ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אנונימיות ברשת? זה מה זה פאסה 
 
 תכירו את אליעזר, גנב זהויות ידוע   
 
רויטרס

הצעת חוק בארה"ב רוצה לבטל את האנונימיות ברשת; הצעד מכוון כנגד גנבי זהויות אבל יפגע גם במתנגדים פוליטיים, מחליפי קבצים וכל מי שלא מעוניין שהממשל יעקוב אחרי כל פלוץ שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחוקקים אמריקאים הגישו שלשום (שלישי) הצעת חוק חדשה, שאם תתקבל, תגדיל את הקנסות ואת עונשי המאסר בפועל על גנבי זהויות, מתנחלי רשת ושאר נוכלים מקוונים אשר מקימים אתרי אינטרנט תחת זהויות מזוייפות.

חברי הקונגרס לאמאר סמית והווארד ברמן אשר הציגו את הצעת החוק, אמרו כי החוק ישפר את הדיוק של תיעוד הרישום של בעלי אתרים, אשר רשויות החוק נעזרים בו על מנת לאתר אנשים החשודים בביצוע עבירות פליליות.

"הממשלה צריכה לשחק תפקיד גדול יותר בהענשת אלו שמסתירים את זהותם אונליין, במיוחד כשמדובר במקרים בהם הם עוזרים לביצועו של מעשה פשע חמור או בהפרה של זכויות קניין רוחניות המוגנות באופן פדראלי", אמר סמית, רפובליקן מטקסס.
 
 
ברמן, דמוקראט מקליפורניה (שנחשב לידיד גדול של תעשיית הבידור), אמר כי גם מוכרי הדומיינים צריכים להיות אחראים מבחינה חוקית.

לפי סקר שפורסם בשנה שעברה, כעשרה אחוזים מבין 30 מיליון אתרי האינטרנט רשומים כנראה על שמות בדויים.
החוק לא יאסור על שימוש במידע רישום כוזב. לעומת זאת הוא יגדיל את העונשים האזרחיים והפליליים על אלו המשתמשים בזהות בדויה על מנת להקים אתרי אינטרנט המשמשים לפעילות בלתי חוקית, כגון מכירות פומביות שנועדו לריקון ארנקים ולא לאספקת סחורה.

נקודה שצריכים לשים אליה לב כרוכה בהצעה לשלש את גובה הקנסות שניתן להטיל על מפרי זכויות יוצרים וסימן מסחרי, הגדרה זו כוללת את מי שמקים אתר שמתחזה לאתר אחר (דוגמת מתחזי eBay למיניהם), אבל גם את כל מי שמחליף שירים אונליין. מי שיורשע בעבירות פליליות עשוי למצוא שלעונש המאסר שלו יתווספו שבע שנים בפנים.

ברמן הטיף במקור לחוק שקרא לגישה יותר ישירה שתהפוך את הרישום הכוזב לעבירה פלילית שהעונש עליה הוא עד חמש שנות מאסר. אולם הוא שינה את דעתו לאחר שתומכי חופש הפרט אמרו כי התוכנית שלו יכולה לפגוע גם באלה שהיו להם סיבות לגיטימיות להגן על האנונימיות שלהם.

ברמן אומר כי החוק החדש צריך להיות מורחב ולחול גם על מוכרי ורשמי שמות הדומיין, על מנת להבטיח שרשימותיהם יהיו מדוייקות. "אני חושב שלא הלכנו מספיק רחוק. הפתרון המלא צריך לחול גם על רושמי הדומיינים".

קטרין קליימן, עורכת דין המועסקת באיגוד האינטרנט ICANN (הוועדה המסדרת של הרשת) אמרה כי החוק יכול להרתיע אנשים מלהשמיע דעות שנויות במחלוקת אונליין אם הם ידעו שאין להם כל דרך להגן על הזהות שלהם. "זה בפירוש הקפאת חופש הדיבור", אמרה קליימן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by