ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות היי-טק 25-5 

חדשות היי-טק 25-5

 
 

קובי מרנקו משדר מהשטח, ברק חושף את החסך האמיתי של ילדי קריית שמונה, ודי.ג'יי צ'ופי מקבל בראש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רגולציה עצמית. גייטס
 רגולציה עצמית. גייטס   
ריקוד הדינוזאור של דירקטוריון בזק נמשך השבוע, כשהפעם נשקל הרעיון של שירותי אינטרנט מהירים בטכנולוגיית - ADSL בחינם. זה לא שהמונופול הלאומי נתקף פתאום ברגשי אשם על התעריפים שלו, זה פשוט עוד ניסיון משפטי מעניין להתחמק מהאיסור אליבא דמשרד התקשורת לספק שירותי אינטרנט מהיר לפני שיש תחרות של ממש בשוק. תוצאות, בינתיים, אין.

חברת טיים-וורנר, שמתאחדת לאיטה עם AOL, החלה ביצירת חטיבת הוצאה לאור אלקטרונית. החטיבה, שתקרא ipublish.com, תכלול צוות עריכה ושיווק נפרד, ותפעל כתף אל כתף עם חטיבות ההוצאה לאור האחרות של טיים-וורנר, "ליטל-בראון" ו"טיים-וורנר בוקס".

המהלומות בין מיקרוסופט ומשרד המשפטים נמשכות במרץ, להנאת הקהל ועורכי הדין. מיקרוסופט הציעה רגולוציה עצמית כתחליף לפירוק, משרד המשפטים הציע פירוק לשתי חברות, והשופט ג`קסון, מצליף-מיקרוסופט כהרגלו, לא אהב את שתי ההצעות ושיבח הצעה חיצונית לפיה יפורק הנפיל מרדמונד לשלוש חטיבות נפרדות.
 
 
זה בסדר, אנחנו עדיין מוכרים כאילו אין מחר. פאלם פיילוט
 זה בסדר, אנחנו עדיין מוכרים כאילו אין מחר. פאלם פיילוט   
גלעד רבינוביץ`, לשעבר מנכ"ל קבוצת מל"מ וגם יו"ר לשכת מנתחי מערכות המידע בישראל, התמנה השבוע למנכ"ל נטוויז`ן במקום רות אלון, המנכ"לית הפורשת. הפורטל נענע, למי שעוד לא הבחין בלוגו שם למעלה, נמצא בבעלות חברת נטוויז`ן.

ברבעון הראשון של השנה, הושקעו יותר מ17 מיליארד דולר במימון חברות סטארט-אפ אמריקאיות - פי 4 יותר מאשר התקופה המקבילה אשתקד. למרות זאת, הירידות האחרונות בערכן של הדוט.קומיות, כמו גם קריסה של לא מעט חברות טכנולוגיות (ובמיוחד של חברות העוסקות בסחר אלקטרוני), יובילו כפי הנראה ליותר בררנות בהשקעה בחברות אינטרנט וטכנולוגיה.

המחסור הנמשך במחשבי פאלם פיילוט החריף השבוע, בשל הצירוף של דרישה עונתית גבוהה ומחסור בצגי LCD ושבבי זיכרון מהיר, שני מרכיבים שחיוניים לפעולת הפאלם. דוברת החברה טענה כי המחסור, שצפוי להימשך בחודשים הקרובים, הוא בבחינת "צרות של עשירים".
 
יאהו!, זה מה שהם באמת צריכים בלבנון. ברק
 יאהו!, זה מה שהם באמת צריכים בלבנון. ברק   
חברת NonStop, חברת האינטרנט המהיר מקבוצת מת"ב, החלה לשדר דיווחי וידיאו אקטואליים מהאירועים החדשותיים המרכזיים של היום. Nonstop נעזרת בחברת אינפו4נט, שממונכ"לת בידי קובי מרנקו, אקס חדשות ערוץ 2, שמביא יוקרה וניסיון לדיווחים הקצרים, וטוען כי "זאת הפעם הראשונה שמופק תוכן שמנצל את היכולות האינטראקטיביות של הרשת".

עשרה מיליון איש ואישה כבר גולשים באינטרנט הסלולארי ביפן, ועשרות אלפי משתמשים חדשים מצטרפים מדי יום. חברת דוקומו, חברת המידע הסלולארי המובילה ביפן (היא גדולה יותר מכל ספקיות האינטרנט המסורתיות באזור), מאפשרת משלוח אי-מייל, שירותי בנקאות וגלישה ליותר מ7000 אתרים שונים דרך הטלפון. הפופולאריות של שירותי החברה אילצה אותה להגביל זמנית את מספר המצטרפים החדשים.

