ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות היי-טק 1 6 

חדשות היי-טק 1 6

 
 
יוני שדמי

החבר'ה הטובים מהטכניון שעשו את ה5 מיליארד שלהם, הביזנס של אתרי הפורנו, ועיצוב חדש לידיד וותיק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רקנאטי? מי זה רקנאטי? פטרושקה וגידרון
 רקנאטי? מי זה רקנאטי? פטרושקה וגידרון   
בלי ספק, הידיעה הכלכלית המובילה של השבוע היא רכישת הסטארט-אפ הפתח-תקוואי כרומטיס בידי ענק ציוד התקשורת לוסנט בסכום צנוע של 4.5 מיליארד דולר במניות (פי 14 מעסקת מיראביליס ויותר מפי 3 מעסקת DSPC). אם לפשט מאוד את העניין, כרומטיס מייצרת מתגים שמחברים את הקצה האחרון של רשתות תקשורת אופטיות, ומאפשרות שימוש בתעבורת קול ונתונים עצומה גם על קווי תקשורת רגילים.

לוסנט רכשה את כרומטיס משום שהיא זקוקה לה לצורך מאבק הטיטאנים בינה לבין סיסקו ונורטל, והרכישה היא בעצם תגובה לרכישת הסטארט-אפ סרנט ב6.9 מיליארד דולר בידי סיסקו. הסכום האדיר שמעורב בעסקה (שלמען האמת היה נמוך מהתחזיות המוקדמות של כמה אנאליסטים) יקפיץ את מייסדי כרומטיס, אורי פטרושקה ורפי גידרון, לרשימת עשרת האנשים העשירים במדינה, תוך שהם עוברים בנונשלאנטיות אושיות פיננסיות כמו דנקנר, אייזנברג ורקאנטי.

תקבולי המיסים מעסקת הענק יכסו כשליש מהגירעון הממשלתי השנתי של מדינת ישראל - כמיליארד דולר - וזאת למרות ניסיונות התחמקות נאים של מייסדי החברה, שכפי הנראה מנסים להשתמש במקלטי מס, ולמרות העובדה שחלק גדול מהמיסים יגיע לידיים אמריקאיות.

כמה כל זה ישפיע עלי ועליך, המשתמשים הקטנים בתחתית השרשרת? מעט מאוד. מדובר בציוד ששווה מיליארדים שיחסוך מיליארדים לחברות הטלפונייה והתקשורת ויאיץ את הגעת הפס הרחב, אבל העניין האמיתי בעסקה הזאת איננו שלנו, כי אם של ענקיות ציוד התקשורת, שנמצאות במירוץ חימוש לפיתוח טכנולוגיות דומות, ושל כל אחד מ160 עובדי החברה, שהפכו לאינסטנט מיליונרים.
 
 
יופי זה נחמד, אבל מה שחשוב באמת זה המכירות. מיס בו.קום ז``ל
 יופי זה נחמד, אבל מה שחשוב באמת זה המכירות. מיס בו.קום ז``ל   
וסאגת הספק משפט ספק אופרת סבון מרובת פרקים של מיקרוסופט והממשל המשיכה השבוע בעליצות הרגילה: משרד המשפטים דבק בהצעתו לפרק את החברה לשתי חטיבות, אחת למערכות הפעלה והשנייה לכל השאר, ומיקרוסופט, הפלא ופלא, חשבה שזה רעיון רע, הודיעה שלא הזיקה לאיש, והכריזה שוב שבערעור היא תזכה בגדול.

שינוי אסטרטגי באינטל ישראל: דב פרוהמן, מנהל אינטל ישראל, פורש מהחברה באוגוסט 2000, ותחליף אותו ועדת היגוי שתורכב ממנהלי מפעלי אינטל ומרכזי הפיתוח של החברה בישראל. קרייג בארט, מנכ"ל אינטל העולמית, עשה מחווה נאה ואמר כי "דב תרם תרומות משמעויות רבות לאינטל", וציין את תרומתו לפיתוח טכנולוגיות שונות הקשורות לזיכרון של מעבדים.

יותר ממחצית מהתוכנות שמופצות בהונג-קונג באות ממקור פיראטי, מסר הBSA, האיגוד הבלתי נלאה של חברות תוכנה וחומרה שעוסק בלוחמה בפיראטיות. אבל הונג-קונג היא אמריקה מול סין - שם 91 אחוז מהתוכנות מגיעות ממקור פיראטי. בישראל, אגב, לפי הערכת הארגון, שיעור התוכנות הפיראטיות עומד על 38%.

