ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 18-5 

חדשות הייטק 18-5

 
 
יוני שדמי

כורים גרעיניים, בחורות בבגדים הדוקים ועורכי הדין המסכנים של מטאליקה, שבאמת לא צריכים את כל הכאב ראש הזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוכרת? אלאניס מוריסט בפעולה
 מוכרת? אלאניס מוריסט בפעולה   
תושב ניו-ג`רזי הודה במשפטו כי השתמש במידע אישי וחסוי שהשיג דרך הרשת בכדי לפתוח מאות חשבונות אשראי מזוייפים ולרכוש מחשבים ותכשיטים בסכום כולל של 161 אלף דולר. ההאקר דה-לה-שמטה, אלמאר כריסטיאן שמו, השתמש באתר אינטרנט בכדי למצוא שמות ומספרי ביטוח לאומי של קצינים בצבא האמריקאי, ובעזרתם הטעה את חברות האשראי.

הפורטל לייקוס נרכש ב12.5 מיליארד דולר על ידי ספקית האינטרנט הספרדית האלמונית Terra Networks, והמיזוג בין השתיים יצר טיטאן רשת בעל נוכחות מסיבית בדרום וצפון אמריקה גם יחד. שווי החברה המשותפת, Terra-Lycos שמה, נאמד בכ23 מיליארד דולר.

כוכבת הרוק אלאניס מוריסט תמכור שליש ממניותיה בחברת MP3.com - כ100 אלף מניות בשווי כולל של מיליון דולר. כחלק מהסכם רכישת המניות מספקת חברת הניהול של מוריסט ייעוץ מקצועי לMP3.com, והחברה אף נתנה חסות למסע ההופעות של מוריסט בשנה שעברה.
 
 
זה לא פייר. רוברט איגר, נשיא דיסני, בפרמיירה של הסרט ``דינוזאור``
 זה לא פייר. רוברט איגר, נשיא דיסני, בפרמיירה של הסרט ``דינוזאור``   
מחקר אמריקאי חדש מגלה כי בתמורה למתנות חינם מוכנים כשני-שלישים מהילדים בגילאי 7-10 לספק לאתרים מסחריים מידע אישי-מסחרי, כגון החנויות והמוצרים האהובים עליהם. כמחצית הנשאלים היו מוכנים למסור מידע דומה גם על בני משפחותיהם. עוד מצא המחקר כי למרות שכמעט כל ההורים סבורים שילדיהם מתייעצים איתם לפני מסירת פרטים כלשהם לאתרי אינטרנט, כ75 אחוז מהילדים מוסרים מידע גם ללא ידיעת הוריהם.

עשרת חברות התעופה האירופיות המובילות הודיעו כי הן מקימות סוכנות נסיעות אינטרנטית. הסוכנות, שמפעילתה העיקרית תהיה בריטיש אירווייס, תאפשר לגולשים לקבל מידע אודות טיסות ומחירים של כל החברות המשתתפות, כמו גם שירותי השכרת רכב, הזמנות לבתי מלון וביטוח נוסעים.

חברת דיסני דורשת מהוועדה הפדרלית לתקשורת (הFCC האימתני, הגוף הרגולטורי העיקרי בארה"ב שמסדיר ענייני תקשורת, ומשהו שמאוד חסר לנו כאן בארץ) לקבוע תנאים מגבילים למיזוג הענק בין AOL לטיים-וורנר. לטענת החברה, המיזוג עשוי להעניק לטיטאן החדש את תפקיד "שומר הסף", שיכול למנוע מתכנים לא רצויים להגיע למיליוני מנויים ברחבי ארה"ב.
 
הנסיך-מיליארדר הסעודי אל-וואליד בן-טלאל מסר כי השקיע לאחרונה מיליארד דולר ברכישת מניות של 15 חברות, ביניהן שש חברות אינטרנט, כולל אמאזון ודאבל-קליק. הנסיך בן-טלאל, שנחשב לאדם העשיר ביותר מחוץ לארצות הברית, טוען כי למרות שמספר של חברות האינטרנט הולך וגדל, מקומן של חברות האופ-ליין מובטח.

