ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בחירוק שיניים 
 
 
עידו רוזנטל

אחרי ההבטחה, הצליעה, הנפילה והכמעט מוות קליני טכנולוגיית הבלוטות' חוזרת בגדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טכנולוגיית הבלוטות' (blue tooth) עברה הרבה מאוד תהפוכות מאז החלו לעבוד עליה בתחילת שנות התשעים. כמו כל דבר חדש, הוצגה הטכנולוגיה כדבר שישנה את דרך המחשבה, העבודה והזמן הפנוי שלנו, אולם לקח עוד זמן רב עד שממש החלו להשתמש בה ובשלב מסויים לא היה ברור אם ההבטחה הגדולה בכלל תתממש.

הבלוטות' הינו שבב זעיר שקולט גלי רדיו מכל מכשיר עליו מותקן שבב זהה, ברדיוס של כחמישה עשר מטרים, שפותח על ידי חברת אריקסון. בתחזיות האופטימיות ביותר לגבי הטכנולוגיה, דובר על כך שכל מכשירי החשמל שלכם (מחשב, מדפסת, מקרר וכו') יוכלו לתקשר ביניהם מבלי שתצטרכו למתוח כבל אחד לרפואה.

בשל ההתחלה הצולעת, התפוצצות הבועה וחוסר העניין הציבורי, נראה היה לפני שנתיים שהבלו טות' הולך לאבדון. אבל היום יכולים האנשים באריקסון לחייך בפה מלא שיניים כחולות ולהיות בטוחים שהבלוטות' לא תצטרף ללייזר דיסק כל כך מהר. מגוון חברות עצום, ביניהן מיקרוסופט, טויוטה, דיימלר קרייזלר, סוני ונוקיה התחייבו לשלב במוצריהן את הטכנולוגיה, ובכך לעזור לה להיטמע בשוק.
 
 
בניגוד להבטחות המפוצצות מהעבר, מנסים עכשיו באריקסון לשווק את הטכנולוגיה בתור תחליף לכבלים ומקווים לרכב על גל הגלישה האלחוטית ששוטף את העולם. גם בישראל התקשתה הטכנולוגיה להמריא, אבל מסיבות אחרות: משרד הביטחון התנגד להכנסת הטכנולוגיה משום שהיא משתמשת בתדרים של הצבא, בעיה שנפתרה רק בחודש אוקטובר האחרון.

הדבר היחיד שעדיין מעיק על הטכנולוגיה החדשה-ישנה הוא העובדה שיש מספר קשיים בחיבור בין מכשירים של שני יצרנים שונים. "הטכנולוגיה עובדת מעולה עם מכשירים מאותם יצרנים, אולם כשמנסים לתקשר בין מכשירים של יצרנים שונים, יש עדיין בעיות", אומר וויליאם קלארק, מנהל מחקר בחברת גרטנר.

באריקסון בטוחים שהם יפתרו את הבעיות ושעשור אחרי שהציבו את ההבטחה, הם יוכלו לקיים אותה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by