ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כבר עדיף בזק 
 
 
מערכת חיים ברשת

הרשויות בארה"ב מפחדות משירותי הטלפון דרך האינטרנט, שהם גם זולים, גם לא קשים יותר למעקב וגם אין עליהם מיסים. מה עושים? ממסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שירותי טלפון דרך האינטרנט (Voice over Internet Protocol), להלן VoIP, הם הגליק החדש. הכול נשמע די טוב: אנשים יקבלו שירותי טלפון זהים לאלה שבהם הם משתמשים כיום, רק שזה יעלה להם גרושים ולא יצריך תשתיות – למעט האינטרנט.

יש כאלה שהאפשרות הזו לא מוצאת חן בעיניהם בכלל. ה-FBI, למשל, לא מסוגל לשאת את הרעיון שמישהו יקשקש לו עם חברים מבלי שהוא יוכל לצותת לו בקלות, ורשויות המדינה רוצות יותר פיקוח על ספקיות שירותי טלפון באינטרנט, ובעיקר יותר מיסוי.
 
 
בארצות הברית הועבר חוק לפיו אין לגבות מיסים על פעילות עסקית באינטרנט; לא על אימייל, לא על עסקאות וגם לא על VoIP. המדינה, שמקבלת הרבה כסף על מיסוי שירותי טלפוניה רגילים, עשויה להפסיד מיליונים ככל ששירותי הטלפון דרך האינטרנט יעמיקו את חדירתם לשוק.

בפברואר 2003 הגישה ספקית שירותי הטלפון דרך האינטרנט, Pulver.com, עתירה, המבקשת כי שירותי טלפון באינטרנט לא יחויבו בתקנות המחייבות שירותי טלפון רגילים. בכיר בנציבות הפדרלית לתקשורת (Federal Communications Commission) אישר ביום שישי כי הנציבות לא תשהה עוד את ההצבעה על העתירה.

באוקטובר 2003 דחה שופט פדרלי בארה"ב את בקשת המדינה להגדיר ספקיות VoIP כחברות טלפון ולחייבן בתקנות הנדרשות, ולכן ב-Cnet צופים כי הנציבות תאשר את העתירה. אך בנציבות חוששים כי ההכרעה לטובת פולוור עשוייה לשמש טיעון חוסם כנגד ניסיונות רגולציה עתידיים על שירותי VoIP, רגולציה שתאפשר לה להטיל מיסים ותקנות מגבילות.

ג'פרי סיטרון, מנכ"ל Vonage, אמר ל-IDG כי שירותי הטלפון דרך האינטרנט ישתלטו על שירותי הטלפון בארצות הברית, כל עוד הרגולטורים לא יניחו את ידיהם על השוק המתפתח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by