ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקוד של Windows - עכשיו באינטרנט? 

הקוד של Windows - עכשיו באינטרנט?

 
 
מערכת חיים ברשת

אימה ברדמונד: מומחי אבטחה טוענים שקטע מקוד המקור של Windows 2000 דלף לרשת. מיקרוסופט לא מכחישה. הוירוסים הקטלניים - בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם קטע מקוד המקור של Windows 2000 ו-Windows NT4 דלף לרשת? שמועה חמה מהשעות האחרונות מדברת על קובץ שעובר מיד ליד, ומכיל כ-700 אלף שורות מקוד התוכנה הלשעבר-סודי ביותר בעולם.

זמן קצר אחרי הפרסום הראשון באתר neowin.com, הרימו אנשי מגזין ZDNet טלפון ליועץ אבטחה המהולל דראגוס רוריו. דראגוס אמר להם שהוא ראה את הקובץ המשוחרר, ושזה נראה לו כמו הדבר האמיתי.

איך זה קרה? כשאתה חושף את הקוד שלך בפני למעלה ממאה מוסדות בכל העולם, ביניהם גם אוניברסיטת תל-אביב והטכניון, סביר שבסוף מישהו לא יתאפק. בני אדם, זה ידוע, יכולים לעמוד בפני כל דבר מלבד פיתויים. את אלו לא יעצור גם חוזה סודיות ממשרד עורכי הדין של ביל גייטס.

מי שרוצה לחגוג את תחילת הסוף של אימפריית הרשע - כדאי שיתקין קודם לינוקס. קודי מקור משוחררים נוטים להגיע לידיים הלא נכונות, ולהפוך אצלן לוירוסים מרושעים במיוחד. במקרה שלנו, אלו עשויים להיות וירוסים שישתקו כל תוכנת אנטי-וירוס שעובדת עם Windows, ויעשו במחשבים שלנו לגמרי, אבל לגמרי כבשלהם.

גם לא כדאי להתחיל לחלום על הווינדוז הפרטי והמושלם שתכתבו בעצמכם ברגע שתשימו יד על המציאה. הקוד המלא של Windows 2000 מכיל כ-40 מיליון שורות קוד, ושוקל 40 גיגה.

ממיקרוסופט שחררו הצהרה שקצת מצניעה את הפן האבטחתי של הנושא, הרבה מתייחסת לפן המשפטי שלו, והכי הרבה מערפלת את כל העניין: "במקרה ומתבצעת גניבה של תוכנה, נבדוק אפשרויות שמדובר בפגיעה בזכויות יוצרים וברכוש אינטלקטואלי". מרגיע, מה?

ולדייגים שבינינו:

באתר סלאשדוט הוזכר קובץ בשם Windows.Source.Code.w2k.nt4.wxp.tar. הגודל שלו במצב מכווץ הוא 203 מגה, והוא נפתח לגודל של 660 מגה - גודל שדי מזכיר את הנפח של סי-די רום מצוי. אם מצאתם וזה באמת זה, יש לכם עסק עם מיקרוסופט. ובחיים לא דיברנו אתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by