משווקת המחשבים Gateway הודיעה כי היא מחפשת שותפות עסקיות חדשות בארץ, וכי היא מתכוונת להגדיל את מכירותיה השנה בישראל ביותר מ50 אחוז. החברה, שידועה במהלכי השיווק הרעננים שלה (היא נוהגת לשווק מחשבים באריזות קרטון דמויות עור-פרה), מכרה בשנה שעברה בישראל מחשבים ביותר משבעה מיליון דולר.

דל, משווקת המחשבים הגדולה בעולם, דיווחה השבוע כי הכנסות החברה ברבעון הראשון של שנת 2000 עלו ל7.3 מיליארד דולר (או 19 סנט למניה), 31% יותר מההכנסות ברבעון הקודם והרבה יותר מהתחזיות המוקדמות של האנאליסטים.
 
בחזקת חף מפשע. מייקל בואן, עוד חשוד פיליפיני בהפצת הווירוס שמכחיש הכל
 בחזקת חף מפשע. מייקל בואן, עוד חשוד פיליפיני בהפצת הווירוס שמכחיש הכל   
המשטרה הפיליפינית, שנמצאת תחת לחץ בינלאומי מגורמים שונים לאתר את האחראי לווירוס ILOVEYOU, חושדת כי לא פחות מ40 מתכנתים שונים השתתפו בכתיבת הווירוס. פרטיהם של המתכנתים, שעובדים כולם בחברת מיחשוב בשם GrammerSoft, מצויים על דיסקט שנמצא בחיפוש בדירתם של החשודים בהפצת הווירוס.
 
עד הטלאי הבא. הלוק הביתי של גייטס
 עד הטלאי הבא. הלוק הביתי של גייטס   
בזק הודיעה השבוע כי לא תתחיל לספק אינטרנט מהיר ללא אישור משרד התקשורת, וזאת למרות הדלפות מדירקטוריון החברה שטענו כי החברה תספק שירות ADSL על אפו ועל חמתו של משרד התקשורת. במקביל, אישר המשרד לספקי אינטרנט להפעיל שירות אינטרנט מהיר באופן עצמאי וללא תלות בבזק, וזאת במטרה לפתוח את השוק לתחרות.

70 אחוז מהפריצות לרשתות המחשבים נעשות מתוך הארגון הנפגע, בין אם הן מכוונות, מקריות או היתוליות - כך טען אנטוני לים, מנהל אזורי לאבטחת אינטרנט בחברת צ`ק-פוינט. עוד טען לים שבגלל הפרסום הרב שמקבלים האקרים ו-ווירוסים, רוב מאמצי האבטחה התאגידיים מופנים לפגיעות מבחוץ, בעוד תשומת לב מועטה בלבד מופנית לאבטחה פנים מערכתית.

ועוד צ`ק פוינט: החברה הישראלית שמתמחה במתן שירותי אבטחה תאגידיים הודיעה כי היא עומדת להיכנס גם לשוק האבטחה הביתית, עם מוצרי הגנה למודמי כבלים ו.ADSL בתוך כחודש וחצי צפויה החברה להוציא לאור סדרה של מערכות אבטחה תחת השם SVN, שאמורים לספק אבטחה לסחר אלקטרוני בין עסקים ובין לקוחות פרטיים לאתרי מסחר.

מיקרוסופט הודיעה כי תפיץ ביום ראשון הקרוב טלאי תוכנה מיוחד שיגן על משתמשים מפני ווירוסים המופצים באמצעות דואר אלקטרוני. זאת על רקע הביקורת הקשה שמוטחת בחברה בעקבות הנזקים העצומים שגורמים ווירוסי תולעת (ILOVEYOU למשל) למחשבים ברחבי העולם. הטלאי החדש, שכאמור יופץ החל מהשבוע הבא, יכלול מספר צעדי מנע שאמורים למנוע מהמשתמש להפעיל ווירוסים בשוגג.
 
