ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אניטה, זאת אני, תאונני? 
 
 
רויטרס

לאחר שהשתלט על תעבורת האינטרנט, הספאם מתפשט גם לעולם הסלולר ומפגיז ב-sms-ים מסחריים שסותמים את המערכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הספאם הוא המכה הגדולה של האינטרנט. הוא השתלט על התעבורה ברשת, סותם תיבות אימייל ומהווה כר פורה לפיתוח והפצת וירוסים. הספאם, שהתחיל את דרכו המעצבנת ברשת האינטרנט, ממשיך להתפשט ברשתות התקשורת, והבאים בתור הן רשתות הסלולר.

החברה הבריטית Empower Interactive, העוסקת בתוכנות לסלולר, מסרה היום (רביעי) כי 65% מבעלי הטלפונים הסלולרים באירופה מדווחים כי הם מקבלים הודעות טקסט לא רצויות – כלומר ספאם – עד כ-5 פעמים בשבוע.
 
 
מנכ"ל Empower Interactive, ריצ'רד שירר, אמר על התופעה כי "אנחנו בהחלט הולכים לראות עלייה בשנים הקרובות". רוב הלקוחות למדו להסתדר עם ספאם בתיבות האימייל, אולם סף העצבים שלהם הרבה יותר נמוך כשמדובר בהודעות טקסט טורדניות.

בבריטניה בלבד הוגשו בשנה שעברה למעלה מ-10,000 תלונות לגוף העיקרי המטפל בתלונות צרכנים בנושא, ה-ICSTIS. הגידול ב-sms-ים הטורדניים מזיק לא רק לצרכנים, אלא גם לרשתות הסלולר. שירר מעריך כי שיחת תלונה של לקוח לחברת הסלולר עולה לחברה 6.37 אירו (יותר מ-30 שקל, בשבילכם).

כמו כן אמר שירר כי לקוחות שמשלמים על שירותי סלולר מיוחדים, כמו רינגטונים או מבזקי חדשות, מועדים יותר לקבל ספאם. זאת, מכיוון שמספר הסלולר שלהם מאוחסן במאגר הנתונים של ספקיות התוכן.

ואיפה שיש ספאם, יש גם וירוסים ופרצות אבטחה. חברות הסלולר מודעות לבעיה, ומקדישות הרבה משאבים לשיפור מנגנוני האבטחה והסינון במכשירים החדשים. עד כה לא היה וירוס סלולרי שזכה לתפוצה היסטרית, אבל כמו הספאם, גם הוא בוא יבוא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by