ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ברוכים הבאים לנענע 

ברוכים הבאים לנענע

 
 
 גדי שמשון

מה יש באתר נענע, ומה עושים עם זה? למי זה מיועד? מה זה החיפוש הכפול, ואיך הוא יהפוך את החיפוש באינטרנט לקל יותר? התשובה בפנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לחיצה על קישור `החיפוש הכפול` פותחת לפני הגולש אפשרויות חיפוש ממוקדות יותר
 לחיצה על קישור `החיפוש הכפול` פותחת לפני הגולש אפשרויות חיפוש ממוקדות יותר   
לב האתר הוא שירות חיפוש האתרים שלנו, שהוא ייחודי באינטרנט הישראלי. זהו "החיפוש הכפול", שילוב בין שתי שיטות החיפוש המקובלות באינטרנט, היוצר חיפוש אתרים יעיל, מהיר, ממוקד ומדוייק יותר מכל שיטת חיפוש אחרת הקיימת היום.

כמה מילות הסבר: שירותי חיפוש האתרים המקובלים מתחלקים לשני סוגים: הראשון הוא אינדקסים, הנערכים בידי צוות אנושי וכוללים סיווגי משנה שהאתרים מסודרים לפיהם. הסוג השני הוא מנועי החיפוש, תוכנות חכמות הסורקות את אתרי האינטרנט ואוגרות מידע לגבי מיקומן של מילים שונות בהם.

שני הסוגים משלימים זה את זה: באינדקס אנו מחפשים אתר כלשהו, ובמנוע החיפוש אנו מחפשים אחר מילה כלשהי המופיעה ברחבי האינטרנט באתרים שונים. שני סוגי החיפוש אינם מושלמים, דבר הגורם למלאכת החיפוש באינטרנט להיות עניין מורכב ולעתים מתסכל, גם עבור גולשים וותיקים.

שיטת "החיפוש הכפול" מנסה לתת מענה לבעייתיות הקיימת בתחום. אנו מפעילים בנענע גם אינדקס אתרים מסווג, הגדול בהיקפו בישראל, וגם מנוע חיפוש, הסורק בכל יום את מרבית אתרי האינטרנט הישראליים (למעלה מ 95% מהאתרים בעלי סיומת co.il).

ניתן לחפש בכל אחד מהם בנפרד, כמו בכל אינדקס או מנוע חיפוש אחר. וניתן גם להסתייע ביכולות המיוחדות של השילוב בין השתיים - "החיפוש הכפול". נניח, לצורך הדוגמא, שגולש מחפש מידע הנוגע לסדרי החופשות בצבא לאנשי מילואים. אם יחפש את המילים "חופשה" ו"מילואים" בכל אינדקס שהוא, לא יגיע למה שהוא מבקש.

בשיטת "החיפוש הכפול", מחפש הגולש קודם אחר אתרים העוסקים בנושא "מילואים" באינדקס של נענע. לאחר שמצא את האתר המבוקש (במקרה זה, אתר אגף כוח האדם בצה"ל), הוא לוחץ על קישור "החיפוש הכפול" (המופיע לצד כל תיאור אתר באינדקס נענע), ובחלון הקטן שנפתח מולו מבצע חיפוש מדוייק בין כל עמודי האתר אחר המילה "חופשות".
 
וכך, בעזרת שתי פעולות חיפוש פשוטות ביותר, האחת באינדקס אחר המילה "מילואים" והשניה בחלון "החיפוש הכפול" אחר המילה "חופשות", הגיע הגולש ישירות לעמוד המדוייק שחיפש. אין עוד שיטת חיפוש נוחה, מדוייקת וממוקדת יותר באינטרנט הישראלי.

ומה עוד הכנו עבורכם בנענע?

קצרה היריעה מלתאר בפרוטרוט את מגוון התכנים והשירותים שבנענע, ובכל זאת, מעט על קצה המזלג (מי שרוצים ללמוד את האתר לעומק, מוזמנים להשתמש במערכת העזרה המקיפה שלנו).

ממשק הניווט באינדקס מתוכנן בצורה ידידותית ככל האפשר לגולש. מצד ימין יופיעו תמיד קישורים ישירים למדורים (סיווגים) המקבילים למדור שאנו נמצאים בו - כדי לחסוך את הצורך להקיש "Back" במידה והחלטתם שאת האתר המבוקש עדיף לחפש במדור אחר.

בכל מדור מהמדורים הראשיים של נענע אנו מפעילים מידעונים המופצים באמצעות הדואר האלקטרוני, והמאפשרים לך לקבל את המידע החשוב ביותר המופיע בערוץ הישר לתיבת הדואר שלך. כך, למשל, מנוי על מידעון "אבטחה ופרטיות" במדור "מחשבים ואינטרנט" יבטיח שתקבלו במהירות מידע מדוייק על סכנות מווירוסים חדשים, והרגעות לגבי שמועות שווא המופצות לעתים מזומנות באינטרנט בנושא זה. לבד מכך, כוללים המדורים הראשיים בנענע מידע על אירועים חיים, המלצות מתחלפות וכתבות מגזין וחדשות בנושא המדור.

אנו קשובים אליכם - ליד כל תיאור אתר ניתן מקום לגולשים להצביע ולדרג אותו בעצמכם. בכל כתבת מגזין או ידיעה חדשותית ניתנת לדרוג על ידי הגולשים הקוראים. אתם יכולים גם לבדוק מהן מילות החיפוש הנפוצות בנענע, ומהם האתרים האהובים ביותר על גולשי האתר.

השירותים האישיים שלנו כוללים דואר-רשת בעברית, יומן אישי המאפשר משלוח תזכורות והודעות לטלפון הסלולרי שלכם, לוחות מסווגים ועוד. השירותים הקהילתיים כוללים מערכת פורומים, צ`ט ג`אווה הניתן להפעלה מכל מערכת הפעלה ומכל מחשב, ואת "הקליקה", שירות היכרויות ממוחשב הניתן חינם.

האינטרנט הוא מדיום ההמונים הראשון שנעשה על ידי ההמונים עצמם. אנו בנענע מודעים לחשיבות ולמהפכנות הזו, ולכן הקדשנו את אחד משניים עשר המדורים הראשיים באתר שלנו לבוני האתרים הפרטיים. מעבר לאינדקס האתרים הפרטיים, כולל נענע את "פלאנט נענע", מרכז בניית האתרים הפרטיים שלנו. "פלאנט נענע" מחולק לשני מסלולים, למקצוענים ולמתחילים. המקצוענים יקבלו את כל השירותים הנדרשים לצורך בניית אתר, בחינם, והמתחילים יקבלו ממשק נוח במיוחד המאפשר לכל גולש לבנות לעצמו אתר אינטרנט בסיסי בקלות ובמהירות.

על נענע עבדו, משך חודשים ארוכים, צוות גדול ומסור של מתכנתים, מעצבים, סורקי אתרים, מתרגמים, עיתונאים, אנשי שיווק ומומחי תוכן. הרשו לי לחזור ולומר שוב, בשם כולנו, ברוכים הבאים לנענע (וכן, בהחלט, תבואו כל יום).

גדי שמשון
עורך ראשי, נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by