ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ חזק לא מתקפל! 

ח"כ חזק לא מתקפל!

 
 
עמוס בר

הבלוגר עמוס בר זרק פרובוקציה בבלוגו קצר-המועד של ח"כ אהוד יתום; עכשיו הוא מפרסם מכתב פתוח, בו הוא קורא ליתום לחזור למטבח ולהתמודד עם החום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חה"כ יתום שלום,
 
חשוב לשמור על ראש פתוח. יתום (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
 חשוב לשמור על ראש פתוח. יתום (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)   
ברצוני לפנות אליך בעקבות התקרית הווירטואלית האחרונה בה היינו שנינו מעורבים, מי שלא בידיעתו ומי ביהירות הנעורים שלו. ביום שני גיליתי את יומנך המקוון החדש ובו במקום שמרתי את כתובתו מתוך כוונה לעיין בו מדי פעם. מבירור בכלי התקשורת אני מבין כי הבעת בעבר סקרנות לגבי אפשרות של פרסום יומן מסוג זה, אך היומן האמור הועלה לרשת על דעתו של אחד מעוזריך. מסיבה זו, אודה לך אם תרשה לי שלא לייחס לך את המאמר השטחי ורצוף קלישאות ה"להיכנס בהם" שפורסם באתר בשמך.

יומן מקוון הוא כלי עזר חזק שכוחו העיקרי באמורפיות שלו ובחירות שהוא מעניק לבעליו. רבים רואים בו חבר קרוב עמו אפשר לחלוק סודות, חוויות ולבטים. אחרים – ממש כמוני, המכונה באתר "בולס שקמים" – נעזרים בו לפרסום מוגבל של קטעים בעלי אופי אומנותי. היומן קצר הימים שנפתח בשמך הועד על פי כותרתו לרשימות פרי עטך בנושאי בטחון ישראל, חברה ומדינה. עודני מאמין כי זהו רעיון טוב שחבל לשלול בשלב כה מוקדם.
 
סלע המחלוקת. הטוקבק של בר
 סלע המחלוקת. הטוקבק של בר   
הרשימה הבודדה שפורסמה ביומנך זכתה למספר תגובות שאחת מהן נכתבה על ידי. אני מודה, תגובתי לא היתה עניינית ולא נגעה לגוף המאמר, אלא העלתה תהיה צינית, בוטה, גועלית והוגנת בנוגע לאחד ההיבטים בהריגת המחבלים השבויים בפרשת קו 300. התהיה הועלתה לראשונה בראיון טלפוני בשידור חי שקיימו איתך הסאטיריקונים שי גולדשטיין ודרור רפאלי ועניינה הרעש המדויק, אם קרעכצען קולני ואם גונג עמום, שמופק מגולגולת אנושית מתפצחת. טרחתי לחזור על השאלה, מכיוון שאני בטוח שלמרות השנים שחלפו מאז האירוע, אתה עדיין זוכר באופן חד ובהיר את התשובה.

כנבחר ציבור שעשה שנים ארוכות בדאגה לבטחון מדינת ישראל, ציפיתי ממך לתגובה הולמת. איש ציבור ראוי לו שיהיה נכון לענות לטענות המופנות כלפיו על ידי הציבור, כשאלה כמובן אינן מתלהמות. עם על הכבוד, אינני סבור כי שאלתי עשויה להיחשב כמתלהמת. יש בה מימד פופוליסטי ברור, אך היא מהווה שאלה הוגנת, במיוחד לאור הנסיבות הכוללות נסינות השתקה וחשד לשיבוש הליכי חקירה. כמו כן אני בטוח כי נדרשת בעבר – הן על ידי גורמים רשמיים והן על ידי הדיוטות – לסוגיות הקשורות בהוצאתם להורג באבנים ובמהלומות במוט ברזל של מחבלים שבויים ופצועים. אתה אדם מנוסה, הן במערכת הבטחון והן במערכת הפוליטית, ומובטחני שבאמתחתך תשובה רהוטה ומנוסחת, גם אם אין בכוחה לסבר את אוזניהם של שמאלנים עקשנים כמוני. לתשובה זו, ולדיון הציבורי המכובד שיכולה היתה להוליד, חיכיתי. לתומי האמנתי כי מסיבה זו פתחת את היומן המקוון.
 
 
 
חבר הכנסת יתום, הריני להפציר בך לשקול מחדש את הסרת היומן, על כל חסרונותיו ויתרונותיו של צעד כזה. לעניות דעתי הבלתי מלומדת, הסערה בעניין קו 300 היתה שוככת במהרה, ואתה היית נותר עם יומן מעניין וראשון מסוגו, הזוכה לתגובות ענייניות ולהשפעה רחבה על קוראים מתעניינים ואינטליגנטיים, ומהדק את הקשר שלך עם הציבור שבחר בך כמו גם עם אלה שלא. כאמור, אני עצמי הבעתי עניין בתכני היומן גם מעבר לעליהום הפעוט והמתבקש שנטלתי בו חלק. אולי זה המקום לומר במפורש כי אני מוקיע ודורש להוקיע כל אחד מן המגיבים – בעקבות היומן המקוון או שלא בעקבותיו – שכינה אותך או התייחס אליך במילים השמורות למעשי רצח. לגביי תמיד היית ותמיד תהיה אדם שתרומתו לבטחון המדינה בה אני חי אינה מוטלת בספק. כל זאת, כמובן, אינו עומד בסתירה לטענות כלפיך בעקבות ריצוץ אבריהם של שבויים כפותים ופצועים. על כך, חבר הכנסת יתום, כאזרח בעל דעה ומצפון אני חש עצמי רשאי ואף מוכרח לתבוע ממך הסברים.


ברגשי כבוד ובציפייה כנה לשובך לרשת,
עמוס בר ("בולס שקמים"), תל-אביב
 
המכתב פורסם במקור בבלוג הפואטי של עמוס בר, "מתוק ומרושע".
 
הצטרפו לדיון על הבלוג של ח"כ אהוד יתום בפורום בלוגים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by