ועוד חדשות מעציבות לבב: קמאונעית האופנה Boo.com, שאנשי השיווק שלה ציווחו בשעתו שהיא היא האמאזון הבא, נמכרה השבוע בבושת פנים ב372 אלף דולר, סכום מגוחך בהתחשב במיליוני הדולרים שהושקעו באתר. צוות המעצבים האליטיסטי של האתר החליט שיותר מדי טוב לו ביחד מכדי להיפרד, וכרגע הוא מחפש באינטנסיביות ג`וב מספק עם אופציות.
 
אל-על תציע לרכוש כרטיסי טיסה באינטרנט מישראל החל מהאחד ביולי, ולאחר מכן תרחיב את מכירת הכרטיסים המקוונת גם לארצות הברית, מסר מנכ"ל חברת התעופה הלאומית יואל פלדשו. עוד הוסיף פלדשו כי בעוד בארצות הברית הפכה הזמנת כרטיסי טיסה וחדרי מלון דרך האינטרנט לסטנדרט, בישראל "זה עומד להיות שינוי אמיתי."

מחקר אמריקאי חדש ומפתיע מצא כי 63 אחוז מהרכישות ברשת מתבצעות על ידי נשים, וכי אחוז הנשים הגולשות עלה מ15 אחוז ב95` ל50 אחוז השנה. עורך המחקר הוסיף כי הדומיננטיות של נשים בביצוע קניות אופליין (לטענתו נשים אחריות לכ80 אחוז מהרכישות הקשורות למשק הבית) מתחילה להתבטא גם אונליין.
 
עוד מעט, עוד קט. ביל גייטס, האיש והטלאי
 עוד מעט, עוד קט. ביל גייטס, האיש והטלאי   
השבוע הופץ חיקוי חיוור נוסף של ווירוס האהבה, שהפעם הסתווה כרזומה של פלונית ג`אנט סימונס. פתיחת הקובץ המצורף להודעה מפעיל את הווירוס, שמשתכפל בעליזות בנאנו-שניות ומשמיד קבצי מחשב. מחלק המחשבים של הFBI, שעובד מאוד קשה לאחרונה, פצח בחקירה סודית אך טרם עלה על חשודים אפשריים. בתוך כך הודיעה מיקרוסופט כי היא דוחה את הפצת הטלאי שאמור לעזור במלחמה בווירוסים מסוג זה עד לחודש יוני, בכדי לערוך התאמות ושינויים המבוססים על משוב של משתמשי Outlook, תוכנת הדואר הפופולארית של החברה.
 
קבוצת מהנדסים הודית טוענת כי מצאה דרך להשתמש ברשת מסילות הברזל ההודית המסועפת בכדי להעביר כבלי תקשורת מתקדמים. כך יוכלו כפרים מרוחקים לקבל גישה לאינטרנט, ותחנות הרכבת, שבאזורים גדולים בהודו נמצאות בממוצע בכל 8 קילומטר, יהפכו ל"בתי קפה אינטרנט" במחירי עלות. "הכפריים אינם יודעים הרבה על האינטרנט, אך הם משתוקקים ללמוד ולהבין אותו", אמר אחד מהוגי התכנית.

AOL וגייטווי הודיעו כי ישיקו בהמשך השנה מכשיר אינטרנט ביתי שיתבסס על מעבד של חברת טרנסמטה (הסטארט-אפ הנודע של לינוס טורבלדס, מייסד לינוקס האגדי). הצעד הזה הוא ניסיון ישיר מאוד להתחרות באחד הקרטלים האפקטיביים ביותר שידע העולם בשנים האחרונות: "ווינטל", שיתוף הפעולה ההדוק בין אינטל ומיקרוסופט, שאיפשר להן להשיג שליטה טוטאלית דה-פקטו בתעשיית המחשבים האישיים.
 
לחיי הספינות שבדרך. אח``י מוזס מגיעה לביצה
 לחיי הספינות שבדרך. אח``י מוזס מגיעה לביצה   
נכון לעת כתיבת שורות אלה, Ynet, אתר-העל של מחלק האינטרנט של ידיעות אחרונות, עוד לא עלה לאוויר (אבל מי יודע, אולי כשתלחצו על הלינק הזה הוא יעבוד). זאת למרות פירסומים שטענו כי האתר יעלה לאוויר ביום חמישי בגרסה חלקית, ללא שיווק ופרסום, לשם בדיקה ראשונית של פעולת האתר בזמן אמת. בינתיים, ברחוב קרליבך, החליטו אנשי מעריב על כניסה לפעילויות האינטרנט של בזק בינלאומי (ובעקיפין - לוואלה) ועל קמפיין פירסומי לאתר הנוכחי שלהם.

