזוהר.

אבל עזבו אתכם מאלוהים, סוכנויות ההימורים הולכות חזק על אנגליה, עם ליין של 5/4 לניצחון ו11/5 לתיקו. לפורטוגלים נותנים את אותו הסיכוי כמו שנותנים לרומניה לנצח את גרמניה, וזה לא הרבה. עבדכם הנאמן מאמין שהבית תמיד מנצח, אז הימור כזה הוא כמו חצי חותמת. עד הגמר גם הליין של סיכויי הזכיה בגביע (1/10 כרגע) ינועו לעבר האמת.
 
--------------------------------------------------

אל תחזיקו בבטן - פורום הכדורגל של נענע מחכה לכם.

לתגובות והצהרות זכיה של הולנד - האימייל הזה הוא בשבילכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by