ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חשיפה: יש חיים לאחר המוות 

חשיפה: יש חיים לאחר המוות

 
 
אודליה ברקין

ברשימת הדברים שאנחנו פשוט חייבים לעשות לפני המוות נהוג למנות מסעות שופינג בזבזניים, התנסויות מיניות מגוונות , חוויות רגשיות וכמובן כתיבת צוואה. מהיום, צריך לדאוג לעוד משהו, חשוב לא פחות - הישרדותו של אתר הבית שלנו. המדריך המלא לחיי נצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר טוב מאלמוות. אפטר-לייף
 יותר טוב מאלמוות. אפטר-לייף   
אמרה אנגלית נושנה טוענת כי אדם לא נחשב שלם עד שכתב ספר, נטע עץ והוליד ילד. ובכן, בימים מודרניים וטרופים אלו, ישנו מקום אחד בו אפשר להגשים את שלושת הדברים האלו במכה אחת, ואפילו בחינם.

באתר הבית שלך באינטרנט אפשר לנטוע גיף מרקד של עץ, לפרסם רומן עלילתי ארוך, ולשים תמונה אישית מוצלחת וקורות חיים למען יראו הבריות השונות, ויתנדבו לעזור לעשות את הילד.

יותר ויותר אנשים לוקחים את התחביב הזה ברצינות ומשקיעים שעות על גבי שעות בעיצוב האתר האישי שלהם, תוך שהם ממלאים אותו בתוכן, תמונות, לינקים ושכלולים.

אך כדרכו של עולם, בין אם הם רוצים ובין אם לאו, מגיע זמנם ללכת. ומה קורה לאתר אישי, אחרי שיוצרו מת? סביר להניח שהוא נשכח, מתיישן ונעלם מהמרחב הוירטואלי תוך לא יותר משנה, כשכל ההשקעה, ההגנבות, היצירתיות והאהבה שמשקיע אדם באתרו האישי יורדים לטמיון לאחר מותו.
 
איפה סבתא? עברה לגיאוסיטיז
 איפה סבתא? עברה לגיאוסיטיז   
אבל אל פחד, כי נמצא פיתרון גם לבעייה הטרידה הזו: ארגון התנדבותי מסיאטל בשם ``החיים שאחרי`` התגייס לפתור את דילמת המוות.

דיוויד בלייתר, כתב טכני בן 34 מסיאטל שבארצות הברית, החליט למנוע את פטירתם של אתרים אישיים יחד עם יוצריהם, והקים ארגון שלא למטרות רווח בשם: "החיים שאחרי", אפטר לייף בלעז (שזה כמעט כמו אפטר- פארטי, אבל קצת יותר קודר). הארגון שלו לקח על עצמו להקים ספריה ובה לינקים של כל האתרים שיוצריהם עברו להריח את הדשא מלמטה.

שירותים דומים כבר קיימים ברשת, אבל לא בחינם. בעל אתר החפץ שיישאר זכר מהאתר שלו, צריך לשלם לחברות מיוחדות שמבטיחות לדאוג לעניין, באמצעות קרן נאמנות. אפטרלייף עושה זאת בחינם. בלייתר רואה בתפקידו שליחות: הוא מגדיר את עצמו כסוג של היסטוריון, ולאו דווקא קברן.
 
``אנשים רבים יותר ויותר מפנים את אפיקי היצירתיות שלהם לעבר הרשת, ולכן חשוב מאוד לשמור על אותן יצירות ולשמר אותן``, אומר בלייתר בראיון לשבועון ``אנטרטינמנט וויקלי``.

את משנתו האידיאולוגית פורש בלייתר באתר הארגון, ובמסגרתה הוא מספר כי הרעיון לארגון צץ במוחו לאחר שחברו הטוב ביותר ביקש ממנו לאפסן את האתר האישי שלו ולדאוג לו לאחר מותו.

בלייתר התרגש עמוקות מהמחווה והבין, לטענתו, את החשיבות העצומה של שימור אתרים פרטיים. חברה בשם פופקו תרמה רוחב פס ומקום בשרת, ובלייתר וצוות מתנדביו החלו לסדר את כתובות האתרים שנשלחו אליהם בארכיון מיוחד.

אם גם אתם חפצים שאתרכם יזכה למקום כבוד, אתם מוזמנים לפנות לארגון, ולשלוח לו את כתובת האתר שלכם. הרעיון אמנם עדיין מאוד ראשוני, ולעיתים אף מעורר גיחוך מסוים, אבל בלייתר מעלה נקודה נכונה:`` אם סבתי הייתה בונה אתר אישי ``, הוא אומר, ``איזו שמחה גדולה זו הייתה יכולה להיות , אם גם נכדיי היו יכולים לבקר בו`` .
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by