ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לוכד החתולים תובע את תפוז והיברוקאם 
 
 כלבת בכפר סבא (צילום: העמותה למען החתול)   
 
עידו קינן

אבי סעד, שנעצר לחקירה בעקבות מציאת גופות חתולים ברכבו, תובע את תפוז, היברוקאם ופעילי זכויות בע"ח על לשון הרע, הסתה ופגיעה בפרטיות; סכום התביעה הכולל: חצי מיליון שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרבות על הרעלת החתולים בכפר סבא, בעקבות גילוי מקרים של כלבת, לא פסחו על הפורומים. קהילת חובבי בע"ח הוכיחה בעבר שהיא לא פחות מיליטנטית ברשת מאשר בחיים האמיתיים (ר' קישורים נוספים בסוף הכתבה), וגם במקרה הזה גררה תביעה [זהירות, מסמך Word ענקי], אותה הגיש לוכד החתולים אבי סעד.
 
"אכן יש להם קייס נגדנו". ההתנצלות/הודאה בתפוז
 "אכן יש להם קייס נגדנו". ההתנצלות/הודאה בתפוז   
בתחילת ינואר התגלה בכפר סבא חתול חולה כלבת, אחד ממספר חתולים שנדבקו, כנראה משועל מכוּלָב שנתפס זמן קצר לאחר מכן בגבעת שמואל. מספר ימים לאחר מכן הוכרז מבצע הרעלה בעיר, ופעילי זכויות בעלי החיים החלו במבצע נגדי, שכלל מעקב אחרי הלוכדים/מרעילים והרעשה על מנת להבריח את החתולים ולמנוע את תפיסתם. סעד נעצר ביום רביעי שעבר, בעקבות מריבה שפרצה בינו לבין פעילי זכויות בע"ח שעקבו אחריו, ולאחר שהמשטרה גילתה חתולים מתים בשק ברכבו. הוא שוחרר לאחר לילה במעצר, ולא הוגש נגדו כתב אישום.

סעד הגיש את התביעה אתמול (שני) לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד יוחי גבע. הנתבעים הם סאני, מפעילת אתרי תפוז ואחלה, והאתרים עצמם; חברת יאב תקשורת המפעילה את אתר היברוקאם (בכתב התביעה כונתה בטעות "ראב תקשורת"); וחמישה פעילי זכויות בעלי חיים. סכום התביעה הכולל עומד על חצי מיליון שקל.

בכתב התביעה נטען כי יו"ר העמותה למען החתול, ריבי מאיר, וענת אל-השחר, מנהלות פורום חתולים באתר היברוקאם בו "משך כשנתיים, יזמו, הסיטו וגרמו להשתלכות [ציטוט מכתב התביעה, כל שגיאות הכתיב במקור – ע"ק] חסרת תקדים כנגד התובע, וזאת הן בחיבורים אותם כתבו בעצמן, ושידרו לאתר, ו/או אישרו לשידור באתר, והן באמצעי הסטה רבים אחרים, וכל זה תוך שימוש בסמכותן, ותוך אפליה רבתית כלפי התובע, וכל זאת – בניגוד מוחלט לכללים אשר עליהן הן מופקדות לשמור".
 
 
עוד נטען כי השתיים לא רק שלא מנעו את הדברים, אלא "הן היו אלו שיצרו ביטויים אלא, הסיטו וביקשו כי אלו יפורסמו – עוד ועוד ברבים, עד כי ולא חסכו מעולם, גידופיהם, איומיהם, אמירותיהם – שכולם כאחד, תרמו ובנו פיסה אחר פיסה – לפגיעה החמורה והחסרת תקדים של אלפי אנשים בתובע [...] וכל זאת תוך [...] שימוש באמצעים פסולים האסורים עפ"י החוק, מקוממים הרומסים כל זכות אדם באשר הוא, ואת זכות התובע לפרטיות ולהגנה מפני לשון רעה".

בכך, לפי התביעה, גרמו השתיים ל"התקוממות של ממש, ולינץ' מטודי ומילולי כאחד – כנגד התובע, כזה שהוביל בסופם של דברים, לפגיעה ממשית בתובע, יריקות וגידופים בחלק מהמקומות אשר להן הלך – ואיום ממשי של גולשים אחרים על פרטיות חייו, דבר שהוביל שלא מן הנמנע גם באיומים של ממש להריגת התובע". בין השאר, מצטט כתב התביעה דברים שנכתבו בפורום על סעד: "אמרו שבנוסף להרעלת החתולים הוא איים על פעילים, גם באקדח"; "הבן אדם פשוט סאדיסט מטורף"; "עצרו את אבי סעד על רצח חתולים".
 
 

סליחה שהשמצנו

גם תפוז בנתבעים, כמו גם אתר אחלה (שגלישה אליו מפנה אוטומטית לתפוז) וחברת סאני, הבעלים של שני האתרים. כתב התביעה גורס כי "במקום למנוע את האמירות הקשות שנאמרו כנגד התובע, ובמקום לשלול האלימות המילולית בעלת האספקטים האיומים, כ"רוצח" – בוחרות הנתבעות [סאני, אחלה ותפוז – ע"ק] – להותיר על כנם ביטויים רבים, הנוגדים באופן חמור את תקנונם הן. עיקר הפרסומים פורסמו ע"י הנתבעים 6-2 או מי משליחיהם, ובמיוחד ע"י הנתבעת מס' 6". הנתבעים הם מאיר; אל-השחר; ד"ר יובל סמואל, וטרינר פרטי מכפ"ס; דוברת תנו לחיות לחיות, אתי אלטמן; ונתבעת מספר 6, דוברת האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים ענת רפואה, שכבר נתבעה על ידי ד"ר משה בושמיץ על סך חצי מיליון שקל על הוצאת לשון הרע, פגיעה בפרטיות ורשלנות בשבתה כמנהלת פורום זכויות בע"ח בוואלה.

