ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נושא הכלים 

נושא הכלים

 
 
צביקה בשור

מחנות הכדורגל הגדולים של אירופה נקבצים למחלמה הגדולה. על החלומות, הטירוף והרבה על אנגליה של קיגן, בסיקור היומי של יורו 2000 בנענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נעמי שמר   (מתוך ``עיר לבנה``)
 נעמי שמר (מתוך ``עיר לבנה``)   
``עם ערב רך חלון נפקח
ואת ילדה צופה בו כך
כמו מלכה המצפה
לאלופה``
 

החלום

אלי קרב נצאה!  קיגן, שירר והדגל (רויטרס)
 אלי קרב נצאה! קיגן, שירר והדגל (רויטרס)   
פקחתי את עיניי בבהלה. כבר שבועיים שהשקט המדכא שורה על פני האדמה, מחליש את הרצון לקום בבוקר ואת העניין שבחיים עצמם, ופתאום הרעש הזה, ממש כאן מחוץ לחדרי, מרעיד את העולם ושואג את המלחמה עצמה לתוך הראש. "קדימה אנשים, אלי קרב נצאה!" אני שומע את אדוני קורא מבחוץ אל האבירים שעמו, ואני נחפז החוצה כדי לא להחמיץ את החבורה הלוחמת, היוצאת אל מסע הצלב בתוך האדמות הזרות של אירופה.

"חכו גם לי", אני זועק, כשהטור יוצא, אדוני בראשו, ואחריו חבר אבירי השולחן העגול הנלווים אליו תמיד. אחד אחר השני חולפים הם על פני, סוסיהם שועטים ובועטים לכל עבר, משאירים את סימני הסטופקס על הבוץ. "קחו גם אותי" אני צועק לכל אחד ואחד מהם, חסונים וגיבורים, שהם דוהרים על הסוסים האצילים. אבל הם: דייויד ופול, אלן, גארי, נייג`ל, טוני, סול, ג`יימי, דניס, מייקל והאחרים ממשיכים אל דרכם, עיניהם ונפשם צורבות אל עבר הדגל הלבן-אדום שנושא אדוני, קווין קיגן הנורא, בדרך המלחמה הגדולה.

אני עולה על סוסתי הזקנה ויוצא אחריהם.
 
 

השיגעון

אביר שחור בחולצה לבנה. קרסטן יאנקר מגרמניה (רויטרס)
 אביר שחור בחולצה לבנה. קרסטן יאנקר מגרמניה (רויטרס)   
אני פוקח את העיניים בבהלה. שוב פעם החלום המטורף הזה, שוב נבחרת אנגליה עולה על שריון וסוסים בדרכה אל הג`יהאד הבריטי באירופה. שוב אני נושא הכלים שיוצא אחר אדוני אל הקרב. מתוך דאגה כנה שאלתי כמה חברים, הם אומרים שזה כנראה הסוף של הליגה בישראל שמערער לי את העצבים. "אתה מוכן מדי ליורו 2000", אמר לי אתמול אחד מהם. מוכן מדי, גם כן. כאילו שהעובדה שאני אוסף לי לינקים של כתבות בהן אנשים מהמרים על אנגליה כזוכה של היורו היא מוכנות יתר, כאילו העובדה שאני יודע ששירר הבקיע במוקדמות האחרונות רק במחצית הראשונה היא מוכנות יתר.

אבל כן, לכל הרוחות. בעולם שמתנהג כמו בית משוגעים כל מה שנשאר לך זה לבחור את השיגעון שלך. אחד חושב שהוא ראש ממשלה, אחד מכריז על עצמו כשליח האלוהים והשלישי יכול אפילו לבוא לספר לך שהוא לא שייך לכאן, שהוא בכלל שפוי. אני אישית מעדיף לשבת מול הטלביזיה, לנבור באתרי סטטיסטיקה נידחים ולהאמין שהפעם, בניגוד להיסטוריה העגומה של האבירים הלבנים באירופה, הם יעשו את זה וילכו עד הסוף.
 

והיורו

וככה, כשאנו רכובים על סוסינו, האבירים בסוסיהם הבריאים והצעירים ונושאי הכלים על סוסיהם הטלביזיוניים החוששים, אנחנו מגיחים אל מעבר לקו ההרים הגדול, אל האופק החדש, אל זריחת הכדורגל. וכשאנו עומדים שם, בוהים בשמש העגולה והגדולה שעולה אל השמיים שנותרו ריקים מאז נגמרה ליגת העל הקטנה שלנו לפני שבועיים, אני רואה את המחנות הגדולים נקבצים אל זירת המלחמה הגדולה, כל מחנה ודגליו, כל מחנה ואביריו. אכן, אומר לי לבי, יורו 2000 מתחיל מחר.

מחר, בריסל, בתשע ורבע שעון מלחמות ישראל, יתחיל מסע הצלב האירופי הגדול בהתגוששות בין האבירים המארחים של בלגיה ובין הנזירים הזהובים של שבדיה. הדם יישפך, החרבות יתגוששו, ובתום חודש הקרב וערביו, מישהו גם יביא הביתה את הגביע הקדוש.
 
-------------------------------------------------


אוהדים את גרמניה? מהמרים על סלובניה? פורום הכדורגל של נענע ישמח לארח אפילו אתכם.

רוצים להגיב, להעיר, לקלל? גם לכם יש כתובת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by