ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
חדשות הסלולר: האם אפל מתרככת? 
 
 טים קוק, מנכ"ל אפל, בהצגת מערכת ההפעלה iOS8    צילום: רויטרס    
חדשות הסלולר |
 

ממקלדות צד שלישי עד ווידג'טים צד שלישי, מאפליקציית הבריאות עד שיפור חוויית משלוח ההודעות – iOS8 מסתמנת כאחת הגרסאות המסעירות והחשובות של אפל, הרבה בזכות הגישה שניתנת למפתחים • וגם: המכשירים החדשים של סוני, HTC והטיזן של סמסונג • כל מה שקרה השבוע בעולם הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סטריפ חדשות הסלולר
 סטריפ חדשות הסלולר   צילום: סטודיו נענע10 
 

זה לא כל כך יעיל לראות גן סגור

 

בניגוד להכרזת iOS7 שהתמקדה בצד העיצובי של מערכת ההפעלה והציגה אייקונים שטוחים וצבעונים עד מדי, הגירסה השמינית למערכת ההפעלה הסלולרית של אפל מתמקדת כולה במאפיינים חדשים, והפעם הם רבים מאוד ובעיקר הופכים את iOS להרבה יותר פתוחה מבעבר.

 

בעבר טענו סטיב ג'ובס וראשי אפל שגן סגור הוא הרבה יותר בטוח ובכלל, הם יודעים מה הצרכנים שלהם רוצים ומה טוב בשבילם. אך מאז מותו של ג'ובס, משנה חברת התפוח את הגישה ומבינה שהדרך של גוגל היא זו שמנצחת. לכן החליטו בחברה מקופרטינו לתת למפתחים הרבה יותר חופש - ולאפשר להם לייצר אפליקציות שעד כה לא היו אפשריות.

 

אין ב-8 iOS חידושים מסעירים, אבל כשמחברים את הפאזל, מבינים שהגירסה החדשה היא אחת מהמסעירות והחשובות ביותר של אפל בהיסטוריה הסלולרית שלה.

 

 

טים קוק פתח את את טקס ההצגה בסדרת עקיצות לאנדרואיד, המובילה הבלתי מעורערת בשוק הסלולר, וחזר שוב ושוב על טיעונו של ג'ובס המנוח לגבי הפרגמנטציה הבלתי נגמרת של אנדרואיד. הפרגמטנציה של גוגל יוצרת עולם שבו רוב משתמשי אנדרואיד אינם משתמשים בגירסה העדכנית, למרות הזמן הרב שעבר מאז השקתה. לעומת זאת, משתמשי אפל, תוך מספר חודשים, רובם ככולם עידכנו כבר לגירסה הנוכחית.

 

פרגמנטציה זו, לפי קוק, היא הסיבה שמשתמשי אנדרואיד סובלים מפגיעות הולכות ונישנות על-ידי נוזקות וחורים באבטחה שיכולים לגנוב מידע. אמנם אנשי אפל רגילים "ללכלך" על המתחרים אך אנשי אנדרואיד צריכים להיות קשובים לכך - מכיוון שזו אחת מהסיבות שמיקרוסופט ירדה מגדולתה בשוק המחשבים.

 

אז מה חדש? ב-iOS8 הכוח ניתן למפתחים, והם יכולים ליצור אפליקציות המשנות את מערכת ההפעלה עצמה. אמנם זה עדיין גן סגור ומתוחם היטב, אך הגבולות בהחלט התרחבו.

 

 
טים קוק, מנכ"ל אפל, בהצגת מערכת ההפעלה iOS8
 טים קוק, מנכ"ל אפל, בהצגת מערכת ההפעלה iOS8   צילום: גטיאימג'בנק/GettyImages 
 
 

רבים ציפו וקיוו שאפל תעתיק מגוגל את הווידג'טים האהובים של אנדרואיד וחברת התפוח עשתה זאת, בערך. מרכז ההתראות תומך כעת בווידג'טים צד שלישי, כלומר, מפתחים יכולים לכתוב ווידג'טים לאפליקציות שונות שיפעלו במרכז ההתראות.

 

אחת מהאופציות המסעירות ביותר בגירסה החדשה היא היכולת של אפליקציות לדבר אחת עם השנייה. עד כה, אם רציתם לשתף קישור שפתחתם בדפדפן דרך אפליקציה מסוימת, לא יכולתם אלא אם כן, אפל הגדירה זאת מראש. מעתה, כל אפליקציה יכולה לדבר אחת עם השנייה, בדיוק כמו בגוגל.

