ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
תופעות ברשת 
מחאה גאה ברשת: תלמיד התיכון שיצא נגד הבית היהודי. צפו 

מחאה גאה ברשת: תלמיד התיכון שיצא נגד הבית היהודי. צפו

 
תופעות ברשת |
 

סרטון שתלמיד תיכון העלה אמש(ב) לרשת הפך ויראלי במיוחד. בסרטון נראה התלמיד כשהוא שואל את ח"כ הכנסת אורית סטרוק מבית היהודי שאלה אודות יחסה לקהילה הגאה. צפו בתשובתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סרטון חדש שמציג תלמיד תיכון השואל שאלה את חברת הכנסת מהיבת היהודי אורית סטרוק הפך ויראלי, זאת לאחר שבמהלך השבוע האחרון התעורר גל מחאה כנגד התבטאויות נפתלי בנט וחברי הבית היהודי בנושא זכויות הקהילה הגאה.

במסגרת גל המחאה העלו גולשים וגולשות תמונה הלקוחה מסרטו של איתן פוקס "יוסי וג'אגר. בסרט, מגלמים יהודה לוי ואוהד קנולר שני קצינים המתאהבים במוצב נידח על החרמון המושלג. עשרות רבות של תמונות הועלו כתגובות לפוסטים של בנט כשאר בחלקן הגולשים האלו תמונות שלהם עצמם בעת שירותם הצבאי כחייליים וקצינים המשתייכים לקהילה הגאה. אחת הגולשות שלקחה חלק במחאה והעלתה תמונה מהסרט, כתבה :" לכל החיילים ששומרים עלינו, אוהבים אתכם, רק אם אתם סטרייטים ובלי נטיות מיניות חד מיניות כי אז אתם חיילים פח ועדיף שתבחרו מפלגה אחרת ותמותו בעד המדינה כבר איתם. שלכם נפתלי".

 

 
עשרות גולשים העלו את התמונה לעמוד של בנט בימים האחרונים
 עשרות גולשים העלו את התמונה לעמוד של בנט בימים האחרונים   צילום: מתוך הסרט" יוסי וג'אגר" 
 
 

רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

 

כהמשך לגל המחאה הזו, סרטון שהועלה על ידי תלמיד תיכון הפך ויראלי אמש. בסרטון נראה התלמיד בר רבנו כאשר הוא עולה לשאול שאלה את חברת הכנסת מטעם הבית היהודי אורית סטרוק בארוע בחירות מיוחד שהתרחש בבית ספרו. הסרטון הכנה, כמו גם הטקסט שכתב הצעיר נגע בלבבות רבים ברשת ובפחות מיממה צבר קרוב ל 30,000 צפיות בפייסבוק ויותר מאלף לייקים ומאות שיתופים.

 

 

 

‎‎פרסום‎ by Bar Rabenou.‎

 

 

 

וכך הוא כותב:


"היום הפרצוף האמיתי מאחורי הבית היהודי נחשף.
שלא יבלבלו אתכם עם התמיכה המזוייפת שלהם. נפתלי בנט מצטלם ומדבר מאוד יפה, אך אחד בפה ואחד בלב.
הגיעו היום לביה״ס שלי חברי הרשימות השונות כדי להשתתף בפאנל הבחירות שקיימנו- נציגות מהבית היהודי, הליכוד, מרצ והמחנה הציוני. אני בחרתי להפנות את השאלה שלי לחה״כ אורית סטרוק, מס׳ 10 ברשימת הבית היהודי. (האמת שהיו שתי שאלות, אך לא צילמו את הראשונה, אז נשים אותה בצד)

 

הקדמה למי שיודע או לא יודע: קוראים לי בר רבנו, תלמיד כיתה י״ב בביה״ס עין כרם, מעורב חברתי ומאוד מאמין בדמוקרטיה, בשוויון זכויות, באהבת חינם, במתן כבוד לכל אדם באשר הוא אדם וכד׳. אני הומוסקסואל מחוץ לארון, ציוני ואוהב מדינת ישראל בכל ליבי, ואחד החלומות הכי גדולים שלי הוא לשרת את המדינה שירות משמעותי בצה״ל, כקצין ביחידה קרבית מובחרת.

 

על פי חה״כ אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון היוצא, לא צריך לגייס הומואים לצה״ל, הם מפריעים לו לתפקד. הומואים, שלא כמו שאר בני האדם, שלא כמו שאר האזרחים במדינה, מפריעים לצה״ל לתפקד, ואין לגייס אותם. שר בממשלה.
על פי חה״כ ניסן סלומינסקי, יו״ר ועדת הכספים היוצא, הומואים הורסים את העולם. כי הם הומואים. על פי בצלאל סמוטריץ', מס׳ 9 ברשימת הבית היהודי, שארגן את מצעד הבהמות ב- 2006, הומואים שווים פחות מבני אדם, והוא השווה אותנו לבהמות. ח״כ לעתיד חושב שהומואים שווים פחות מבני אדם.

