ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות 
אפל מכריזה על מערכת ההפעלה iOS 8 עם כמות גדולה של שיפורים מהותיים 

אפל מכריזה על מערכת ההפעלה iOS 8 עם כמות גדולה של שיפורים מהותיים

 
חדשות |
 

מקלדת משודרגת, אפליקציית מייל עשירה יותר, קשר המשכי בין מכשירים, שיחות קבוצתיות עם אפשרות "לא להפריע", פטנטים עבור מפתחי אפליקציות ואפילו ניהול הבריאות האישית שלך: טים קוק הציג הערב בוועידת המפתחים את מערכת ההפעלה החדשה והנוצצת שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

באירוע הפתיחה של כנס המפתחים השנתי של החברה, WWDC 2014, שנערך הערב במרכז מוסקוני בסן פרנסיסקו, הכריזה אפל על מערכת ההפעלה החדשה שלה עבור מכשירים ניידים - iOS 8. כבר בפתיחת הכנס חשף מנכ"ל החברה, טים קוק, את המספרים הגדולים של החברה כפי שהיא נוהגת לעשות מדי שנה.

 

למעלה מחצי מיליארד יחידות של מכשיר האייפון נמכרו עד היום, זאת לצד 200 מיליון מכשירי אייפד ו-100 מיליון נגני אייפוד טאצ', כאשר למעלה מ-130 מיליון משתמשים קנו את מכשיר האפל הראשון שלהם בשנה האחרונה בלבד. iOS 7 נמצאת כבר על יותר מ-89% מהמכשירים של החברה. טים קוק שם כהשוואה את מערכת ההפעלה KitKat שכוללת רק 9% ממשתמשי אנדרואיד.

 

"iOS 8 היא עדכון גדול במיוחד", ציין טים קוק בפתיחת נאומו לקראת הצגת מערכת ההפעלה החדשה. העיצוב במערכת ההפעלה החדשה שומר על קווי העיצוב של iOS 7 אך מוסיף שיפורים בצד הפונקציונלי. מערכת ההפעלה תיחשף לקהל הרחב בסתיו הקרוב, כפי הנראה בחודשים אוגוסט-ספטמבר לצד השקת מכשירי האייפון החדשים, כאשר התמיכה בה תתאפשר החל ממכשירי ה-iPhone 4S ומעלה.

 

 
טים קוק, מנכ"ל אפל, בהצגת מערכת ההפעלה iOS8
 טים קוק, מנכ"ל אפל, בהצגת מערכת ההפעלה iOS8   צילום: גטיאימג'בנק/GettyImages 
 

השינויים העיקריים ב-iOS 8

התראות: שירות ההתראות במערכת ההפעלה החדשה יאפשר ביצוע מיידי של פעולות עם הופעתה של כל התראה. כך למשל, ניתן יהיה לענות להודעה הישר מתפריט ההתראה, כך גם באפליקציות אחרות המאפשרות התראות דרך מרכז ההתראות.

 

מסך המעבר בין האפליקציות מכיל כעת את אנשי הקשר ברשימת המועדפים שלכם במכשיר הנייד. על-ידי לחיצה כפולה על כפתור הבית ניתן יהיה לגשת במהירות לאנשי הקשר המועדפים מכל מקום ולא רק דרך אפליקציית השיחות או אנשי הקשר.

 

אפליקציית המייל מקבלת גם היא שדרוג ותספק תמיכה עשירה יותר במחוות, כפי הנראה בעקבות הצלחתן של אפליקציות כמו Mailbox שהפכה את המחוות לפופולריות למדי. ניתן לשלוח הודעות לארכיון או למחוק אותן על-ידי הזזת אצבע בלבד.

 

מנוע החיפוש באייפון, ה-Spotlight, משתדרג להצגת תוצאות עשירות יותר בזמן חיפוש מידע. פרט לתוצאות של אנשי קשר, אפליקציות ומידע נוסף המאוחסן על המכשיר, ניתן לפנות למידע על שירים, סרטים וסדרות דרך iTunes ומידע נוסף הנמצא על-גבי האינטרנט, זה יוצג באופן אינפורמטיבי יותר מבעבר.