 
זה יילך טוב, האינטרנט הזה. מייקל ג`קסון
 זה יילך טוב, האינטרנט הזה. מייקל ג`קסון   
מייקל טוני, נידון למוות אמריקני, העמיד למכירה באתר המכירות הפומביות Ebay כרטיסים לצפייה בטקס ההוצאה להורג שלו עצמו. טוני, שנידון למוות על רצח משולש, קיווה שהכסף שירוויח מהמכירה הפומבית יעזור לכלכל את שתי בנותיו. הנהלת הכלא סיכלה את הניסיון של מייקל למכור את 5 הכרטיסים להוצאתו להורג, שמגיעים לו על פי חוק, וebay הסירה מהאתר את המכירה הפומבית.

אחרי שחסמה את גישתם של יותר מ300 אלף משתמשים לשירות החלפת השירים שלה, חסמה נאפסטר 230 אלף מנויים נוספים. המנויים נחסמו בעקבות דרישות עורכי הדין של הראפר דר. דרה, שטוענים כי כל אותם מנויים החליפו עותקים פיראטיים של שיריו תוך שימוש בנאפסטר. עם זאת, מנויים שטוענים שלא החליפו שירים פיראטיים תוך שימוש בתוכנה, יוכלו להשתמש שוב בנאפסטר תוך שבועיים.

וכעת, למשהו שונה לגמרי: מייקל ג`קסון הודיע השבוע שישקיע סכום שגודלו המדוייק לא נמסר (כפי הנראה, כמה מיליוני דולרים) באתר האינטרנט HollywoodTicket.com, שיעלה לרשת בקיץ הקרוב ויעסוק בשיווק וקידום מכירות של סרטים חדשים. "דרך האתר אנשים מוכשרים יזכו להיות מעורבים ברמה פעילה יותר של היצירה וההפצה של בידור חדשני", אמר ג`קסון.
 
מדיניות חדשה של חברת האשראי "אמריקן אקספרס": החברה הודיעה כי לא תכסה עסקאות שנעשו באתרי סקס. הסיבה העיקרית: חיובים מיותרים וחיוב יתר. "לאחר שהקדשנו שנה לבדיקת העניין", אמרה דוברת החברה, "הגנו למסקנה שזה לא רווחי ולא מעשי לעבוד עם תעשיית הפורנו."

תערוכת טכנולוגיה חדשת נפתחה השבוע בברלין, תחת הכותרת "תמונות וסמלים מן המאה ה21". בתערוכה, שהוקמה בעלות של 13 מיליון דולר (או ככה לפחות טוענת ההודעה לעיתונות), שלל גימיקים שווים, כמו כלבים רובוטיים שמתרוצצים לרגלי המבקרים, ורובוט מדהים מתוצרת הונדה, שנראה כמו משהו שברח מסרט אימה סוג ט` אך יודע לבצע טריקים מאוד מרשימים.

ממשלת קנדה הודיעה השבוע כי תמחק מאגר מידע ענק המכיל יותר מ2000 (!) פריטי מידע על כל אחד מתושבי המדינה, בעקבות ביקורת ציבורית. מאגר הנתונים נאסף מכל משרדי הממשלה, והכיל נתוני מס, סעד, הכנסה, בריאות ונתונים נוספים על כל אזרח קנדי. ריכוז כל הנתונים במקום אחד הוא שגרר את הביקורת.
 
פורטל המיניות העראסווטי "איך להתחיל עם בחורות" עבר לאחרונה שידרוג גרפי ותוכני, וכעת, על רקע כחול היי-טקי, הוא נקרא "איך להתחיל עם בחורות / בחורים", וממוקם בכתובת המפתה come.to/kusiot. האתר כולל מאות מאמרים בסגנון ייחודי למדי, מין שילוב של קארין ארד אחרי ארבע הזרקות של טסטוסטרון ישר לווריד וסבתא שלך אחרי שירדה על יותר מדי תירוש. כמו כן כולל האתר וורסיה דיגיטלית של ``מחשבון האהבה``, אחד המשחקים האהובים ביותר על תיכוניסטיות בעולם כולו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by