ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-FOO הישראלי הראשון 
 
 FOO עם חומוס. ורדי (משמאל) ב-FOO בקליפורניה (צילום: דוק סירלז)   
 
עידו קינן

מחנה רעיונות ראשון מסוגו בארץ יתקיים בחודש הבא באזור הכנרת; המשתתפים יציעו את נושאי הדיון ויעבירו את ההרצאות; בין המארגנים: גורו ההייטק יוסי ורדי; בלעדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסופשבוע ארוך בחודש מרץ יתקיים באזור הכנרת FOO – כנס אינטרנט ראשון מסוגו בארץ. גם המילה "כנס" לא בדיוק מתאימה: מדובר במפגש בתנאי מחנה קיץ באזור הכנרת, והמארגנים גם לא קובעים את סדר היום – זה נקבע על ידי המשתתפים, 150 איש ואישה מתחום האינטרנט. בוועדה המארגנת של הכנס ניתן למצוא גם כן אנשים המעורבים בתחום האינטרנט, בהם גורו ההייטק יוסי (ICQ) ורדי.

ה-FOO הוא ר"ת של "Friends Of O'reilly", על שם אושיית האינטרנט טים או'ריילי, בעל הוצאת ספרי המחשבים או'ריילי. הוא שואב את האידיאולוגיה שלו מתנועת הקוד הפתוח ואת הארגון שלו מרעיון ה-wiki. וויקי היא תוכנה ליצירת אתרים ששוברת את ההיררכיה המקובלת של מנהל/עורך אתר מול הגולשים בכך שהיא נותנת לכל גולש זכויות עריכה שוות (אחד התוצרים המפורסמים של התוכנה/רעיון האלה היא הוויקיפדיה, אנציקלופדיה שנכתבת ומתוקנת תדיר על ידי משתמשיה).

הרעיון לקיום הכנס בארץ עלה בעקבות השתתפותו של ורדי בכנס FOO בקליפורניה באוקטובר 2003. מוזמני ה-FOO של כנרת התבקשו להציע הרצאות שהם יישאו בכנס, ולשבצן בלוח הזמנים שלו. אם יהיו מספר הרצאות באותו זמן, הקהל יצביע ברגליים ויבחר את ההרצאה המעניינת אותו. עיתונאים לא מוזמנים ל-FOO, בנימוק שנוכחותם עשויה להפריע לזרימה החופשית של הרעיונות. משתתפי ה-FOO יוכלו לדווח עליו בבלוגיהם לאחר הכנס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by