 

קשר המשכי בין מכשירים: מנוע ה-Continuity שהציגה אפל במערכת ההפעלה החדשה למחשבי המקינטוש, OS X Yosemite, יהפוך את האייפון לחלק ממערך מכשירים שיעבדו יחד בהמשכיות. ניתן לעבור ממכשיר האייפון לאייפד ולהמשיך לעבוד על מסמכים, לכתוב מיילים ועוד. iCloud Drive שהוצג במערכת ההפעלה החדשה למחשבי המקינטוש יהיה זמין גם במכשירים מבוססי iOS 8, ודרכו ניתן יהיה לגשת לכל קובץ שהועלה לכונן בענן מכל מכשיר.

 
 
טים קוק. שדרוגים משמעותיים
 טים קוק. שדרוגים משמעותיים 
 צילום: רויטרס 
 

המקלדת ב-iOS 8 גם היא משתדרגת דרך מנוע המלצות חדש המסוגל לא רק ללמוד איך אתם מקלידים, אלא כיצד מתבצעת ההקלדה עם אנשי קשר ספציפיים. בנוסף, יציע מנוע ההמלצות תשובות לשאלות שנשאלו בהודעה שקיבלתם באופן אוטומטי. בשלב זה, לא מציע מנוע ההמלצות תמיכה בשפה העברית.

 

הודעות מיידיות: אפליקציית ההודעות מקבלת גם היא שדרוג ותציע שיחות קבוצתיות, בהן תשולב אפשרות "לא להפריע" במידה ואינכם רוצים לשמוע את הרעש של הקבוצה כולה בזמן העבודה (או השינה). בעדכון זה מספקת אפל מענה לאפליקציות השיחות הפופולאריות בחנויות האפליקציות המציעות שיחות קבוצתיות מזה זמן מה. היישר מאפליקציית ההודעות ניתן לצלם ולשלוח תמונות ווידאו כמו גם הודעות קוליות. את ההודעות הקוליות ניתן יהיה לשלוח על ידי מחוות אצבע פשוטה, לחיצה או קירוב המכשיר לאוזן.

 

בריאות: במערכת ההפעלה iOS 8 הוסיפה אפל את מערכת הניהול האישית Health Kit, המרכזת בתוכה את כל המידע אודות הבריאות שלכם מכל אפליקציה הקשורה לתחום הבריאות. לצידה של Health Kit משיקה אפל גם אפליקציה ייעודית חדשה דרכה ניתן יהיה לצפות במידע, Health שמה.

 

קשר עם ההורים: משפחות יוכלו עכשיו לבצע ניהול טוב יותר של רכישת אפליקציות. ילדים יוכלו לבקש אישור מההורים לרכישת אפליקציות במידה ולכל המשפחה יש מכשירים מבוססי iOS 8 כמובן.

 

תמונות: המכשיר יציג את כל התמונות שלכם במקום אחד בין אם הן מאוחסנות על המכשיר עצמו או על שירות הענן iCloud. ניתן גם לחפש תמונות לפי המיקום בהן צולמו. אפשרויות נוספות מגיעות גם למצב עריכת התמונות - ניתן יהיה לערוך פרטים עמוקים יותר כמו בהירות ולא רק להכיל פילטרים בנויים מראש. כל עריכה שתתבצע תסונכרן עם הענן (אם תבחרו בכך כמובן) ותגיע באופן מיידי גם למכשירי האייפד והאייפוד טאצ' ובעתיד גם למחשבי המקינטוש.
שירותי הענן iCloud יציעו 5GB ראשונים לאחסון בחינם, כאשר 20GB יוצעו בעלות של 0.99$ לחודש, 200GB יהיו זמינים עבור 3.99$ לחודש ויהיו זמינות אפשרויות אחסון נוספות עד ל-1TB.

 

סירי: החל מהעדכון ל-iOS 8 ניתן יהיה להפעיל את סירי ללא צורך בלחיצה על כפתור. שמעתם על OK, Google? אז קבלו את Hey, Siri. אפל מוסיפה גם 22 שפות נוספות להכתבה לסירי. נעדכן בהמשך במידה ועברית היא אחת מהן.

