ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האפור היום אפור מאוד 

האפור היום אפור מאוד

 
 
מערכת חיים ברשת

יותר משלוש מאות אתרים ובלוגים השתתפו ב"יום שלישי האפור", גל מחאה נגד מדיניות זכויות היוצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בניגוד למזג האוויר החמים ששורר בארצנו, ברשת היה אתמול יום אפור. אפור מאוד אפילו.
עשרות אתרים יצאו במחאה על מה שכונה שלטון האימה של זכויות היוצרים.

יותר משלוש מאות אתרים ובלוגים השתתפו במחאה המקוונת שיצאה נגד מכתבי האיום שהוציאה RIAA לאתרים שהציעו להורדה את "האלבום האפור".

"האלבום האפור" משלב בתוכו את שירי ה"אלבום הלבן" של הביטלס ואת שירי "האלבום השחור" של הראפר ג'יי זי. האלבום זכה לביקורות מצוינות, אבל לעורכי הדין של חברת EMI, מחזיקת הזכויות על שירי החיפושיות, היו דווקא כמה דברים רעים להגיד עליו.

כמו כל עורך דין טוב, הם החלו לשלוח מכתבים מנומסים ומנוסחים היטב לכל אתר שהציע את האלבום להורדה, והציתו שוב את הוויכוח שמנסה לקבוע מהו "שימוש הוגן" ביצירה.

בתגובה למכתבים החל גל מחאה שהגיע אתמול לשיאו. במסגרת המחאה, אותה כינו המארגנים "אי ציות קולקטיבי", הציעו המשתתפים להוריד את האלבום בהפרה מכוונת ובוטה של זכויות היוצרים. המפגינים טענו כי יש צורך לשנות את חוקי זכויות היוצרים על מנת שתהיה אפשרות להשתמש במוזיקה מבלי לשלם, כל עוד מדובר ב"שימוש הוגן". עורכי הדין חשבו קצת מה לעשות והחלו... לשלוח מכתבים שמבקשים מהם לא לעשות את זה.

דוברת EMI אמרה כי המפגינים אולי חושבים שהחברה פוגעת ביצירתיות, אולם הם שוכחים כי קיים שוק ברור לרישוי סימפולים, שהם פשוט מתעלמים ממנו.

על מנת להוציא אלבום שכזה באופן חוקי, היה צריך הדי.ג'יי שחיבר אותו לבקש את רשותם של מחזיקי הזכויות של הביטלס ואת רשותם של מחזיקי הזכויות על שיריו של ג'יי זי. מכיוון שגם אם היו מסכימים לשימוש, הם היו מבקשים כחמישים אחוזים מההכנסות, הוא היה נשאר ללא כלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by