ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגולשים גירשו את ח"כ יתום מאתרו 
 
 כל מילה בסלע (צילום: לע``מ)   
 
עידו קינן

ח"כ אהוד יתום פתח אתר אישי, בתקווה ליצור קשר ישיר עם הגולשים, אבל הם רצו להזכיר לו את עברו הבעייתי. בתגובה הסיר יתום את הרשומה מהאתר, ולאחר מכן סגר את הבלוג כולו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר הכנסת אהוד יתום פתח יומן רשת באתר ישראבלוג, העלה בו היום את הרשומה הראשונה, ומיד גנז אותה, בעקבות תגובות קשות של הגולשים הזריזים, ששבו ואיזכרו את תפקידו המפוקפק בפרשת קו 300. בהמשך (14:05) נמחק הבלוג כולו.ח"כ מיכאל איתן, יו"ר ועדת האינטרנט של הכנסת, היה ראשון הח"כים להקים אתר אישי, ובודדים הגיעו אחריו (שאול יהלום, יוסי ביילין, צלי רשף). אבל ח"כ אהוד יתום (ליכוד) הוא ככל הנראה הח"כ הראשון שפתח בלוג בישראבלוג.

יתום הורה לעוזרו ודוברו, בועז יעקובי, לפתוח את הבלוג לפני כשלושה שבועות, והיום פורסם בו הפוסט הראשון (שעוסק, איך לא, במשפט הגדר בהאג). הבלוגיה מיהרה לאמץ את יתום: בבלוג הוספו במהרה שלל תגובות מנאצות, המאזכרות את פרשת קו 300 והריגת מחבל שבוי על ידי יתום. בעקבות התגובות מחקו אנשיו של יתום את תוכן הרשומה, אך הותירו (כנראה בשל חוסר מיומנותם בניהול האתר), את שלד הרשומה, הכולל גם את התגובות.

הבלוג נפתח בעקבות התכתבות של יתום עם בלוגר ותיק, עופר "עופרניקוס" לנדא (חבר של כותב שורות אלה). עופרניקוס, פעיל פוליטי אינטרנטי, התכתב עם יתום בנושא ההצבעות הכפולות. יתום נכנס לבלוג של עופרניקוס, התלהב – והחליט לפתוח אחד משלו.

בכותרת המשנה של הבלוג נכתב: "חבר הכנסת אהוד יתום יביע ביומנו את דיעותיו לגבי נושאים שונים ללא תיווכה של התקשורת". "בפרשת הצבעות הכפולות, התקשורת הציגה את האמת שלה", הסביר יעקובי בראיון שקיימנו איתו מוקדם יותר היום. "היתה לה מנטרה, 'הכנסת מכסת"חת'. פרסמו, לא פרסמו, חתכו חלק – המטרה של אהוד היא להביע את הדברים בצורה שלו".

למה לא להקים אתר אישי, כמו יהלום ואיתן?
"אהוד לא רצה להקים אתר אישי כי זה עולה כסף. תקציב הקשר עם הציבור מצומצם. אנחנו חוסכים כמה שאפשר. אתר אישי עולה הרבה כסף, וזה אתר בחינם. התקציב עובר משנה לשנה, אבל לא חייבים לבזבז הכל". ב-2001, שילם ח"כ איתן 6500 שקל מתקציב הקשר עם הציבור על "ייעוץ אתר אינטרנט. מנוי לשנה בישראבלוג עולה מאה שקלים.

יעקובי העריך שיתום יעביר לו חומרים, והוא (יעקובי) יבצע את העדכון הפיזי של הבלוג. נדמה שהקשר הישיר הפוטנציאלי בין נבחר ציבור לציבורו נותק באיבחה עילגת אחת. לאחר מכן, כאמור, נסגר הבלוג. את תגובת לשכת יתום על הסרת הרשומה לא הצלחנו להשיג.


הכתבה פורסמה מחדש במסגרת חגיגות חמש שנים לישרא-בלוג
בחזרה לפרויקט >
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by