ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פיפ"א? מה זה פיפ"א? 

פיפ"א? מה זה פיפ"א?

 
 
עמרי וויסמן

אנשי אלקטרוניק ארטס סוחטים עוד קצת את המותג של "פיפ"א", ומביאים לנו וורסיה כמעט זהה ל"פיפ"א 2000", עם התאמה לאליפות אירופה. למכורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפלתה המוחצת של נבחרת ישראל מול נבחרת דנמרק במוקדמות גביע אירופה בכדורגל פגעה פגיעה ישירה וכואבת באוהדי כדורגל באשר הם, אבל בפרט היא פגעה בחובבי פיפ"א הנאמנים (והרבים מאוד, כך מסתבר). במידה וישראל הייתה מעפילה לטורניר היוקרתי, EURO 2000, משחק המחשב החדש המתבסס על טורניר אליפות אירופה בכדורגל, היה זוכה לגירסה עברית אסלית.

במקום זאת נסתפק בגירסה הבריטית. Euro 2000, משחק המחשב, שוחרר רק ביבשת אירופה לקראת הטורניר המדובר שנערך בחודש יוני. בדומה למשחק ששוחרר לקראת המונדיאל האחרון, EURO הוא משחק ביניים, מעין דאייט פיפ"א לעשירים. פיפ"א 2001 יגיע אלינו בעוד כחצי שנה, חלפה חצי שנה מאז שחרור פיפ"א 2000, והעם צמא למשחק כדורגל חדש. מבחינות רבות, EURO הוא גירסה מופשטת של פיפ"א 2000. המנוע, הגרפיקה, ואפילו הפרשנות זהים בשני המשחקים ב- 98 אחוזים. שני האחוזים המקוריים הנותרים קשורים ל"קליפת" המשחק, כלומר, ללוגואים, לספונסרים, לקבוצות ולכל מה שקשור בהיבטים המסחריים של הטורניר באופן ספציפי, ולעוד מספר אופציות משחק חדשות ושוליות שלא היו קיימות בפיפ"א 2000.
 
 
מיותר לציין שהגירסה שהגיעה ארצה היא הגירסה בריטית של המשחק, כך שרבים מהשחקנים ייזכרו דווקא בפיפ"א 99, הודות לשדרנים ולפרשנים המוכרים. אופציות ותוספות המשחק החדשות כוללות אפשרות לשחק משחק אימון נגד השחקנים המחליפים בקבוצה, כאשר השחקנים המחליפים משחקים בסגנון היריבה הבאה בטורניר, אפשרות לקבל דיווחי תוצאות "בזמן באמת" ממשחקים חשובים הנערכים במקביל למשחק על המסך (לא יעיל במיוחד, אך EA מנסה כמיטב יכולתה להעניק למשחק אווירה מציאותית ככל שניתן), וכמה בעיטות ומהלכים מיוחדים חדשים.

יש לציין לטובה את השיפור הגרפי הניכר בהבעות פניהם של השחקנים, במיוחד בהילוכים החוזרים. אין ספק ש- EA עומדת לשים את הדגש העיקרי בפיפ"א 2001 על תנועות, מראה ואופי השחקנים השונים, כאשר משחק זה מהווה בעצם דו"ח ביניים המעיד על שיפור והתקדמות מסויימים, לפחות בנושא הבעות הפנים, מאז פיפ"א 2000.
 
 
כל שאר האלמנטים, במיוחד מנוע המשחק והשליטה, נותרו, כאמור, זהים לגמרי. עובדה זו פוגעת במשחק רבות, ובעצם מייעדת אותו לסוג אחד של שחקנים בלבד: מעריצי כדורגל אירופאי שרופים. מי שכבר רכש את פיפ"א 2000 בתחילת השנה (הנתונים הרשמיים מעידים על 60000 עותקים מקוריים, לא כולל גירסת הפלייסטיישן), יכול לוותר על רכישת המשחק החדש.

מי שעדיין אין ברשותו את פיפ"א 2000 מסיבה כלשהי, רוצה לרכוש משחק כדורגל ממוחשב ולא ממש מתעניין באליפות אירופה, מוזמן לצאת ולרכוש את פיפ"א 2000, ולא את EURO 2000, מכמה סיבות: המחיר (פיפ"א 2000 נמכר כיום במחיר מוזל וכדאי ביותר), הגירסה (הגירסה העברית של פיפ"א 2000 היוותה פריצת דרך אדירה בשוק הישראלי) והתוכן (פיפ"א 2000 כולל יותר קבוצות, יותר שחקנים ויותר אפשרויות).
 
 
למרות היותו משחק כדורגל מצויין מהסוג שרק EA יודעת לעשות, רכישת EURO 2000 במחיר מלא אינה כדאית עבור השחקן הישראלי הממוצע, שבהחלט מסוגל להמתין עוד כמה חודשים עד לשחרור פיפ"א 2001. אך עבור כל אותם מעריצים שישארו דבוקים לערוץ הראשון במשך מחצית היממה, ויחפשו תעסוקה עבור המחצית השניה, EURO 2000, משחק המחשב, הוא הפתרון המושלם.

הורדת דמו של המשחק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by