36 מיליון רישומים. לואיס פרי, ראש הFBI
 36 מיליון רישומים. לואיס פרי, ראש הFBI   
ועוד על מיקרוסופט ו-ווירוסים: החברה הודתה השבוע בפירצת אבטחה נוספת באינטרנט אקספלורר, שמאפשרת להאקרים לקרוא קובצי Cookies שמשמשים אתרי סחר אלקטרוני. כתמיד, בחברה מבטיחים לתקן את הבאג במהרה.

לטענת אדם המכנה עצמו "אלמוני" מסר הפורטל Yahoo את פרטיו האישיים לחברה בה הוא עובד, וזאת לאחר שהחברה, AnswerThink שמה, ביקשה לברר מי פירסם נגדה הערות ביקורתיות בפורומים של Yahoo. יש לציין כי בהצהרת הפרטיות שמתפרסמת בYahoo מצויין כי "החברה עשויה לחשוף את פרטי המשתמש במקרים מיוחדים בהם נראה כי הפר את תנאי השימוש באתר".

תקלה במחשב הFBI המכיל את הרישום הפלילי של אזרחי ארצות הברית, שמכיל רשומות של 36 מיליון בני אדם, הביא לכך שבמשך שלושה ימים אי אפשר היה לקנות נשק בארה"ב, למעט במקרים מיוחדים. התקלה התרחשה ביום חמישי בערב, וגרמה לנזקים לרווחיהם של סוחרי הנשק, שיום העבודה הפעיל ביותר שלהם הוא שבת.
 
המועצה האירופאית, בה חברות 41 מדינות, דנה השבוע באמנה הקוראת לחוקק חוקים נגד האקרים, הונאות מחשבים ומפיצי סרטים פורנוגרפיים פדופילים. עוד מסתמן כי האמנה תקרא למדינות החתומות לקבוע על עונשים קבועים בחוק בנושאי מחשבים, ולשתף פעולה בחקירות בינלאומיות בנושא.
 
יותר שווה מדימונה. המתקן הגרעיני בשדות מיכה
 יותר שווה מדימונה. המתקן הגרעיני בשדות מיכה   
האוורד קינג, עורך הדין המושמץ של להקת מטאליקה המושמצת עוד יותר, הודיע השבוע כי הלהקה לא תתבע כ30 אלף ממעריציה, שלטענת הלהקה הורידו בצורה לא חוקית שירים שלה בעזרת שימוש ב"נאפסטר". לאחר שהגישה הלהקה תביעה נגד יותר מ300 אלף איש שלטענתה השתמשו בתוכנה באופן לא חוקי, הסכימו פרקליטיה לא לנקוט צעדים נגד קבוצה של 30 אלף מואשמים שהגישו דרך הרשת תצהירים מיוחדים, לפיהם לא עברו על החוק ונתבעו בשוגג.

פדרציית המדענים האמריקאים, ארגון שעוסק בין השאר בפרסום מידע צבאי סודי מסוגים שונים, פירסם השבוע תמונות לווין ברורות של בסיס הטילים הגרעיני של ישראל בשדות מיכה, בו מאוחסנים לדברי הארגון 50 טילים גרעיניים מסוג "יריחו" לטווח בינוני. כמו כן פירסם הארגון תמונות של מתקני גרעין בהודו ופקיסטן, כחלק מהמאבק לצמצום הנשק הגרעיני. בין השאר, פורסמו גם תמונות לויין ישנות של הכור בדימונה.
 
לא לבנים בלבד. דוגמנית בביתן של סגה
 לא לבנים בלבד. דוגמנית בביתן של סגה   
בניגוד לדימוי שלה, רוב התנועה באינטרנט זורמת בכיוון אחד, לאתרים שאינם מובילים כמעט לאתרים אחרים - למעשה, קרוב למחצית הדפים ברשת אינם מובילים לשום מקום, טוען מחקר חדש. המחקר, שנערך על ידי מומחים מיבמ, קומפאק ואלטה-וויסטה, מיפה מיליארד וחצי לינקים בין 200 מיליון אתרי אינטרנט שונים. מעבר לליבה המרכזית של האינטרנט, טוען המחקר, בה נמצאים כ30 אחוז מהאתרים, כמעט כל האתרים מבודדים לחלוטין או כמעט לחלוטין.