 

המקלדת המוכרת של אפל, שלא השתנתה כמעט מאז הגירסה הראשונה של מערכת ההפעלה, מקבלת שדרוג משמעותי בדמות חיזוי אוטומטי הצופה את המילה הבאה ואף לומד את המשתמש לאורך זמן. עד כה, לא היה ניתן להחליף מקלדות לאייפון אך גם פה החליטה אפל לפתוח את הצוהר, וניתן כעת לעבוד עם מקלדות צד שלישי! Swiftkey, המקלדת הפופלארית לאנדרואיד, כבר תומכת ב-iOS8. המקלדת החדשה משפרת את החוויה של משלוח ההודעות, ששופרה באופן מסיבי בגירסה החדשה ומאפשרת בלחיצה אחת לשלוח הודעות קוליות, הודעות וידאו ואף מיקום, בדיוק כמו אפליקציות צד שלישי כגון whatsapp או וייבר.

 

 
סירי בגרסה קודמת. הפעם למדה כמה טריקים מהמתחרים
 סירי בגרסה קודמת. הפעם למדה כמה טריקים מהמתחרים   צילום: צילום מסך 
 

סירי, שירי שיר שמח

סירי, העוזרת הוירטואלית של אפל שיש לה כבר ותק בעבודה, צריכה להתמודד עם עוזרות של המתחרים שעושות את העבודה לא פחות טוב ואולי אף יותר, כמו גוגל now וקורטינה של מיקרוסופט. לכן, החליטו באפל לשפר אותה ולאפשר לה ללמוד כמה טריקים מהמתחרים. סירי יודעת כעת לזהות שירים באמצעות שאזאם ולאפשר קנייה, בדיוק כמו המתחרות ואף למדה טריק חשוב מגוגל - וכעת ניתן להפעיל את סירי מבלי ללחוץ על כפתור אלא על-ידי אמירת "hey siri". עוד חלק מהשיפורים שיהיו רלוונטים רק למכשירים החדשים של אפל הוא סורק האצבעות המאפשר כעת לרכוש מוצרים בעזרת טביעת האצבע, וגם מאפיין זה יהיה זמין למפתחים.

 

כלל השיפורים הללו כמעט לא כוללים אפליקציות חדשות, למעט אפליקציית הבריאות החדשה של אפל. טרנד הבריאות כובש את עולם הסלולר ולאחר שסמסונג הציגה שעונים וסמארטפון עם קורא קצבי לב, אפל פונה אל ההיפוכנדרים שבינינו (בעיקר אמריקנים, אנחנו משערים) ומאפשרת להם לחשב את יום מותם המתקרב. האפליקציה מאפשרת להכניס לתוכה נתונים רבים ולחשב האם מצב בריאות המשתמש שפיר או קטסטרופלי.

 

הגירסה החדשה זמינה כבר עתה למפתחים והיא תהיה זמינה לכל השאר רק בסתיו, בתאריך לא ידוע, כנראה ביחד עם השקת האייפון החדש. הגירסה החדשה תתמוך בכל גירסאות האייפון החל מאייפון 4S שהושק ב-2011. אם יש לכם אייפד 2 לפחות, תוכלו גם אתם להנות מ-iOS8 - וכל משתמשי האייפד מיני יוכלו להוריד לטאבלט שלהם את הגירסה החדשה.

 

קצרים

ראשון מהאמצע: גם סוני מציגה סמארטפון לקהל הרחב בשם Xperia T3 המגיע עם מסך 5.3 אינץ', יחסית גדול למכשיר ביניים ועיצוב הסמארטפון ממשיך את המאפיינים היוקרתיים עם עובי של 7 מ"מ. המפרט עצמו הוא זה המכניס את ה- Xperia T3 למעמד הביניים עם רזולוציית HD בלבד, מעבד מרובע ליבות במהירות 1.4GHZ ומצלמת 8 מגה פיקסל.


סירי, תתניעי: כנס המפתחים התרכז מן הסתם במערכת ההפעלה החדשה לאייפון ולאייפד, אך בצד הכנס יכולנו גם לחוות בפעם הראשונה את סירי לרכב המוצגת על רכב מסוג פרארי יוקרתי.

 

עוד פרגמנטציה: iOS8 הציבה מול אנדרואיד תחרות לא פשוטה כיוון שסגרה את רוב הפערים ואף כיוונה לפרגמנטציה של גוגל. רק כדי להוכיח זאת, מציגה גוגל גירסה חדשה לקיט-קאט בשם 4.4.3 שלא מציגה שיפורים רבים למעט אבטחה - אך שוב לא ברור מתי אם בכלל תגיע לרוב סמארטפוני אנדרואיד.


מלך מפלסטיק: חברת HTC בהחלט לומדת מסמסונג, חולבת את מכשיר הדגל שלה עד הסוף ומציגה גירסה נוספת - הפעם צבעונית מפלסטיק, הכוללת מצלמת 13 מגה פיקסל.


הטיזן הראשון: סמסונג הציגה את סמארטפון הטיזן הראשון - וכמובן שלאף אחד לא אכפת בשבוע כזה. סמסונג Z הינו סמארטפון בינוני מבחינת המפרט, אך מיוחד בעיקר בזכות מערכת ההפעלה החדשה שאמורה להחליף בעתיד את אנדרואיד בסמארטפוני סמסונג.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by