ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם לצמצם פערים 
 
 
מערכת חיים ברשת

ארגון צדקה בריטי אוסף מחשבי PC ישנים מאנשים פרטיים וחברות, משפץ אותם ושולח אותם לבתי ספר במדינות מתפתחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעולם המערבי, במיוחד באירופה, צץ מדי כמה שנים טרנד חדש המציע דרך חדשה לטפל ברגשות האשם של האדם הלבן אשר דפק במהלך ההיסטוריה כולה את היבשת השחורה (ולמעשה עדיין ממשיך לעשות זאת ללא הרף).

הטרנד הנוכחי אינו מטפל בסוגיית מגיפת האיידס המשתוללת באפריקה (שיכלה להיות תחת שליטה, אלמלא היו חברות התרופות רודפות בצע בצורה חולנית), כי אם בסוגיית הפער הדיגיטלי.
 
 
אתר הרג'יסטר מדווח על כך שקרן הסיוע הבינלאומית למחשוב פנתה בבקשה לחברות ואנשים פרטיים שיתרמו את מחשבי ה-PC הישנים שלהם שחדלו לפעול, על מנת שאלו יעברו שיפוץ וישלחו לבתי ספר וקהילות מדינות מתפתחות שונות.

בשנה שעברה שיפצה ושלחה קרן הצדקה הבריטית כאלף מחשבים מדי חודש, מספר שהיא מקווה להכפיל השנה בעזרת תרומות מוגברות מצד תאגידים וארגונים מהסקטור הציבורי. הקרן מקווה לאסוף ב-2004 כ-25,000 מחשבי פנטיום ישנים.

טוני רוברטס, יושב ראש הקרן, ציין כי הקרן יכולה בעצם לסייע לחברות לעמוד בתקן הגנת המידע של משרד הביטחון, כיוון שלפני הפצתם מחדש, עובד הדיסק הקשיח של המחשבים מחיקה שלמה על פי התקן המחמיר.

לדברי רוברטס, קרוב למליון וחצי מחשבי PC מגיעים מדי שנה אל המזבלות השונות ברחבי בריטניה. לדבריו הצורך למחזר את המחשבים הללו הוא עצום גם ללא התחשבות בגורמים הסביבתיים. "העובדה הקיימת היא ש-99 אחוזים מהילדים במדינות המתפתחות עוזבים את כתלי בית הספר מבלי שראו או נגעו במחשב אפילו פעם אחת. קיימים ארגונים כמו SchoolNet Africa שמנסים לשנות את התמונה, אולם מחירם של מחשבים חדשים במדינות המתפתחות מרקיע שחקים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by