"האם הילד שלך קיבל מחשב מנתניהו?", דרשו במפגיע תשדירי הבחירות של אהוד ברק, והנה ברק נכנס לאותה טריטוריה עצמה - רה"מנו הבטיח השבוע אינטרנט מהיר לכל ילד תוך שלוש שנים. טרם נשמעו שאגות שמחה מהגנים בקריית-שמונה, ובאמת הדבר היחיד שחסר להם כרגע זה גישת xDSL לרשת. בינתיים המציאות נשארת עגומה כשהייתה, כשרק 32 אחוז מבתי הספר בישראל מחוברים לרשת.
 
מקבץ ידיעות על מדורות נאפסטר, שממשיכות לרקד במלוא עוזן: צוות חשיבה מיוחד של המפלגה הדמוקרטית יניח על שולחן הקונגרס הצעה לצימצום הפיראטיות שנגרמת בגלל התוכנה. חברת בריטיש טלקום, גוד בלס הר, הודיעה כי היא תומכת ב"יישומים חדשניים" מסוגה של נאפסטר וכי אין לעצור שור בדישו. וחברת יחסי ציבור משיקגו הודיעה כי היא אוסרת על עובדיה להשתמש בתוכנה השובבה, לאחר שנסתבר שהיא אחראית ללא פחות מ80 (!) אחוז מתעבורת הרשת במשרד.
 
סלולארי, כתום ופגיע. פירוט ההודעות שנשלחו בעזרת הפורטל הסלולארי של וואלה ואורנג`
 סלולארי, כתום ופגיע. פירוט ההודעות שנשלחו בעזרת הפורטל הסלולארי של וואלה ואורנג`   
בעוד מתנהלת לה החקירה בעניין ווירוס האהבה המקורי, שיבוט אכזרי במיוחד שלו התחיל להיות מופץ ברשת, אבל למרות יעילותו, הגבוהה בהרבה (הוא משנה את שמו עם כל שיכפול), הוא זכה לתפוצה קטנה הרבה יותר. הסיבה: אמצעי הבטיחות הדרסטיים שננקטו אחרי התפשטותו של הווירוס המקורי, כמו גם המודעות הציבורית הגבוהה. חקירה פלילית כבר נפתחה נגד היוצרים של הווירוס המתקדם, וחלק מהסימנים מצביעים לכיוון ישראל.

וואלה השיקה השבוע את פורטל הסלולארייה שלה ביחד עם אורנג`, ומייד התפנו הפורטלים המתחרים מעיסוקיהם השוטפים ומצאו מיני חורי אבטחה בפורטל החדש: בנטקינג הראו איך אפשר לחדור לחשבונות המשתמשים של משתמשי וואלה וותיקים (לשם דוגמא הביאו את תיבת הדואר של מנכ"ל וואלה, גדי הדר), וכאן בנענע מצאנו אתר שאיפשר לראות את כל הודעות הSMS שנשלחו בעזרת הפורטל החדש. כל החורים נסתמו תוך דקות מרגע גילוים. אולי זה לא קוליגאלי, אבל לפעמים זו הדרך המהירה ביותר לעשות בקרת איכות לאתר אינטרנט.
 
מסע השופינג המרהיב של ענקית ציוד התקשורת נמשך, כשהחברה הודיעה כי היא נכנסת גם לתחום התוכנה. סגן נשיא סיסקו וראש קבוצת תקשורת האינטרנט שלה, ג`יימס ריצ`רדסון, אמר כי בסיסקו רואים בתחום שירות לקוחות והעברת הודעות אירגוניות פוטנציאל עצום, וכי החברה תציע תוכנות המתמחות בשטחים אלה.

מיקרוסופט הודיעה כי תיעזר באתר של הוצאת הספרים "סיימון אנד שוסטר" ובאתר של ענק קמאונעות הספרות "בארנס אנד נובל" בכדי למכור ספרים אלקטרוניים ברשת. החברה תמשיך את מיזם הפירסום האלקטרוני שלה, כשהחל עם הוצאתם של 15 ספרים מסדרת "מסע בין כוכבים", אותם ניתן היה להוריד מאתר "בארנס אנד נובל" היישר ל"פוקט פי.סי", מחשב היד של החברה.

ובמסגרת פינת "ג`אדג`ט-מגניב-שאין-סיכוי-שיגיע-לארץ-ואם-יגיע-ביבוא-אפור-יעלה-עשרות-אלפי-שקלים", חברה LG הקוריאנית מציעה בימים אלו טלפון סלולארי חדש שכולל גם נגן .MP3 המכשיר יכול לאחסן בערך תשעה שירים ב32 המגה-בייט שלו, ומחירו בקוריאה נע בסביבות ה350 דולר.
 
