ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האנציקלופדיה של ynet – בתשלום בעוד שבועיים 
 
 
עידו קינן

אחרי שנפתחה בשו-שו, נסגרה, ונפתחה שוב לחודשיים הכרות; מינוי שנתי יעלה 228 שקלים; האם גם הפעם תימצא פירצה עוקפת ארנק?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האנציקלופדיה של ynet הוצגה לראשונה בסוף 2002 כבונוס לגולשי חו"ל, לקראת המעבר לתשלום על הכניסה באתר החדשות. כבר אז אמר עורך ynet, יון פדר, שהאנציקלופדיה תוצע בסופו של דבר לגולשים הישראליים. בעוד פחות משבועיים, תסתיים תקופת ההכרות בת החודשיים של האנציקלופדיה, והיא תעבור למודל של תשלום.
 
 
הודעה בראש האנציקלופדיה, שנצפתה כבר אמש, מבשרת: "החל מיום שלישי, 17.02.2004, תתאפשר גישה מלאה לאנציקלופדיה ynet רק באמצעות רכישת מנוי". מחיר המינוי יעמוד על 228 שקלים לשנה. במקביל כבר החלו המאמצים לשווק את האנציקלופדיה למוסדות חינוכיים.

האנציקלופדיה מכילה למעלה מ-6000 ערכים, ופותחה במשך שנה וחצי על ידי צוות של כעשרה אנשים בניהולה של מיכל שכטר ובעריכתו של ד"ר עמנואל לוטם. היא נחשפה בדצמבר 2002, בסמוך לתחילת גביית התשלום מגולשי חו"ל, והיתה זמינה רק לאלה מביניהם ששילמו על הגלישה ב-ynet. תוך זמן קצר מצאו, כמובן, הגולשים הישראלים דרך להיכנס אליה מהארץ.

בנובמבר 2003 גילו גולשים כי האנציקלופדיה פתוחה חינם מתוך ישראל. ב-ynet רצו לאפשר לעובדי האנציקלופדיה לבדוק אותה מבתיהם, ובעקבות החשיפה היא נסגרה שוב. בסוף דצמבר נפתחה האנציקלופדיה לתקופת הכרות רשמית, שכאמור תסתיים בתוך כשבועיים. בראיון לפני מספר חודשים, הגדיר פדר את האנציקלופדיה "שירות הפרימיום המשמעותי הגדול הראשון שאתר מסוגו של ynet, שפונה אל כלל האוכלוסיה, יציע לגולשים בישראל". בינואר אשתקד אמרה מנהלת האנציקלופדיה שכטר כי לא מן הנמנע שהאנציקלופדיה תוצע למכירה גם על גבי דיסק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by