ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מצלמפון לכל כתב 
 
 
מערכת חיים ברשת

ה-BBC מאבזר מפיקים וכתבים בפלאפונים שיכולים להעביר שידור וידאו כדי לשדר תמונות ראשונות מאירועים חדשותיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעסקי הטלוויזיה, כך יידע לספר לכם כל איש חדשות, המהירות עומדת מעל הכל. לפעמים איכות התמונה שאתה מקבל רבה פחות חשובה מעצם העובדה שיש לך צילום וידאו בלעדי ממקום האירוע (וד"ש לרוני קמפלר).

בדיוק מהסיבה הזו עומדת רשת ה-BBC לחלק לארבעים מכתביה ומפיקיה פלאפונים עם מצלמות וידאו מובנות (או בקיצור:מצלמופונים), על מנת שיוכלו להעביר את תמונות ממקום האירוע במהירות הגבוהה ביותר.

כמובן שהמצלמות שמחולקות לאנשי ה-BBC הן לא מהסוג שנמכר לכל דורש. מדובר במצלמות שמוסגלות להעביר תמונות ברזולוציה ובמהירות שמתאימות לשידור. לא איכות ברמת צילום דיגיטלי, אבל בתור תחליף זמני עד שיגיעו הניידות זה בהחלט מספיק.
 
 
"בדרך כלל בחדשות הטלוויזיה מדברים בטלפון עם עדי ראיה ומנסים להבין מהם מה בדיוק קרה, עד שניידות השידור שלנו מגיעות למקום", אומר אדריאן ון-קלאוורן ממחלקת החדשות של ה-BBC, ומדגיש כי השיטה החדשה כבר אפשרה לרשת להביא תמונות ראשונות ממספר אירועים שהתרחשו בתקופה האחרונה, כמו למשל במקרה שאירע בשבוע שעבר ובו מפיק עם מצלמפון הגיע לאיזור שבו התרחשה תאונת דרכים קטלנית לפני כל העיתונאים האחרים.

לפני כמעט שנה הודיע הערוץ השני כי יציב מצלמות במקומות אסטרטגיים ברחבי הארץ על מנת שיעבירו תמונות מבלי צורך באנשי צוות, אולם קרוב לוודאי שאם המודל הנוכחי יהיה מוצלח, ימהרו גם רשתות השידור הישראליות לאמץ אותו. אחרי הכל, מי כמונו יודע שיש אירועים שצריכים להעביר מהם תמונות במהירות האפשרית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by