ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בוקר טוב אינטל 
 
 צעירה מחפשת תומך אמיד   
 
מערכת חיים ברשת

לאחר שהתעלמה במשך שנה שלמה ממשתמשי לינוקס, הבטיחה אינטל שתשפר את דרכיה ומעתה תספק להם דרייברים בזמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שספגה ביקורת רבה ממתכנתי קהילת הקוד הפתוח, התחייבה השבוע לינוקס כי בעתיד היא תשחרר גרסאות לינוקס לתוכנות התמיכה שלה בסמוך למועד שחרורן של גרסאות החלונות לתוכנות הללו.

שינוי עמדה זה, עליו מדווח בהרחבה אתר CNET, התקבל על ידי נשיא אינטל, פול אוטליני, עוד בתחילת החודש. בהודעה בפורום המפתחים של אינטל, מסר וויל סוופ, מנהל מחלקת התוכנה בחברה כי המהלך יצא לפועל עד סוף 2004.

שינוי עמדה זה חל לאחר ביקורת עזה שנמתחה על אינטל, בעיקר בנוגע לטכנולוגיית הרשת האלחוטית Centrino. למרות שהמוצר עצמו יצא כבר לפני שנה, אינטל עדיין לא הוציאה שום תוכנה שמאפשרת הטמעה של הטכנולוגיה עם לינוקס. נכון לעכשיו, משתמשי לינוקס שרוצים להשתמש ב-Centrino צריכים לשנות את המערכת שלהם כך שתותאם למודול התוכנה (או במחשבית שגורה: דרייבר) של חלונות.
 
 
לדברי סוופ, מתחייבת החברה כי מעתה ישוחררו הדרייברים (ללינוקס) לתמיכה בחומרה בערך באותו הזמן שישוחררו הדריברים עבור חלונות. סוופ הדגיש שהדרייברים לא ישוחררו באותו היום בדיוק, אך בהחלט תוך זמן סביר (גם באינטל כבר מבינים ששנה היא אינה "זמן סביר" לשחרור דרייבר).

לינוקס תופסת אך ורק נפח קטנטן מסך כל הלאפטופים והמחשבים הביתיים בהשוואה לחלונות. אולם מתכנתים רבים (להבדיל ממשתמשי קצה רגילים) כן נשבו בקסמה של מערכת ההפעלה הזו, ומדובר בפלח שוק שאינטל ממש לא מעוניינת לעצבן.

על מנת להדגיש את הנקודה, אמר סוופ: "אם אתם מפתחים בלינוקס, אנו רוצים להבטיח שתוכלו להשתמש בפלטפורמה של אינטל לפחות באותה קלות, אם לא יותר, מכל פלטפורמה מקבילה אחרת על הפלנטה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by