ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דליפת הקוד: הקשר הישראלי 
 
 
מערכת חיים ברשת

מבדיקה ראשונית של קוד החלונות שדלף לאינטרנט עולה כי מקור הדליפה הוא ככל הנראה חברת Mainsoft; החברה הודיעה כי היא תשתף פעולה בחקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד כל עולם המחשבים נרעש ומתרגש כאחד מדליפת קוד המקור של מערכות ההפעלה חלונות 2000 ו-NT4 של מיקרוסופט, כבר יש רמזים המעידים על כך שהדליפה לא הגיעה ממיקרוסופט עצמה, אלא מחברת Mainsoft, שותפה וותיקה של תאגיד התוכנה מרדמונד.

אתר BetaNews הוא זה שדיווח לראשונה על כך כי הקוד אשר הכיל 30,915 קבצים, דלף ככל הנראה ממחשב שעליו הייתה מותקנת מערכת ההפעלה לינוקס, אשר שימש את חברת מיינסופט לצרכי פיתוח. קוד המקור מתוארך ל-25 ביולי שנת 2000.
 
 
הרמז שהוביל אל מיינסופט נמצא בקובץ "core dump" (שפועל למעשה בתור כלבויניק) אשר מושאר על ידי מערכת ההפעלה לינוקס על מנת להשאיר תיעוד של תוכנה כאשר היא מתרסקת. ומי שמחפש את הנקודה הישראלית, אז הרי שלמרבה הפאדיחה, מצביע הקובץ על כך שככל הנראה המחשב ממנו דלף המידע היה שייך לאייל אלאלוף, המנהל הטכנולוגי של החברה.

כאן המקום להדגיש כי מיינסופט היא חברה שעובדת מזה שנים עם מיקרוסופט וכי היא אחת משתי החברות היחידות שפועלות תחת הסכם הרישוי WISE לפיתוח אפליקציות חלונאיות בסביבות הפעלה מבוססות יוניקס.

עד כה לא ברור בדיוק כיצד מצא הקוד (שהוא כבר בן שלוש וחצי שנים) את דרכו אל מחוץ למיינסופט, אולם בהצהרה שמסר מייק גולארד, יו"ר מועצת המנהלים של החברה, נאמר כי החברה "תשתף פעולה באופן מלא עם מיקרוסופט והרשויות בחקירה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by