 

אלה האנשים היושבים בכנסת שלנו, שאמורים לפעול לטובת המדינה והחברה הישראלית. תמיכה פומבית ומתן לגיטימציה לאלימות והומופוביה הם לא דברים שצריכים להתקבל על הדעת בישראל 2015. הומופוביה היא אלימות. כששר בממשלה או ח״כ, נבחרי ציבור, מרשים לעצמם להתבטא בצורה אלימה כלפי קבוצות בחברה, משהו מאוד מאוד רקוב אצלנו. קל וחומר כשהקבוצה המדוברת גם ככה מתחילה מנקודת מוצא פגיעה ולא שוויונית מכל הצדדים.


למקרה שאתם לא יודעים, 20% מבני הנוער הגאים מנסים להתאבד במהלך חייהם. 20%. 1 מתוך כל 5 בני נוער גאים, ניסו או ינסו להתאבד לפחות פעם אחת במהלך חייהם. נשמע לכם הגיוני? 100% מהנוער הגאה סובל או יסבול מאלימות בדרך זו או אחרת במהלך חייו, על רקע זהותו המינית או המגדרית. נשמע לכם הגיוני? מאין כל זה נובע? מהרבה דברים. על מי חלה האחריות? על הרבה מאוד אנשים.

 

אך אם נציגי הציבור שלנו בעצמם מרשים לעצמם לאחוז בדעות שהן הומופוביות, שלא מאפשרות שוויון זכויות במדינה; הם בעצמם נותנים את הלגיטימציה לפגיעה הזו. כי הנה, תשמעו בסרטון, אורית סטרוק ומפלגת הבית היהודי ״מוכרחים להתנגד״ ללגיטימציה של ה״תופעה״ הזו שנקראת הומואים. כי זה ״נוגד את הדת״. היא לא מתייחסת או רואה בנו כבני אדם שווים, היא לא רואה את הנטייה המינית שלנו כנטייה מינית; היא מסכמת אותנו במילה אחת: תופעה. תופעה שצריך להתנגד ללגיטימציה שלה.

 

אז אורית סטרוק- orit strouk היקרה, מפלגת הבית היהודי, וכל ההומופובים למיניהם; אני מבקש להזכיר לכם שאנחנו עדיין לא חיים במדינת הלכה. אבל אנחנו כן חיים במדינה דמוקרית. בהגדרתה לפחות. ולפני הכל, אני רוצה להזכיר שכולנו, כולנווו; שחורים, לבנים, עניים, עשירים, גברים, נשים, דתיים, חילונים, ערבים, יהודים, גאים או הטרוסקסואלים; כולנו, קודם כל ולפני הכל, בני אדם. ולכולנו מגיע לחיות בכבוד. ולכולנו מגיעה הזכות להקים משפחה. והאהבה שלי, האהבה שלך, והאהבה של כל אדם אחר היא אהבה שווה. אהבה כנה ואמיתית המגיעה מהלב.

 

למה אני, אחרי שאהיה חייל טוב, אזרח טוב, עובד טוב וכל שאר הדברים שאמרת (בסרטון), אחרי שאמלא את חובתי המוסרית למדינה, אתרום לה ואף אהיה מוכן למסור את חיי עבורה, לא אוכל להקים בית בישראל? זו פחות המדינה שלי מאשר שלך? תתביישי לך "

 

 

 

בסרטון נראית חברת הכנסת סטרוק כשהיא עונה לשאלתו של התלמיד וזו תמצית תגובתה:

"...חשוב שתתגייס ואינני מתנגדת שתתגייס. אני לא חושבת שתהיה חייך פחות טוב ולא בגרם אחד מחיילים אחרים.אין בין זה לבין מאבק התנועות הלהטביות להכרה במעמדן וללגיטמיות של ה"תופעה" הזו כלום. אנחנו כבית היהודי לא נפריע לך לעשות את כל מה שתרצה כאדם פרטי. אנחנו כן מתנגדים ל "תופעה" הזו כפי שאנחנו מתנגדים לכל תופעה הנוגדת את התורה כדוגמת כשרות וחילול שבת".

 

לכתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

אלימות בבית היהודי: מכות בכנס בחירות

צפו: האישה שהביכה את בוז'י וציפי

 

 

מה דעתכם? האם הצדק עם בר או עם ח"כ אורית סטורק והבית היהודי? האם זה לגיטמי בעיניכם שחבר הקהילה הגאה ישרת בצבא כחייל או קצין אך יחד עם זאת לא יהיה שווה זכויות מול המדינה בנושאים כגון נישואין, אימוץ וזכויות אזרחיות נוספות?

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by