ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אסור להקליט DVD 
 
 פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא לא חוקי וצריך ללכת (מתוך אתר 321 studio)   
 
מערכת חיים ברשת

אחרי שמונה חודשים פסק בית משפט בסן פרנסיסקו שתוכנה שמאפשרת להעתיק סרטי DVD היא בלתי חוקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שמונה חודשי דיון קבע בסוף השבוע בית משפט פדרלי בסן פרנסיקו כי מוצריה של חברת סטודיו 321 אינם חוקיים. השופטת סוזן אילסטון קיבלה את בקשת אולפני הסרטים והורתה לחברה להוריד את מוצריה מהמדפים בתוך שבעה ימים.

מעבר למשמעות עבור החברה, מודבר כאן בצעד לא קל עבור כל תעשיית העתקת (או גיבוי) הסרטים משום שפסק הדין קובע כי אסור למכור מוצרים שיעקפו את ההגנה של סרטי ה-DVD, זאת במסגרת חוק ה-DMCA, חוק זכויות היוצרים האמריקני האוסר, בנוסף על גניבת זכויות יוצרים, עקיפה של הגנות שנועדו לשמור על זכויות אלה.

בפסק הדין כתבה השופטת כי הנושא שעומד לדיון הוא הטכנולוגיה עצמה ולא השימושים שעושים בה האנשים. "העובדה שאנשים משתמשים בתוכנה באופן חוקי (גיבוי, ח.ב), איננה משמשת כקו הגנה לעבירה של החברה על טכנולוגיית ההגנה ועל החוק".
 
 
מסטודיו 321 נמסר כי החברה תבקש להשהות את הצו על מנת שתוכל לערער על הפסיקה. נשיא החברה, רוברט מור, אמר כי הנושא "חשוב מדי עבור הצרכנים ועבור ההתפתחות האבולוציונית של התרבות שלנו; אנחנו מאמינים כי הקרב הסופי ייערך בבית המשפט העליון ואף יגיע לרמת הקונגרס".

לעומת זאת, באולפני הסרטים הביעו שביעות רצון מהפסיקה. ג'ק ואלנטי, מנכ"ל איגוד אולפני הסרטים (MPAA), אמר כי "החברות צריכות לקחת אחריות על המוצרים שלהן ולדאוג שלא לאפשר ללקוחותיהם לבצע עבירות באמצעותם".

מכיוון שעוד יכתב חומר רב על הנושא במהלך הערעורים ופרשנויות ישמעו מכאן ועד הודעה חדשה, נגיד רק שהעובדה שאפשר לבצע עם מוצר פעילות בלתי חוקית, לא אומרת שאסור לקנות סכינים, מכשירי וידאו ותוכנות שיתוף, ונעזוב אתכם עד הערעור הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by