סרט בן ארבע דקות בשם The new Arrival, שהוצג השבוע באתר AtomFilms הבלתי נלאה, מאפשר למשתמש לשלוט בנקודת המבט של המצלמה תוך כדי הצפייה בסרט. "אתה יכול לקלוט משהו חדש בכל פעם שאתה צופה בסרט", אומר הבמאי המאושר. למרות שהסרט הוא לא בדיוק מאסטרפיס מבחינה אמנותית, הרי שמדובר בעוד ניסיון מעניין לשלב אינטראקטיביות וקולנוע מסורתי.

שני סטודנטים רוסיים נידונו לשנת מאסר ולעבודות כפייה לאחר שהפיצו, באמצעות האינטרנט, מתיחה הכוללת אזהרות בדבר התקפת טילים רוסית המתוכננת על יעדים במערב אירופה. המשטרה הרוסית עצרה את השניים לאחר שקיבלה הודעות בדבר המתיחה מהרשויות באוסטריה ובארה"ב.

תערוכת E3, תערוכת הבידור האלקטרוני הגדולה בעולם, נסגרה השבוע, ובנאומים השונים של אנשי תעשייה נמסרו כמה נתונים מעניינים: כך למשל נמסר כי לפי סקרים חדשים, 43% מהשחקנים במשחקי מחשב ווידיאו הן בכלל שחקניות, וכי 60 אחוז מכלל אוכלוסיית ארצות הברית מעל גיל 6, שהם כ145 מיליון איש ואישה, משחקים במשחקי מחשב ווידיאו.
 
הממשל הסיני החליט לקנוס אתר אינטרנט סיני בסכום שקרוב ל2000 דולרים לאחר שזה "הפיץ שמועות" הפוגעות בדימוי השלטון, כהגדרת הפקידים האחראיים לקנס. כפי הנראה הרקע לקנס הוא מאמר שפירסם האתר שעסק במעשי שחיתות שונים שנעשו על ידי פקידים סיניים בערי מחוז. כזכור, בחודש אפריל הוקמה בסין "הלשכה לניהול מידע באינטרנט", שמטילה מגבלות על מידע המתפרסם באתרים סיניים ברשת.

ארגון "משפחה חדשה", שעוסק בסיוע בפיתרון בעיות בתוך המשפחה, הודיע על הקמת קו טלפוני למכורים לסקס ברשת. כמו כן הודיע הארגון כי הוא עובד על הקמת קבוצת תמיכה, בהנהגת עובדת סוציאלית, המיועדת לבני המשפחה שיקירהן התמכרו למין אונליין.

פרסי ה"וובי" הסהרוריים, שמוענקים מדי שנה לאתרים במגוון קטגוריות, הוענקו בסוף השבוע. לכל זוכה הוקצבו חמישה מילים שלמות כנאום ניצחון, והניצול המעניין ביותר שלהן היה בידי עורך The Onion, שהכריז בעצב כי "לא ידעתי שיש לי רק..."
 
השבוע קיבלנו דיווח שהביאו דמעת התרגשות לעיניהם היבשות של חובבי משחקים וותיקים - אנשי ID Software, בית התוכנה הטקסני הנודע, עומדים להפיק משחק המשך לCastle Wolfenstein 3D, משחק התלת-מימד האגדי שזכה בארץ לכינוי "הטירה הנאצית". הגרסה החדשה של המשחק, שהיה בין המשחקים הראשונים לעורר זעקות שבר בקרב שומרי המוסר בטענה של השחתת הנוער (עד לדן שילון הוא הגיע), תשתמש במנוע של קוויק 3 בכדי לעזור לנו לשוב ולטבוח בחיילי טירתו של הצורר הנאצי מטיל האימה (מיטב ילדי ישראל, שבינתיים התבגרו, סובלים עד היום מסיוטים שנובעים מהיריב האחרון במשחק, מין גרסה של היטלר מצוייד בשני תותחי וולקן).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by