ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם רוצים לזיין ולרצוח 
 
 
אמיר דולב, גיימר

אמיר דולב מנסה לפצח את תופעת החקיינות המעיקה שגורמת לכל משחק מחשב לרצות להיות GTA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כן גיימרים יקרים, אנחנו בהחלט עומדים בפני תופעה חדשה ומעציבה - תופעת חקייני סדרת הפעולה GTA. הדבר העצוב ביותר הוא שאפילו לא מדובר בחקיינים: רבים ממשחקי הוידאו החדשים הפכו את סגנון המשחק של GTA לסגנון משחק שלם, ובתור אחד כזה - הוא פשוט לא מחזיקה טוב.

משחק הפעולה GTA 3 יצא לקונסולת הפלייסטיישן 2 ולמחשב האישי, ומאז זכה לאינסוף שבחים, והצלחה רבה- בחנויות ובביקורות. גם אני, מעל דפי אתר זה, היללתי את המקוריות הרבה של הסדרה, את העלילה הבוגרת שלה, וכמובן את העולם המופלא והדינמי שלה. גם משחק ההמשך, GTA Vice, היה מעולה.

אבל מכאן ועד להפוך כל משחק לתואם GTA הדרך עוד ארוכה, ואפילו טיפשית. מישהו מוכן להסביר לי מה עבר ליוצרי 'ג'ק ודקסטר 2' בראש כאשר הם פיתחו את המשחק שלהם? אין ספק שהם ניסו לחקות את GTA. הכל ב'ג'ק ודקסטר 2' - המפה בפינת המסך, העלילה ה'בוגרת', העולם הגדול וגניבת כלי הרכב, הכל אומר GTA.

אבל כל האלמנטים האלה כל כך מעוותים, עד שכל המשחק נהרס. במקום עולם מגניב להסתובב בו, קיבלנו בג'ק ודקסטר 2 רחובות חומים, קטנים וצרים, עמוסים לעייפה בשוטרים, אזרחים, ומכוניות, בלי שום חוקי תנועה שיעשו אפילו סדר מינימלי במתרחש. במקום עלילה בוגרת- קיבלנו מספר דמויות שטוחות ומעצבנות שמחלקות לנו הוראות ומשימות. במקום גניבת כלי רכב - טוב, קיבלנו גניבת כלי רכב... אבל זה לא אומר שכיף לנסוע בהם!
 

יותר מקוריות, פחות חקינות

 
הבעיה במשחק היא לא שיוצרי 'ג'ק ודקסטר' החליטו לשנות כיוון במשחק החדש שלהם. הבעיה היא שכל מה שהם החליטו לעשות, נראה כאילו הוא נעשה מהסיבות הלא נכונות ובדרך הלא נכונה. הכל נהרס כתוצאה מחשיבה פגומה על מה הגיימרים רוצים וצריכים. דווקא הרגעים בהם 'ג'ק ודקסטר 2' הוא משחק פלטפורמה טהור, הם הרגעים בהם הוא מתעלה מלהיות משחק נוראי למשחק ממוצע.

הגיע הזמן להפסיק את הערצת GTA העיוורת הזו. GTA היה טוב, אבל זה היה משחק אחד - ואנחנו לא מעוניינים לראות אותו בכל משחק אחר שיוצא לחנויות. טוני הוק זה טוני הוק - תנו לנו להחליק על סקייטבורד, בבקשה. 'ג'ק ודקסטר' זה משחק פלטפורמה, ואין לי שום חשק לעשות שליחויות ברחבי העיר. SSX הוא משחק החלקה - לא חייבים עולם משחק שלם, גם תפריטים זה בסדר.

עם קצת יותר מקוריות, וקצת פחות חקינות, משחקי המחשב והוידאו יהיו מהנים הרבה יותר. גם אם הם לא GTA.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by