ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחת בוש נגד משחקי מחשב 
 
 
מייקל פלטיאר, רויטרס

בפלורידה מתגבשת הצעת חוק לפיה מכירת משחקי מחשב אלימים לילדים תהווה עבירה פלילית, שהעובר עליה יושלך לקלבוש; המשחק שעורר את הגל היה, כצפוי, GTA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהכול אשמים משחקי המחשב האלימים. הם, ומרילין מנסון. תפיסה זו, כפי שנהגתה בידי הסנאטור ג'וזף ליברמן, ביטאה את הלך הרוח השגור בקרב הורים היסטרים ושמרנים למיניהם. כעת תצטרף אליהם גם פלורידה, שהמושל שלה, ג'ב בוש, הוא תומך נלהב במלחמה במשחקי מחשב אלימים.

בבית הנבחרים של המדינה הוגשה הצעת חוק, לפיה יוחמרו העונשים על קמעונאים שמוכרים משחקי מחשב בעלי תכנים אלימים או מיניים לקטינים. "צריך להתייחס למשחקי מחשב באותה דרך שבה אנחנו מתייחסים לפורנוגרפיה, אלכוהול וסרטים אלימים במיוחד", אמרה לרויטרס שרי מקאינווייל, חברת פרלמנט דמוקרטית מאורלנדו.
 
 
הצעת החוק זכתה לעדנה לאחר שאמריקאים ממוצא האיטי, לצד הורים קבוצות הורים, מחו נגד המשחק Grand Theft Auto: Vice City, המכונה גם GTA, ובו מקבלים נקודות על אונס ורצח, כשבונוס מיוחד ניתן על חיסול של בני האיטי למיניהם. חברת רוקסטאר, יוצרת המשחק, הסכימה זה מכבר להסיר את השורה "kill the Haitians" בעותקים הבאים של GTA, אבל זה לא מרגיע את המבקרים.

לפי הצעת החוק, על המוכרים יהיה לדרוש מהקונים להזדהות לפני כל מכירה או השכרה של משחקים, למעט במקרים של מכירה באינטרנט. העובר על כך עשוי לקבל עונש של עד חמש שנות מאסר, או קנס בסך 5,000 דולר. "אנחנו רוצים לוודא שהורים והקמעונאים מודעים לכך שהמשחק הזה (GTA), ומשחקים אחרים, אינם מתאימים לילדים", אמרה מקאינווייל.

תעשיית המשחקים, לעומת זאת, מקווה להסיר את רוע הגזירה. לדברי יצרני המשחקים, די בצנזורה והדירוג העצמי שלהם – Entertainment Software Rating Board. התאחדות המשווקים כבר הסכימה להתחיל בהליכים כך שעד כריסמס הבא משחקי מחשב עם תכנים אלימים או מיניים לא יימכרו לקטינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by