ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הייתי רוצה לנהל סניף של בנק מקומי 
 
 גם אנחנו באמת רוצים להתקדם   
 
כרמל ויסמן

אתר jobtest מאפשר לכם להבחן למבחר משרות, בלי לבדוק אם אתם נבחנים או השכן הגאון, בלי להגביל את מספר הבחינות שלכם. הנה הזדמנות, קחו אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכון נועם, המתמחה בניהול מבחני השמה ובהכנה להם, השיק באחרונה את אתר jobtest, המאפשר למועמדים למשרות שונות לעבור את בחינות המיון באמצעות האינטרנט, מבלי שיצטרכו לצאת מביתם. מודעות דרושים רבות מפנות את המועמדים למבחני המיון הללו, שביחד עם קורות החיים מהווים את השלב המקדים לראיונות האישיים.

לכאורה מדובר בסינון קפדני ובעל משמעות, אך השימוש ברשת מעלה מספר בעיות אפשריות. ראשית, המערכת אינה מסוגלת לוודא אם המועמד למשרה הוא אכן האדם שממלא את השאלון. לכאורה יכול כל אדם למצוא אדם אחר שכבר ממלא את המשרה, או אחת דומה לה, כדי שזה ימלא בעבורו את המשרה.
 
 
יתר על כן, האתר אינו מגביל את מספר הפעמים בהן יכול המועמד לעבודה להבחן, ומכיוון שמיד בתום מילוי השאלון יודע המועמד אם עבר את המבחן או נכשל בו, מהווה האפשרות לחזור על המבחן שוב ושוב פגיעה לכאורה באפקטיביות של המבחן.

חזי בן פורת, מנהל השיווק והמכירות של ג'ובטסט לא מתרגש מהבעיות שהצגנו בפניו, וממהר לגונן על הטכנולוגיה: "אנחנו לא חוסמים את האפשרות לעשיית מבחן נוסף מאותה הכתובת בגלל שייתכן שאת גרה עם שותפה שגם היא רוצה להבחן וזה לא הוגן. כמובן שהפסיכולוגית שלנו עוברת על כל המבחנים המילוליים לאחר מכן ואם יש צורך גם מתקשרת למועמד, המערכת אינה מעבדת מבחנים אלו".
 
 
מה היתרון במבחני מיון אונליין בבית?

"המבחנים האלו נעשים בדרך כלל למספר מצומצם של מועמדים סופיים לאחר הדינאמיקה הקבוצתית. חשבנו שזה לא נכון לבחון רק את חמשת המועמדים הסופיים ויש להציע לכולם הזדמנות שווה להבחן. לקחנו את סוף התהליך של שאר המכונים והפכנו אותו למסננת הראשונית. בחינה של מאות מועמדים עולה הון תועפות למעסיק. באינטרנט זה בחינם והמיעוט הרלוונטי יוזמן לשלב השני אצל המעסיק. המערכת מעריכה את המועמד באופן סטטיסטי ביחס למועמדים האחרים, כך שתיאורטית גם אם את בחורה מבריקה אבל יש לנו כרגע כמה מועמדים מבריקים ממך, אולי לא תתקבלי ולהפך".

אני מניחה שזה מזמין גם לא מעט תעסוקה לכם: אתם מוצאים את עצמכם מסננים יותר מחפשי דאחקות מאשר מחפשי עבודה?

"תראי, בחודש וחצי מאז השקת האתר ביקרו בו קרוב ל-10,000 משתמשים ייחודיים. עד כה נראה כי 85% מסך הכניסות הן ענייניות, של אנשים שמגישים מועמדות למשרות. 15% הנותרים מסיירים באתר מבלי להגיש מועמדות. 8% ממגישי המועמדות לא מסיימים את המבחנים, פשוט נוטשים באמצע, ורק 6% ממגישי המועמדות הם יעכג בעל ת"ז 0012 ושכמותו. התופעה אינה משמעותית. מאז ההשקה הצענו מעל 30 משרות ורק 2 מהן עוד לא אוישו, כך שבתכל'ס זה עובד."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by