ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
היי פייב 

היי פייב

 
 
יצחק קריפטונטיום וחכ

אתר מולטימדיה תלת מימדי ששוקל כמו הלוגו של יאהו! נשמע לכם דמיוני? ובכן, תופתעו לדעת מה אפשר לעשות כשחושבים חכם. הזוכים בתחרות בינלאומית לעיצוב אתרים בגודל של פחות מחמישה קילובייט, מוכיחים שהגודל באמת לא קובע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזוכה במקום הראשון, .usedit.com ככה ילדים, נראה אתר קומרס
 הזוכה במקום הראשון, .usedit.com ככה ילדים, נראה אתר קומרס   
עם כל הכבוד לפס הרחב, שמסתבר כמדיום ביישן להחריד שמתעקש להיתקע בדרך למרות שהוא כבר מזמן היה צריך להיות פה, רובנו עדיין רוכבים על אוטוסטרדת המידע (המונח הזה הולך ומתברר כחתיכת בדיחה אכזרית עם כל יום שעובר. אוטוסטרדה? כביש פרדס-חנה-כרכור בקושי) עם טרנטת 28.8 קילובייט לשנייה חבוטה, פנטיום 200 והרבה מצב רוח טוב.

משום מה, מעצב האתרים המודרני לא נותן לשטות הפרוזאית הזו לעמוד בדרכו, והוא מתעקש לעצב אתרים שמתאימים לאנשים שגולשים כבר היום עם צינורות מידע ברוחב של המוביל הארצי ("מה, תראו איזה יופי, שמתי לכם גיף 600 על 800 משהו פצייץ, באנימציה של עשרים פריימים על הדף הפותח של האתר! תראו איזה יופי זה משתלב עם מצגת הפלאש המד-הי-מה שהכנתי!"). ומה איתנו? ובכן, אנחנו נשארים תקועים מאחור, מנומנמים בפקק, בזמן שהאתר הממוצע ניטען בנחת.

הפיתרון? תחרות עיצוב האתרים של Sylloge, אתר מעופף בזכות עצמו. חוקי התחרות היו מאוד פשוטים: צריך לעצב אתר שלם שישקול פחות מחמישה קילובייט (רק לצורך השוואה, התמונה הראשונה בכתבה הזאת, עוד כמה שורות למטה, שוקלת 11 קילובייט, והלוגו של נענע בפינת הדף שוקל קרוב לשישה קילובייט). ובכן, האתגר הקטן של Sylloge משך אליו מעצבים מוכשרים עד מאוד, והתוצאות מדברות בעד עצמן:
 
.Draw-a-Nimal עצב לך חיה (עיצוב הכלב באדיבות חכם חנוכה)
 .Draw-a-Nimal עצב לך חיה (עיצוב הכלב באדיבות חכם חנוכה)   
ובמקום הראשון:
UsedIT.com (4.95 קילובייט)
אתר מסחר אלקטרוני אפקטיבי, יעיל, רב שכבתי, קל לניווט, והרבה יותר משכנע מרוב אתרי הסחר מייאשי המודמים שראינו מאז ומעולם. וכל תכנת אינטרנט לא ייצא ידי חובתו עד שלמד את קוד המקור של האתר הזה, כי אם יש חתיכת סקריפט שהיא פשוט אמנות, זה המקום למצוא אותה.

מקום שני:
Iris (3.18 קילובייט)
מדליית הכסף מגיעה ביושר לiris, תרגיל עיצובי-קונספטואלי-נראטיבי-טכני שכולל מין אנימציה סהרורית אך מוצלחת ומהפנטת שעוקבת אחרי סמן העכבר בעליצות.


מקום שלישי:
Draw-a-Nimal (4.05 קילובייט)
מדובר באתר שמעלה הרהורים נוגים על אתרי ילדים עתירי ג`אווה ושוקוויב שלא מצליחים ליצור רבע מהעניין שלוח הציור הזה מעורר. מדובר על מין לוח שחמט אינטרנאקטיבי, כשבעזרת הזזת המשבצות השחורות והלבנות אפשר לצייר היפופוטמים עליזים ועיזים רדיואקטיביות. המעצבים הגאונים הצליחו גם לדחוס שניים-שלושה כלים לתוך האפליקציה החמודמודה הזו.
 
,3d Tetris מופת ליעילות תכנותית
 ,3d Tetris מופת ליעילות תכנותית   
מקום רביעי:
Blocks (4.5 קילובייט)
זה אולי לא 3Dstudio, אבל מדובר באתר חמוד שמאפשר לכם לעצב קוביה תלת מימדית שבנויה משש קומות של 36 לבנים. אולי זה לא נשמע הדבר הכי מלהיב בעולם, אבל פשוט תנסו לשחק קצת, ותבינו.

מקום חמישי:
Princess Rain 2000 (4.9 קילובייט)
במקום החמישי המכובד זוכה Princess Rain 2000, משחק מולטימדיה משובב עין ונפש בו צריך תנין ירוק לבלוע נסיכות אדומות עם שיער צהוב זעקני, וזאת על רקע סגול ורקע רומנטי. הדבר הדבילי הזה הרבה יותר מעניין וממכר מהרוב המכריע של משחקי הסי.די.רום שצוברים עכשיו אבק על מדפי חנויות המולטימדיה.

מקום שישי:
The web`s smallet art museum (2.5 קילובייט)
ובכן, כמה צריך לשקול אתר עם שמונה יצירות אמנות מודרניות מהמאה האחרונה? ובכן, 2588 בייטים מספיקים. אמנם רוב הציורים נבחרו מראש רק בגלל שאפשר להציג אותם ברזולוציה של שמונה על שמונה פיקסלים, אבל זה עדיין מרשים.
 
 
מקום שביעי:
The days(3.9 קילובייט)
לוח שנה חביב למדי, שלא יודע לעשות הרבה, חוץ מבולו-בולו של אנימציה כל פעם שמעבירים חודש. אבל מה, בטוח שוקל פחות מאאוטלוק.

מקום שמיני:
War (3.5 קילוביייט)
אין דרך טובה יותר להעביר את הזמן ההולך וגדל בו נטענים אתרי מולטימדיה-סרטים-אודיו-בוא-תיכנס-תחכה-חמש-שעות-רק-להומפייג` של ימינו מאשר לשחק את משחק הקלפים הוותיק "מלחמה". הוורסיה המופתית הזו עושה זאת בפחות מ4 קילובייט, וגם מוסיפה מחשב ניצחון אוטומטי ואלגנטי, בשביל הנשמה.

מקום תשיעי:
3d Tetris (4.95 קילובייט)
אולי אחד האתרים המגניבים ביותר בכל התחרות. בדיוק כמו שזה נשמע - משחק טטריס תלת מימדי פשוט, מבוסס ג`אווה סקריפט. אם יש לכם חברים מתכנתים - תשלחו להם את הלינק (הקוד של המשחק ניתן לצפיה דרך הבראוזר, כמובן), שילמדו יעילות מהי, ויפה שעה אחת קודם.

מקום עשירי:
Web color visualizer (4.7 קילובייט)
דף חמוד ושימושי שמאפשר לבחור צבע מתוך טבלה, לקבל את הקוד ההקסדצימלי שלו שלו לשימוש בתוך HTML וגם לראות איך ייראה טקסט צבוע בצבע הנ"ל, או איך הוא ייראה כרקע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by