ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חלונות באספמיה 
 
 נראה לכם מוכר?   
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט נתן הכשר ל-Lindows וקבע כי היא יכולה להמשיך להשתמש בשמה עד סוף המשפט; מיקרוסופט, כצפוי, עצבנית מהפסיקה ותערער עליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בסיאטל פסק לטובת חברת Lindows.com באחת הסוגיות המשפטיות העיקריות בעימות המתנהל בין לינדוז לבין חברת מיקרוסופט. בית המשפט קבע כי לינדוז יכולה להחזיק בסימן המסחרי שלה עד שתנתן הכרעה סופית בעניינה, כך מסר אמש (רביעי) אתר הרג'יסטר.

המאבק המשפטי המתנהל מזה זמן מה ניגע למעמד החוקי של הסימן המסחרי של מערכת ההפעלה חלונות (Windows). מיקרוסופט טוענת כי השם Lindows מהווה הפרה של הסימן המסחרי שלה ואילו לינדוז טוענת כי Windows הינו מונח גנרי שלפי החוק לא ניתן להופכו לסימן מסחרי.
 
 
בית המשפט דחה על הסף את טענותיה של מיקרוסופט שביקשה מחבר המושבעים לשקול את פירוש המונח "חלונות" בשימושו הנוכחי, ופסק במקום זאת שחבר המושבעים יתמקד דווקא על הזמן שלפני שחרור מוצרי החלונות של מיקרוסופט לשוק.

כמו כן, פסק בית המשפט כי ברגע שמליה הוכרזה כגנרית היא תמשיך להיות כזו, ובכך אותת למיקרוסופט כי כל המאמצים השיווקיים שמתנהלים סביב מילה גנרית כלשהי, לא ישנו את הסטטוס הגנרי של אותה מילה.

בהתחשב בפסיקה זו של בית המשפט המחוזי, לא יתחדש המשפט, שדיון נוסף אמור היה להיערך בראשון במרץ. מיקרוסופט עתידה להגיש עירעור לבית המשפט לעירעורים.

אולם עיכוב זו, מעודד ככל שיהיה עבור מפיצי לינדוז בארה"ב, לא יעזור למפיצי מערכת ההפעלה בהולנד, פינלנד ושבדיה. במדינות אלו החליטו שופטי בתי המשפט להכיר דווקא בעמדתה של מיקרוסופט ואסרו על החברה להשתמש בשם המסחרי לינדוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by