פליטים. אתר איסוף התרומות לצד``ל
 פליטים. אתר איסוף התרומות לצד``ל   
אתר אינטרנט חדש מנסה לסייע בגיוס תרומות כספיות ומוצרים שונים למען אנשי צד"ל ומשפחותיהם, שהיגרו לישראל לאחר נסיגת צה"ל מלבנון ושוכנו זמנית בכינרת. האתר, שהוקם בידי קבוצה של בני נוער ישראלים, קורא "לעזור ולדאוג לאותם אנשים שבמשך עשרים שנה עזרו ודאגו לאחים ולבנים שלנו, שנלחמו בלבנון". "לא רק שמשפחות צד"ל גרות באוהלים ושהמקלחת שלהם היא חבית עם מים קרים", אומר בזעם אחד ממייסדי האתר, "אפילו ארוחות חמות אין להם".
 
שלושה שבועות
 שלושה שבועות   
יותר מ400 אנשי אינטרנט, אמנים וחוקרים מרחבי העולם עזבו את הקמפוס של אוניברסיטת וושינגטון, לאחר ארבעה ימי דיונים שעסקו בדרך בה ניתן להגביר את המעורבות הקהילתית באינטרנט. בכינוס נידונו נושאים רבים, החל בחיבורן של קהילות כפריות בעולם השלישי לרשת, וכלה בשיטות בהן ניתן להילחם באיידס באמצעות האינטרנט.

שמענו את זה, דיברנו על זה, חששנו מזה, ועכשיו זה מגיע: ידיעות אחרונות עולה לרשת, והמוזסים לא לוקחים שבויים. התחזיות מדברות על עלייה במועדים משתנים, החל בשבוע הבא וכלה בעוד חודשיים, וכפי הנראה מדובר בדמוי-פורטל שישים את הדגש על התוכן, ולא על השירותים השונים, בניגוד למקובל במקומותינו. שמו של הרך הנולד: Ynet.

להקת U2 החביבה הודיעה כי תשדר ברשת את "פופ מארט", סיבוב ההופעות ההיי-טקי המצליח שלה. המופע ישודר במשך שלושה שבועות, החל מהשמיני ביוני, ואמור "להחזיר משהו בחזרה למעריצים שלנו", כפי שמגדיר זאת "דה אדג`", גיטריסט הלהקה.
 
כחצי מהבוחרים הפוטנציאליים בארה"ב מחוברים לאינטרנט, אבל חוקרי דעת קהל מסכימים כי הרשת לא תורמת להעלאת המעורבות הפוליטית, ומבחינה פוליטית, האינטרנט עדיין נחשבת יותר ככלי לגיוס כספיים ופחות ככלי תעמולה לגיטימי. זו הייתה מסקנתו העיקרית של כנס מומחים למדעי המדינה שהסתיים השבוע בארה"ב.

המחשב הנישא ובו הפרטים על מטוס קרב סודי שעלות פיתוחו עולה על 400 מיליארד דולר שנגנב הושב השבוע לבעליו המסווגים, בתיווכו של ה"דיילי מירור" הבריטי. המחשב נגנב מקצין מודיעין בחיל הים הבריטי בתחנת רכבת בלונדון לפני כשבועיים, והגיע למערכת העיתון "דיילי מירור" לאחר שעבר כמה ידיים.

מחקר בריטי חדש טוען כי המיתוס הטוען שקשישים חוששים מטכנולוגיה חדשה שגוי ביסודו. על פי המחקר, כ80 אחוז מהקשישים סבורים כי המחשב קל לשימוש, ואחד מכל ארבעה קשישים מקדיש יותר זמן לפעילות מול המחשב מאשר לצפייה בטלוויזיה. רוב הנשאלים בסקר אמרו כי הם משתמשים ברשת בעיקר לדואר אלקטרוני, חוששים מבעיות אבטחה באתרי קניות, ומדווחים על שיפור באיכות חייהם בעקבות השימוש במחשב.
 
יש אינטרנט בישראל, והוא לא נמצא (רק) באתרים הגדולים. באתר המוזר אך אפקטיבי כוסאמק.קום (מעניין שאת הכתובת הזאת האמריקאים המנוולים לא הספיקו לתפוס), אפשר להתעלל בפרצופו של הדי.ג`יי הישראלי הפופולארי צ`ופי, שמדבר עברית ואנגלית כאחד, חוטף מכות מהגולש העליז, מתחנן על חייו ועל שלמות איברים מגופו, ובאופן כללי סובל מאוד. זה די מזעזע, במיוחד אם אתה צ`ופי דנן, אבל זה גם מראה שיש תקומה לאינטרנט כמדיום אלטרנטיבי שאפשר לעשות איתו עוד כמה דברים חוץ מפורטלים ואתרי מסחר, משהו שבחו"ל נחשב מובן מאליו ובארץ טרם הגיע לכדי ביטוי ממשי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by