 

 
גם את הבריאות שלכם תוכלו לנהל בעזרת האייפון
 גם את הבריאות שלכם תוכלו לנהל בעזרת האייפון   צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

בשביל המפתחים: יש גם וידאו הדגמה לאפליקציה

למעלה מ-1.2 אפליקציות קיימות באפסטור, כאשר למעלה מ-75 מיליארד אפליקציות הורדו עד כה מחנות האפליקציות. כדי לשפר את אפשרות מציאת האפליקציות עבור המשתמשים וכמובן עבור המפתחים, מוסיפה אפל אפשרויות חדשות בחיפוש וגילוי אפליקציות. ניתן יהיה לצפות באפליקציות שצוברות תאוצה בהורדות - דבר הדומה ל-Trending בטוויטר.


בזמן חיפוש אפליקציות תופיע רשימת נושאים קשורים בראש העמוד, אותם כבר זכינו לראות בהדלפות בעבר. הרשימה הנגללת תספק אפשרות הכוונה לחיפוש אחר אפליקציות.

 

ב-iOS 8 יוכלו מפתחים לשלב מכירה של מספר אפליקציות יחד בבאנדל. אם עד כה ערכו המפתחים מבצעים מיוחדים עבור כל אפליקציה בנפרד, יוכלו מעתה להציע מספר אפליקציות יחדיו למכירה בבאנדל במחיר מיוחד. בצורה זו תתאפשר מכירה של מגוון רחב יותר של אפליקציות מצידם של המפתחים.

 

צפיה מוקדמת באפליקציות עדיין לא אפשרית, אולם אפל מוסיפה אפשרות למפתחים להציג וידאו הדגמה לאפליקציה כתצוגה מקדימה לפני הורדת האפליקציה או המשחק בתשלום. במידה ורציתם הצצה לפני קניה - הפונקציה החדשה ודאי תעזור.

 

מפתחים שרוצים לבדוק איך מתפקדת האפליקציה שלהם אל מול קהל משתמשים רחב יוכלו לעשות שימוש ב-Test Flight המשמשת לבדיקות בטא של אפליקציות לפני שיחרורן באופן רשמי לחנות האפליקציו כגרסאות מוגמרות. Test Flight מוצעת בחינם למפתחים ולמשתמשים גם יחד - כלומר, לא נדרש תשלום לשני הצדדים עבור ביצוע בדיקות בטא לאפליקציות.

 

הכח לאפליקציות צד שלישי

דרך ערכות הפיתוח (API) החדשות המוצעות עם iOS 8 ניתן יהיה לשתף בצורה קלה בהרבה בין אלפיקציות. תוכלו לשלוח מסמכים, תמונות ומידע אחר דרך כל אפליקציה שתתמוך בפונקציונליות החדשה. אם עד כה ניתן היה לשתף רק דרך פייסבוק, טוויטר או מייל, התמיכה החדשה תאפשר שליחה למספר רחב בהרבה של אפליקציות. אם אתם משתמשים באפליקציות עריכת מסמכים שונות מאלו המגיעות עם המכשיר, תוכלו לפתוח מסמכים בכל אחת מהן בקלות.

 

אפשרויות השיתוף עובדות גם בין אפליקציות כך שניתן באופן תיאורטי לשלוח מידע בין אפליקציה לאפליקציה על-גבי המכשיר.

 

דבר נוסף שמקבלות אפליקציות צד שלישי הוא אפשרות שילובן כווידג'טים בתוך מרכז ההתראות. הוידג'טים יציגו מידע מתוך האפליקציות בצורה מעוצבת ונוחה לגישה דרך מרכז ההתראות, כאשר המשתמש יכול להגדיר אילו אפליקציות צד שלישי יוצגו ולפי איזה סדר.

 

מערכת ההפעלה iOS 8 נפתחת עבור מפתחי צד שלישי בעוד שני צדדים מהותיים. האחד, מקלדות - ניתן יהיה להתקין מקלדות צד שלישי, כאשר אפל הדגימה מקלדת Swype המאפשרת תנועת אצבע על גבי המסך לשם שיפור מהירות ההקלדה. צד נוסף הינו אפשרויות לשימוש ב-Touch ID עבור מפתחים במכשירי האייפון 5S ומעלה, ואם השמועות נכונות כנראה גם במכשירי האייפד העתידיים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by