התביעה מביאה בין השאר את הציטוטים הבאים מפורום זכויות בע"ח בתפוז: "אבי סעד הלוכד תחת שליחותו של ד"ר מוות גלאס"; "אבי סעד (ימח שמו)". עוד נטען כי הנתבעים 2-6 "לא חסכו מגידופיהם, אמרות שקריות, הוצאת לשון הרע, איומים ופגיעות רבות בפרטיות של התובע – תוך שהם מפרסמים השכם וערב – דברי בלע ושקרים בזדון – בכל אמצעי התקשורת ובאינרטנט". מצוטטים שם המילים והביטויים "רוצח", "שכיר חרב", "טובח – רוצח מתועב", "שולף אקדח", "עבריין מסוכן", "מחסל" ו"חונק", והצעה "כי כדאי להזריק לתובע בעצמו חומרי רעל על מנת שיומת – כמו שהרג את החתולים"
 
ב-19 בפברואר, ארבעה ימים לפני הגשת התביעה, פרסם goldyboy, אחד ממנהלי פורום זכויות בע"ח בתפוז, הודעה בפורום לפיה נודע לו שיש כוונה להגיש תביעה נגד האתר: "היום התבשרנו, ליזי [המנהלת השותפה של הפורום – ע"ק] ואני, על כך שהנהלת הפורומים רוצה לסגור לנו את הפורום. תפוז מאוימים בתביעה על הוצאת דיבה ולשון הרע מצד השירותים הוטרינריים. וזאת מאחר ובפורום נשמעו קריאות נאצה וקללות [...] לאחר ששמעתי את הטיעונים של הנהלת הפורומים, אכן יש להם קייס נגדנו. קיללנו, השמצנו והשתלחנו חופשי באנשים האלה, שלא משנה מה דעתנו עליהם, לא היה צריך לכתוב את זה בפורום".

גם בהיברוקאם פורסמה התנצלות, שכוונה כלפי ד"ר ישראל גלס, הווטרינר העירוני של כפר סבא, שאחראי על מבצע הלכידה וההרעלה של החתולים בעירו. "הנהלת הפורומים של HEBCAM מבקשת להתנצל בפני ד"ר גלאס באם הוא חש כי הודעה כלשהי פגעה בו בדרך זו או אחרת, ומבקשים ממנו להבא להפנות את תשומת ליבנו להודעות אלו, אשר תימחקנה במידה ותתבצע פנייה על ידו בעיניין", נכתב שם. "אין בהתנצלות זאת כדי להודות באחריות כלשהי לפרסום או לפגיעה בלשון הרע".

פרקליטו של לוכד החתולים סעד, עו"ד גבע, אמר לחיים ברשת שהודעת ההתנצלות שהמנהלים בתפוז פרסמו, "ברוב טיפשותם" כלשונו, צורפה כראיה לכתב התביעה.
 

תגובות

ריבי מאיר מהעמותה למען החתול מסרה: "חשוב לדעת שלאבי סעד ונעמה בלו יש הרבה זמן" (בלו היא בעלת פנסיון החתולים "מגן לחתול", שמקבלת שירותים מאבי סעד, ואשר הגישה לאחרונה גם כן תביעה נגד חלק מפעילי זכויות בעלי החיים בטענה שהשמיצו אותה באינטרנט). "האנשים הללו משופעים בכסף כנראה, משופעים בזמן וחרדים לפרנסה שלהם. זה בנאדם שהוא מפה ועד להודעה חדשה עם תלונות על הפרת חוק צער בעלי חיים".

אבל בלי שום הרשעה.
"כי החוק בארץ לצערנו לא פשוט, ויש לו עורכי דין, והצדק מתבצע לאט לאט. התמונה עם החתולים המתים אמרה הכל. זה שזעמם של האנשים יצא עליו – יש לזה סיבה. זה שהדברים יצאו מפרופורציות, זה נכון. אנחנו לא השמצנו אותו – יש אנשים שמתפרעים באינטרנט".

אבל את ואל-השחר מנהלות את הפורום.
"התקנון אומר במפורש שאנחנו לא אחראים, ושמי שנפגע צריך לדווח לנו. אני לא קיבלתי אף הודעה מאבי סעד, אף פעם. אם הייתי מקבלת הודעה – הייתי מוחקת. ברור שהתביעה קנטרנית".

הבעלים-השותף של יאב תקשורת, יובל שטרנברג, מסר בתגובה: "לא קיבלנו שום תביעה או כל פניה כלשהי מצידו של אבי סעד ולכן איננו יכולים להגיב לגבי תביעה כזו אם אכן הוגשה. השם אבי סעד אינו מוכר לנו למעט הפירסומים האחרונים בתקשורת שם הוזכר שמו לאחרונה כשנעצר בחשדות שונים".

מנכ"ל תפוז, גיא אליאב, אמר שהוא שוהה כעת בחו"ל ולא ראה את התביעה. את תגובת סאני לא הצלחנו לקבל.

אתי אלטמן מסרה: "התביעה לא הגיעה אלי. כשאני אראה את התביעה אני אגיב".

ענת רפואה לא השיבה להודעות שהושארו לה. את תגובת ד"ר יובל סמואל לא הצלחנו להשיג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by