ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גלישה במהירות האור 
 
 אל תלך אל האור!   
 
מערכת חיים ברשת

מדעני חברת אינטל פיתחו מתקן חדש שמוזיל בצורה משמעותית את העברת המידע בצורה אופטית – המשמעות: בקרוב הכל יקרה הרבה יותר מהר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדי כמה שנים אנחנו מתבשרים על פיתוח טכנולוגי שאמור להקפיץ את עולם המחשבים רמה אחת מעלה. פיתוח כזה בדיוק מציגים בימים אלה מדענים ממעבדות המחקר של חברת אינטל, אשר פיתחו מתקן המיוצר מסיליקון שהופך מידע לאלומות אור.

עד כה, השתמשו בטכנולוגיות התקשורת מבוססות האור בעיקר חברות הטלקום הגדולות, וזאת בשל המחיר הגבוה של החומרים הדרושים לרתימת הפרוטונים (אבני היסוד של האור) לתהליך העברת המידע. אולם עתה מבטיחים המדענים כי המצאתם תצמצם את מחיר הליך זה ע"י שימוש בסיליקון, שהוא חומר שלא קשה במיוחד להשיגו.
 
 
במחקר, שהתפרסם ביום שלישי במגזין Nature, דיווחו מדעני אינטל כי הצליחו לקודד מיליארד ביטים לשנייה, תוצאה מהירה פי חמישים מכל ניסוי קודם שנערך עם סיליקון. לדברי המדענים, הם יוכלו בתוך חודשים ספורים להגיע להעברת מידע בקצב של עשרה מיליארד ביטים לשנייה.

אינטל מאמינה כי ממצאיה עשויים לשמש לשיפור החיבור בין שרתי מידע. בשלב מאוחר יותר מקווה החברה כי הטכנולוגיה תוטמע גם במחשבים ביתיים, ואפילו במכשירי אלקטרוניקה לצרכים ביתיים.

"מדובר בסוג פריצת הדרך שמהדהדת לאורך זמן בכל התעשיה, ושתאפשר בניית יישומים ומכשירים חדשים", אמר לסוכנות הידיעות AP סמנכ"ל הטכנולוגיה הראשי של אינטל, פאט גלזינגר. "זה יכול להאיץ את מהירות האינטרנט, לבנות מחשבים בעלי ביצועים מהירים פי כמה ולאפשר יישומי פס רחב באיכות גבוהה במיוחד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by